Skocz do zawartości

Co sądzicie o nowej ofensywie PIS


taurus

Rekomendowane odpowiedzi

...

Ja też lubię czytać wypowiedzi prof. Rybińskiego. Chiny to niewątpliwie duży gracz i w dodatku zuchwały, z chęcią chciały spłacić greckie długi, z tym, że nie za darmo. W zamian chcieli na wyłączność na 30 lat wydzierżawić jakiś bardzo ważny strategicznie port przeładunkowy w Grecji.

Wiesz ja bardzo nie lubię gdy ciągle oglądamy się na innych, na początku na Rosję, później na USA a teraz na Chiny, wolałbym żebyśmy skupili się sami na sobie i na własnych problemach. Odnośnie eksportu, kraje, które dużo eksportują to są paradoksalnie bardzo słabe gospodarki.

Ten temat jednak tyczy o wyborach a nie o dyskusji czy powinniśmy być jak Chiny czy USA.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

do tej partii pasuje jedno określenie - populiści - anioły to za mało, im nie pomoże sam Jezus z ekipą archaniołów, gdyby nie pis nie chodziłbym na wybory a tak muszę głosować by pan Kaczyński nie doszedł do władzy

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TK masz racje powinnismy się skupić na sobie ,niestety tak nie jest i obawiam że nie będzie . a przywódca musi jakis być i w tym wyborze wybieram Chiny,mysle że bardziej niz Usa nas nie będa oszukiwac ot co:) Po za tym azjaci maja 100 razy więcej honoru i taktu niż Usa które się zachowuje jak nakoksowany 15 latek bez mózgu ,a wszystko co zdobyli nie było spowodowane inteligencją tylko cwaniactwem i siłą.Myśle że w takiej biednej prowincji Chin prędzej bym dostał jedzenie i pomoc niż na takim Manhatanie w Usa .

Zreszta wysyłałem już pieniądze za towary zaróno do Usa jak i do Chin .W Chinach mnie nigdy nie oszukali a wszystko było na gebę robione.:)

a to że chcieli od Grecji port chyba to niestety tu jest jak z komornikiem ,zawsze sie traci dużo więcej niż sam dług wynosił .Chiny poprostu się dostosowują do gry wolnego rynku dokłądnie tak jak zachód chciał:)

ale racja to miały być rozmowy o wyborach ,ale ja po prostu nie potrafię spokojnie mówic o polityce ,gdyby od niej tak nie zależała moja egzystencja w ogóle bym ją olał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zadziwia mnie to, że pis ma całkiem niezłe poparcie w porównaniu do tego co było kilka miesięcy temu. Cyżby codzienne konferencje na tematy bliskie przeciętnemu kowalskiemu? Wolałbym osobiście, żeby zamiast balansować między PO i PiS wyborcy zainteresowali się innymi alternatywami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również dziwi, kto jeszcze chce głosować na PiS i dlaczego to jest tak duża grupa.

Proszę mnie źle nie zrozumieć - ja osobiście uważam, że w tej partii jest kilka mądrych głów ale niestety patrzy się na ogół przez pryzmat obłąkanego Prezesa, jego przydupasa Błaszczaka oraz Wielmożnego Pana Hoffmana vel. Burak :)

Te trzy sztandarowe osoby plus inne oszołomy typu Macierewicz czy Fotyga budują wizerunek całej partii i żadna kampania społeczna tego nie odmieni dopóki partyjni oportuniści nie zorganizują przewrotu, co moim zdaniem jest mało prawdopodobne.

Moja teoria jest taka, że siłę PiS budują jedynie co poniektórzy sprawni działacze samorządowi, którzy należą do tej partii a którzy niespecjalnie angażują się w politykę na szczeblu krajowym. Dla zwykłego Kowalskiego nie jest ważne, czy ich Burmistrz jest z PiS-s, Platformy czy SLD - ważne że w czasie jego kadencji np wyremontowano drogi w mieście albo zbudowano teatr czy cokolwiek innego. Siła polityków samorządowych przenosi się na poparcie partii w regionie - takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wyjść za założenia takie go jak Tusk, straszyć ludzi PiSem i wygrać wybory.

Nie będę już tu wdawał się w dyskusję bo jeżeli zaczynałem jakieś merytoryczne to szybko się one kończyły :) ale dam linka z onetu dotyczącego sukcesu PO :)https://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wrocl...-wiadomosc.html

skuteczna-reklama.com.pl - zobacz jak się skutecznie reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to w żadnym wypadku propaganda na rzecz PO bo od tego jestem bardzo daleki, jednak proszę przypomnieć sobie realia IV RP budowanej przez PiS.

Reasumując - nikt tu nikogo już PiSem straszyć nie musi, bo ludzie sami wiedzą i pamiętają jak było za ich rządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... bo ludzie sami wiedzą i pamiętają jak było za ich rządów.

No ja pamiętam że moi znajomi z akademika skończyli prawo i dostali się na aplikacje ze względu na najlepsze wyniki na roku a nie ze względu na znajomości. Jeżeli to było złe to co jest dobre w tym kraju ? :jezyk1:.

skuteczna-reklama.com.pl - zobacz jak się skutecznie reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnieć sobie realia IV RP budowanej przez PiS

Możesz mi przypomnieć? Jakieś konkrety?

Bez urazy, ale druga linijka Twojego posta przypomina mi (najtańsze jakie widziałem) NLP w wykonaniu Tuska w spocie: "Wszyscy wiemy, że nikt tego za nas nie zrobi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie znajdziemy w tych wyborach ale zło i owszem wg. mnie Pis powinien zakończyć karierę polityczną. Niestety 10 kwietnia stało się to co się stało, bez nich już nie będzie inaczej a P. Jarek, nie nadawał się i nie nadaje się na przywódcę. Tak samo jak banda jego podwładnych przydupasów i ciemnotów.

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym osobiście, żeby zamiast balansować między PO i PiS wyborcy zainteresowali się innymi alternatywami.

A widzisz jakąś alternatywę? Wyalienowany Ruch Palikota, który zmienia zdanie co sezon!? Od skrajnego prawicowca wydającego Ozon po zagorzałego antyklerykała?

PJN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK to dziwne jak daje skoro Usa obecnie 6 razy więcej wydaje niż zarabia i jakby tak Chiny zażądały jeszcze od nich spłaty długu ponad biliona dolarów to wogóle Usa by zbankrutowało?

Usa teraz musi mysleć nad nowymi wojnami tylko jeszcze nie wiedza kogo będzie najtaniej napaść, maja chrapke na Iran z wiadomych względów ,ropa ale to by była długa ,kosztowna i pewnie znów przegrana jak w Afganistanie czy Iraku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnieć sobie realia IV RP budowanej przez PiS

Możesz mi przypomnieć? Jakieś konkrety?

Bez urazy, ale druga linijka Twojego posta przypomina mi (najtańsze jakie widziałem) NLP w wykonaniu Tuska w spocie: "Wszyscy wiemy, że nikt tego za nas nie zrobi".

Już pisałem - daleki jestem od propagandy na rzecz PO - to po pierwsze.

Co do konkretów, to tak na szybko, co moim zdaniem było absurdami w czasie rządów PiS'u - bratanie się z LPR'em i Samoobroną, mimo wcześniejszych zapewnień, że żadnych koalicji z nimi nie będzie; próba budowy państwa policyjnego (podsłuchy, inwigilacja dziennikarzy, fałszywe oskarżenia); powołanie CBA, które miało być narzędziem walki politycznej; wypinanie się na naszych sąsiadów i lizanie tyłka amerykanom; bratanie się a Rydzykiem i kościołem; obsadzenie ważnych stanowisk ludźmi bez kompetencji ale oddanymi partii (Macierewicz, Fotyga), brak konsekwentnej polityki gospodarczej i pomysłu na nią, brak ekspertów w zakresie ochrony zdrowia i całkowita niekompetencja w tym zakresie.

Reasumując - brak programu, brak specjalistów, brak pomysłów na rządzenie i zainteresowanie tylko skupieniem władzy w swoich rękach za wszelką cenę, nawet nie do końca etycznymi środkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności