Skocz do zawartości

Herbata pobudzająca / antystresowa / wspomagająca naukę


Davi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A idźcie w cholerę! Przez was kupiłem tą yerba matę i mi posmakowała :) Muszę tylko kupić bombillę z nierdzewki, bo na wiki pisze, że:

Doświadczeni użytkownicy unikają stopów niklu, ze względu na możliwe działanie alergiczne.

ps. Jakby ktoś potrzebował domeny tematycznej, to mam herbata.org i kawa.sklep.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyszedł zestaw, zalałem susz i... coś schrzaniłem. Nic przez rurkę nie leci, zapchało się.

Nasypałem, jak w instrukcji, 3/4 suszu, zalałem wodą, wstawiłem rurkę, no i jak wyżej - zapchane. Za dużo suszu?

Edit: Ok, już wiem. Za dużo suszu, za mało wody. Teraz ssie ładnie, ale chyba jednak przesadziłem z suszem, bo mocne jak diabli :)

była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmr88 - yerba ma kofeinę, więc teoretycznie powinna pobudzać tak jak kawa. W praktyce pewnie każdy organizm reaguje inaczej; oprócz kofeiny jest tam sporo innych związków i ich łączne działanie na każdego będzie inne. Jednych pobudzi bardzo mocno, innych średnio, innych wcale. Trzeba spróbować :)

Osiek - uff, myślałem, że tylko ja jestem taki zdolny :)

Davi - kupiłem zwykłą, czyli Rosamonte.

throw.pl - na instrukcji było 1/2, 3/4 suszu, więc pomyślałem "a co mi tam" i nasypałem z górką, na oko 3/4. Jak załałem to wodą, susz napęczniał i zrobiło się go tak z 9/10 naczynia :)

Ogólnie - zupełnie mi nie smakuje, ale nie poddaje się, bo jak widzę po opiniach w sieci, na początku mało komu smakuje - trzeba się przyzwyczaić. Zresztą, piwo kiedyś też mi nie smakowało ;)

była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności