Skocz do zawartości

Palikot - poprzednie osiagnięcia


doler

Rekomendowane odpowiedzi

@domains - wróciłem ze spaceru, jeszcze raz polecam :)

BTW wiecie, że p. Korwin to jeden z najlepszych graczy w brydża w Polsce?

Nie pamiętam aby ktokolwiek z etykietką dziwaka osiągnął coś więcej w tym kraju niż stanowiska wicepremiara, ministra edukacji czy ministra rolnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
uważa, że w rankingu najlepszych graczy w pokera są prawie sami mężczyźni
wiecie, że p. Korwin to jeden z najlepszych graczy w brydża w Polsce?

Właśnie mnie zastanowiła ta wcześniejsza wypowiedź... Znając jakość Pana Korwina, jako świetnego gracza w brydża, raczej bym wnosił, że odniósł się do graczy w brydża, nie pokera, bo dla odmiany w brydżu trzeba myśleć a w pokerze - ryzykować.

I adekwatnie - polityka jest raczej jak poker - i dlatego jej nie trawię, a seo - jak brydż... i pewnie dlatego tak lubię :)

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palikot: populista, który zmienia etykietki kiedy mu pasuje. Nie mniej jednak w ostatnich wyborach uważam że można było głosować tylko na Korwina i ewentualnie na niego. Czemu? Bo facet zbudował coś od zera. Fakt że zrobił to tak jak się robi produkt, zrobił badania rynku itp, ale mimo wszystko sporo ryzykował. Co więcej na papierze RP jest bardziej liberalny gospodarczo o wszystkich pozostałych partii w sejmie, a sam siebie nazywa się lewicą. Chociaż platforma też była "liberalna" zanim nie doszła do władzy :). U palikota bardzo podoba mi się podejście do kościoła. Z tym usuwaniem krzyży to oczywiście strata pary i nic nie warta szopka była, bo co komu krzyże przeszkadzają, ale za wywalenie religii (czytaj katolicyzmu) ze szkół państwowych to powinien się zabrać. Dla dziecka, które nie chodzi na katolicyzm to jest naprawdę za********e fajne jak katechetka powie dzieciom w pierwszej klasie że ten co nie chodzi na religię to pójdzie do piekła. Co więcej państwo płaci za te lekcje katolicyzmu.

A z Korwinem wyszło jak zwykle, dobre poglądy gospodarcze + oszołomstwo, kilka tekstów o hitlerze, gajach itp, które zostały ludziom w głowach. Generalnie zero pozytywnego przekazu. A negatywny przekaz trafia chyba tylko do wyborców PiS, ale oni chcą państwa opiekuńczego. Czy w tym kraju nie można być prawdziwym liberałem nie będąc oszołomem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, obejrzałem coś ciekawego:

Idziesz do tłumu de**li, przepraszam, Elektoratu, z gotowym przemówieniem pisanym przez głównego doradcę T., uciułać trochę głosów, a tu wychodzi tak PRZERAŻAJĄCA sytuacja kryzysowa. Na prawdę, jest bardzo dobrze wyszkolony, że zachował się tak doskonale i na tyle zachował zimną krew (co oczywiście nie oznacza że go lubię), w tak niebezpiecznym momencie.

Pozdrawiam, J.

Edit: Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przemawia jego ciężka praca w komisji "Przyjazne Państwo" gdzie walczył z głupimi przepisami, gdzie kleli ludzie z komisji że za dużo pracy mają przez to, a nawet góra PO się przestraszyła że taki Palikot będzie miał taki sukces. :)

;) Pany powiedzcie mi, że to fake? Bo jak nie to już wiem skąd wzięło mu się 10% :/

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Gdyby na czele SLD stał Wojciech Olejniczak i jego ludzie rządzili tą partią, bym miał ból głowy, bo to jeden z nielicznych posłów których szanuje i wiem że coś chce zrobić, jednak stare SLD trzyma się dobrze ...

Olejniczak to jeszcze chłoptaś jak na polityczne warunki, przy całym szacunku do niego, bo też go lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palikot i jego ruch jest liberalny obyczajowo, socliberalny jeżeli chodzi o gospodarkę. Jeżeli chodzi o poprzednie osiągnięcia, kawałek realnej władzy miał właściwie tylko jako szef komisji przyjazne Państwo:

Z https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/arty...e_panstwo.html:

Poseł przypomniał, że komisja przesłała do Biura Analiz Sejmowych 278 projektów ustaw, a prezydent podpisał 68 ustaw - które zostały wypracowane w komisji "Przyjazne Państwo".

I jeszcze:

https://www.polityka.pl/rynek/ekonomia/1508...a-palikota.read

Palikot to z jednej showman i trochę populista, ma niewyparzony język, ale z drugiej strony potrafi też konkretnie pracować. Jest to jednak jedyny aktualnie wyrazisty polityk który nie miał jeszcze szansy, wszystkie pozostałe najważniejsze "mordy" są w polityce od lat i krócej lub dłużej rządziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności