Skocz do zawartości

Jakie macie zużycie prądu i ile płacicie


Eldoka

Rekomendowane odpowiedzi

Kubeksus - błąd! trzeba przyjąć że komp 24h chodzi od sierpnia ;) (a nie od lipca). Reszta kompów/ laptopów nie chodzi non stop ;-) (4-6h max ;) ).

Na pocieszenie mogę dodać, że w Katowicach 1 m3 Wody kosztuje 11.08zł i płacę +300zł za dwa miesiące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Urządzenie elektryczne o mocy 1000W odpalone na godzinę zużywa prądu w ilości 1kWh ~40 gr.

Mój laptop z matrycą podświetlaną LEDami i mocy maks. 90W zużywa w ciągu godz. 1/11 kWH. W ciągu 11 godzin zużyje 1 kWh prądu

Oczywiście nie zużyje tyle, na tabliczkach znamionowych pod laptopem wskazywane są maks. wartości. Winbar bezustannie wskazuje zużycie proka na kilka proc.

Jak sprawdzić zapotrzebowanie notebooka na energię elektryczną?

P=U*I, gdzie U napięcie, a I to natężenie

Przykład:

25[V] * 4[A] = 100[VA] = 100[W] = 1/10kWh ~4 gr

1000W to chyba czajnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to opłaca się co miesiąc prognozy i na koniec przychodzi wyrównanie/dopłata

wszystkiego nie wiem - od tego są żony ;)

------------------------------------------

Wczasy Egipt, Urlop w Turcji

Imieniny obchodzą..... - złóż Życzenia imieninowe

Przygotuje unikalne teksty turystyczne, kontakt - PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jaką częstotliwością dostajecie faktury? U mnie to jest skandal, bo potrafią raz na 3-4 miesiące przysłać ;)

Facet dwa razy do roku spisuje, okolice marca i sierpnia, są trzy rachunki, pierwszy to rozliczenie poprzednich (jakoś odejmują od sumy i to co zostaje trzeba płacić) a dwa kolejne (jeśli dobrze czytam) to rachunki za 11 miesięcy. Nie wiem jak oni to liczą (Lubzel) ale dla mnie to jest skandal. Gdybym miał firmę i duże zużycie energii to w ciągu miesiąca można przecież zbankrutować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło energooszczędne po 40W na pokój

Mała uwaga: Żarówki energooszczędne faktycznie są oszczędne jeśli je włączymy i świeci spory okres czasu. Nie radzę montować takich żarówek w miejscach gdzie co chwile włącza się i wyłącza światło. Żarówka energooszczędna na początku pobiera najwięcej energii a potem już faktycznie jest "oszczędna"

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu 270-300zł miesięcznie. Energia od Taurona.

Stary laptop 15,4", dwa komputery stacjonarne z zasilaczami 400W, jeden działa 15 godzin dziennie, drugi ok. 4 godzin. Kuchnia i piekarnik elektryczny, telewizor plazmowy 42" chodzący ok. 13 godzin dziennie, dwa telewizory kineskopowe (21" i chyba 24") włączone po kilka godzin no i takie rzeczy jak pralka, lodówka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło energooszczędne po 40W na pokój

Mała uwaga: Żarówki energooszczędne faktycznie są oszczędne jeśli je włączymy i świeci spory okres czasu. Nie radzę montować takich żarówek w miejscach gdzie co chwile włącza się i wyłącza światło. Żarówka energooszczędna na początku pobiera najwięcej energii a potem już faktycznie jest "oszczędna"

To nie jest prawda. Żarówka energooszczędna pobiera mniej prądu już od samego początku, zalecenia żeby nie "migać" często światłem odnosi się do tego, że te żarówki mogą znieść dużo mniejszą ilość włączeń, niż tradycyjne, a co za tym idzie, przy częstym "miganiu" trzeba często wymieniać nie tak wcale tanie świetlówki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety płacę ok. 600PLN za 2-miechy w mieszkaniu.

Sporo nabijają rachunek 2 synowie (każdy po 2 kompy 24h na dobę, i do tego piece gitarowe, audio itp, no i pralka chodzi b.często)

Czas żeby pomyśleli o własnym lokum :D (24 i 27 lat)

W sumie w domu 3 kompy stacjonarne i 4 laptopy.

Ostatnio powymieniałem trochę żródeł światła na energooszczędne, zmieniłem stary TV na LEDa.

Pewnie te oszczędności pójdą w sam raz na kolejną podwyżkę energii...

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności