Skocz do zawartości

Wolne działanie gier


erotiksite

Rekomendowane odpowiedzi

@fortunately102 - jak podłączony? DVI / DSUB / HDMI?

Czy masz aktualne sterowniki do grafiki?

Jak dokładnie wyglądają te pixele?

Jak są to np. pionowe zielone kreski z pixeli może to być oznaka problemu na stykach kabli.

Z kolei jak w grze "psują się kolory" może to oznaczać usterkę karty graficznej.

@erotiksite Już za 200-300 PLN dostaniesz kartę na której możesz spokojnie grać na medium detalach przy stabilnym 60fps nawet w gierki wydane w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sprawdź kable, czy np. przy porcie nie jest on wygięty, lub nie jest zbyt luźny.

Poruszaj delikatnie i sprawdź czy problem się nie pojawia.

Ostatnio właśnie miałem do czynienia z kablem HDMI z marketu, który zbyt luźno leżał w porcie.

Objaw to właśnie wyłączenia i zielone deszcz pixeli, wymiana na solidniejszy kabel rozwiązała problem.

Felerny kabel tez działa ale wymagał usztywnienia w porcie monitora "domowymi sposobami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam problem z monitorem LG Flatron. Kiedy odpalam jakąś grę to obraz na monitorze co kilka minut zmienia się na czarny, tak jakby monitor się wyłączał (mimo, że lampka włącznika działa) wiecie co może być za problem? Czy czeka mnie już tylko serwis?

Według mnie to nie monitor tylko przegrzewająca się karta graficzna, spróbuj ją przeczyścić z kurzu, boczną obudowę zdejmuj żeby było trochę chłodniej i wtedy zobacz, a jak nie to pożycz od kolegi czy coś ;) i bedziesz wiedział na czym stoisz .

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fortunately102 - to jest wada monitora na 99%

Wiem, bo mam tak samo na Samsungu - jednak u mnie problem pojawia sie jedynie przy wlaczaniu Windowsa - albo monitor miga czarne akrany lub wlasnie kolorowe piksele. U mnie pomaga wylaczenie i wlaczenie monitora. Na szczescie po jakims roku czasu problem ustal.

Szukalem kiedys rozwiazania i zajrzyj na forum elektorda - tam ludzie wlasnie pisali o takich problemach z roznymi monitorami. Odpowiedzialny jest za to bodajze jakis kondensator - zalezy od modelu ale czesto wymiana bardzo prosta wystarczy wulutowac i wlutowac nowy. Podobno one z wiekiem siadaja, lub tez od przypadku po jakims czasie.

Ja juz mialem sie za to zabierac ale problem ustal. Jak sie nie czujesz na silach to zanies do jakiegos elektornika i podejrzewam ze naprawa nie bedzie zbyt droga.

Dopytaj sie jeszcze na - https://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.html

[edit] no chyba, ze grafika sypie artefaktami - tak jak koledzy wyzej mowia. Tylko, ze takie zachowanie jest bardzo latwo rozpoznac. Jak cos to sciagnij programik Ati Tool - https://www.techpowerup.com/atitool/

i wlacz go na 15 i niech szuka artefaktow - jak znajdzie to sie bedzie zerowal licznik - wtedy znaczy ze karta walnieta.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika była ostatnio czyszczona, wiem, że wentylatorek na niej troche siadł bo strasznie głośno chodzi, ale nie mam kiedy wymienić ;)

@ Carnagge właśnie kiedyś przeglądałem elektrodę w poszukiwaniu odp na mój problem i było coś o kondensatorach. Pewnie tak zrobię.

Ok to teraz następna zagadka.

Mam problem z Windows 7. Po włączeniu komputera i nie ważne co bym zrobił po ok pół godzinie nie mogę otworzyć, żadnego dokumentu ani uruchomić żadnego programu, czy to z pulpitu czy z menu start. Pojawia się komunikat, że element jest nieaktywny blabla i czy go usunąć. Albo nawet w ogóle nie reaguje na klikanie. Czyściłem go jakimś cleanerem, sprawdzał przed spywarem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Twoj problem z dzialaniem Win7 to wirus/trojan. Sa takie dziadostwa, ze jak juz wejda to juz po Tobie i tylko reinstalka - niczym tego nie zalatwisz.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza karta graficzna będzie pewnie z 500 - 600zł kosztować.

za tyle to kupisz rakietę która będzie się dusić na tym procku i przy tej ilości pamięci.

Za 150 zł możesz kupić 8800 GTS (uzywka) który do tego sprzętu będzie w sam raz - i torchlight powinien pójść płynnie w dość wysokich detalach przy sensownej rozdzielczości. Również inne gry nawet te "prawie nowe" powinny dać się odpalić.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zadnego Geforce z serii 8800 - te uzywki to masakra. Sa to bardzo czesto padaki, ktore sa naprawiane poprzez wygrzewanie w piekarniku - pieczemy karte w 200C przez 10min i sie naprawiaja zimne luty, dzieki czemu karta nie wyswietla artefaktow i mozna ja opchnac na allegro. Pozniej pochodzi z 3mc i problem wraca. Zreszta cala seria 8800 to juz przestarzala konstrukcja i jest z nia mnostwo problemow - zaczynajac od temperatur oscylujacych w granicach 90C po glosna prace wiatrakow i pradozernosc.

Lepiej dolozyc z 50zl i poszukac na allegro jakiegos Geforce'a GTS 250 - mi sie udalo takiego znalezc jak codziennie obserwowalem Allegro za 180zl na kup teraz i jeszcze mial 9mc gwarancji i wersja z 1GB ram. Wydajniejszy od 8800 o jakies 20%, przy tym znacznie cichszy i mniej grzejacy sie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyliło Ci się z laptopowymi odpowiednikami?

Sam do niedawna miałem 8800 GT, nic się nie grzało i nie padało.... do tego jest to jedna z najbardziej udanych serii kart GF, ze świetną opinią.

Do tego... seria 9800 to 8800 z nową naklejką... GTS 250 to 9800 z jeszcze nowszą naklejką, z pdbitymi zegarami tyle że w 55 nm a nie 65.

Ale generalnie jeżeli w podobnej cenie/niewiele drożej - to też bym brał GTS 250.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedrowiec - zartujesz z tymi 8800 :D Nic mi sie nie pomylilo - sam mialem i sam 2mc temu w piekarniku smazylem zeby naprawic. Ta seria w osiagach jest bardzo dobra, ale to niewypal ze wzgledu, ze wyszla wtedy co wprowadzono zarzadzenia UE odnosnie zakazu dodawania olowiu do cyny i pozniej sie okazalo, ze jak sie taki sprzet dlugo wygrzewa to luty puszczaja. Ten sam problem dotknal pierwsze serie Xbox, gdzie ponad 30% padla i Microsoft musial je wymieniac (tzw. RRoD).

Oczywiscie nie dotyczy to kazdego 8800, bo sa modele, ktorym nic nie dolega, ale to jest losowosc. Poza tym tym bardziej na Allegro kupowanie jako uzywanej nie jest wskazane, bo tak jak mowie mozna popsuta karte upiec i ja odratowac na kilka miesiecy. No i te karty maja juz z 3, czy 4 lata, a jak pracuja u jakis graczy non stop w temperaturze 80 - 100C (bo do takich dochdza w stresie) to po takim czasie wiadomo, ze sa u kresu swych sil.

Zreszta wystarczy poszukac info w google na hasla '8800 artefakty', '8800 piekarnik' itp.

Prawda, ze 9800 i 250GTS to odswiezone wersje 8800 i za duzo sie nie zmienilo, ale wyeliminowano problem tych lipnych lutowan. Lepiej tez brac wlasnie 250 bo tam jest juz 55nm i to wplywa znaczaco na spadek temperatury. Zreszta karty te mimo, ze chip zasadniczo ten sam to wlasnie proces technologiczny zostal calkowicie zmieniony redukujac problemy 8800.

A dla ciekawskich filmik z pieczenia karty -

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz duzo wkladac to kup geforce 8600 - Torchligh pojdzie na nim na maxa, a kosztuje z 90zl. Lepiej jednak doloz do tego 250 za ok 200zl to Ci Diablo 3 bedzie chodzic na medium settings :)

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności