Skocz do zawartości

WTF Allegro?


satin0

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nieco zdziwiony tą sytuacją. Wystawiłem przedmiot na allegro. Znalazłem kupca itd, on kupił, znaczy tak przynajmniej twierdził. Ja nie widziałem nic na allegro, i aukcję zakończyłem gdyż nie miałem czasu czekać, a znalazł się kto inny. Po dwóch dniach dostaję maila:

Wiadomość od:xxxx (0) (Użytkownik nie dokonał pełnej aktywacji konta), wysłana z komputera o numerze IP: -----

Strona z przedmiotem:---

Treść wiadomości

Witaj xxxx (xxx)!

Pamiętaj, że wszystkie automatyczne e-maile dotyczące przebiegu Twoich transakcji na Allegro i w Sklepach zawierają w nagłówku Twoje imię i nazwisko. Dotyczy to powiadomień o złożonych przez Ciebie ofertach, przebiciu Twojej oferty, dokonanych przez Ciebie zakupach "Kup Teraz!", wygranych przez Ciebie licytacjach oraz powiadomień z procesu zapłaty przez Płacę z Allegro. Jeśli otrzymasz takie powiadomienie niezaadresowane imiennie do Ciebie, nie odpowiadaj na nie.

Złożyłeś ofertę w aukcji

Nazwa --- (numer: 1812201759)

Cena Kup Teraz 220,00 zł za sztukę

Liczba kupionych sztuk 1

Kwota za kupione przedmioty 220,00 zł

Koszt przesyłki pokrywa Kupujący

Opcje dostawy

List polecony priorytetowy: 5,00 zł

Formy płatności Płacę z Allegro

Jeżeli jeszcze nie zapłaciłeś za ten przedmiot, zrób to teraz. Przejdź do zakładki Moje Allegro > Moje zakupy > Auk cje i Kup Teraz: Kupione i kliknij w Zapłać

Transakcja zostanie zawarta dopiero wtedy, gdy Sprzedający otrzyma Twoją wpłatę.

Do zakupu nie dojdzie, jeśli:

zanim zdążysz zapłacić, przedmioty kupią użytkownicy z aktywowanymi kontami,

aukcja zakończy się.

Kupilem ten telefon jaka sfinalizujemy tranzakcie W ciągu ostatnich 2 miesięcy:

- nie kupiłeś żadnego przedmiotu od autora wiadomości

- nie sprzedałeś żadnego przedmiotu autorowi wiadomości

- nie licytujesz w żadnej aukcji autora wiadomości

- autor wiadomości nie licytuje w żadnej z Twoich aukcji

Przypominamy, że wysyłanie spamu (niechcianych e-maili o komercyjnym charakterze) oraz udział w transakcji kupna/sprzedaży przedmiotu poza Allegro ("poza aukcją") jest niezgodne z naszymi zasadami ( Regulamin )

Transakcje "poza aukcją" nie są bezpieczne i nie dają możliwości wystawienia komentarza kontrahentowi oraz skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

Kontakt z obsługą Użytkowników

Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-324 Poznań, przy ul. Marcelińskiej 90, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000268796, o kapitale zakładowym w wysokości 33 474 500 zł, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 527-25-25-995

Nie dostałem wcześniej informacji, czy telefon został sprzedany czy nie, zresztą tu jest KT:

https://allegro.pl/show_item.php?item=1812201759

Co mam zrobić? Muszę się wywiązać z tej umowy?

@edit: jeszcze jeden xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Allegro i sami odkreca sprawe - widac eiwdentnie, ze na aukcji nie ma ofert kupna, wiec to jakis blad.

Mozliwe, ze jeszcze ktos podrobil mail od Allegro, ale raczej to w te strone nie dziala, bo jak pdorabiaja do maile do klientow, a nie sprzedawcow.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia odpisuje dopiero po 24h (chyba nigdy nie odpisali wczesniej), a biorac pod uwage, ze tutaj beda sie musieli skonsultowac jeszcze z kims, bo sprawa bardziej skomplikowana do oczekuj odpowiedzi doslownie przed uplywem 72h.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeczytałem z wygenerowanego maila że przeważnie odpisują do 72h, tak że nie ma problemu.

BTW rozumiem, że mogę olać tą sprawę, i nie szukać rozwiązania? bo wstyd mi jakoś odkupować ten telefon albo sprowadzać nowy, bo nie opłaci mi się to przy tym kursie dolara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję Panu za wiadomość.

Informuję, że Użytkownik, którego konto nie jest jeszcze w pełni aktywne, może brać udział wyłącznie w aukcjach z opcją "Kup teraz!" z udostępnioną formą zapłaty Płacę z Allegro i pod warunkiem, że do końca sprzedaży pozostała więcej niż godzina. Transakcja zostanie uznana za prawnie wiążącą umowę w momencie dokonania wpłaty przez Użytkownika, wówczas oferta widoczna będzie na aukcji.

W tej sytuacji proszę nie wysyłać towaru, dopóki nie otrzyma Pan zapłaty za przedmiot.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie,

Czyli co, oferta niewidoczna ale kasę przeleje i muszę mu wysłać telefon? Bezsens. o_O

// bo jak dla mnie to jest co najmniej jakiś wykręt, ktoś niepotwierdzony kupił, a aukcja sama się zakańcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro od jakiegoś czasu udostepnia też koszyk - czyli mozna robić zakupy bez posiadania konta w allegro. Dokładnie w ten sam sposób jak opisali. Tylko kup teraz i płatnośc przez PzA.

W teorii wygląda to tak, że mozna jakąs rzecz sprzedać dwa razy - co jest moim zdaniem bezsensu.

Bo jesli teraz ktoś by na tej aukcji telefon kupił to przecież 1 telefonu nie wyslesz 2 razy. Podejrzewam, że takie przypadki bierze na siebie Allegro.

I dopóki Allegro nie ma kasy to możęsz sprzedać normalnie jakiemus uzytkownikowi Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności