Skocz do zawartości

Dzialalność gospodarcza


Pomocnik_waw_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie. W którym momencie warto zalożyć DG?

Na początku napewno wasze biznesy nie przynosiły kokosów, wiec nie koniecznie ten rodzaj działalności opłacał się (przecież trzeba opłacać ZUS, itp)

Kiedy założyliście?

Wczasy Egipt, Urlop w Turcji

Imieniny obchodzą..... - złóż Życzenia imieninowe

Przygotuje unikalne teksty turystyczne, kontakt - PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko były z tego jakieś pieniądze !!!

A tak na poważnie... to zależy co robisz... jak tylko robisz zlecenia dla innych to możesz na początek jechać na umowach - a później rozliczenie roczne jak pamiętam. (oczywiście to wszytko jak masz mało zleceń)

Ale jak masz stronę która przynosi już zysk np. sklep to musisz założyć DG.

Wdrożenia i modyfikacje sklepów PrestaShop - webKS.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mam przychód z serwisów, ale nie jest on na poziomie takim aby opłacać składki to jest sens?

owczem rozlicze się z przychodu uzbieranego z tego tytułu (oddam podatek), ale mam juz pewne koszty (serwer, domeny, linki, etc.)

czyli jeśli składki wynoszął łącznie około 1000 zł to na jakim poziomie jest sens zakładać DG,

albo inaczej czy jest sens zakładać jeśli przychód jest niższy niż 1000 zł/mc?

Wczasy Egipt, Urlop w Turcji

Imieniny obchodzą..... - złóż Życzenia imieninowe

Przygotuje unikalne teksty turystyczne, kontakt - PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że przez pierwsze 2 lata przysługuje Ci preferencyjna stawka, zdrowotne + społeczne - jakieś 350 zł. To zdecydowanie mniej niż 1000 zł.

A widzisz, piszesz, że masz regularne koszty - to doskonale, będziesz dzięki temu płacił mniejszy podatek !!!

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nie chce to bedzie drożej?

a miejsce zamieszkania ma znaczenie przy zakładaniu?

nie wiesz może ile?

czyli jeśli mam przykładowo przychód 500 /mc

to 500 - 250, zostawia 250 na wydatki, a np. wydatki są wieksze niż 500 to co wtedy ?

firma jest pod kreską -250 !!!

czyli nie płace podatku bo koszty mam wyższe.

Wczasy Egipt, Urlop w Turcji

Imieniny obchodzą..... - złóż Życzenia imieninowe

Przygotuje unikalne teksty turystyczne, kontakt - PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz być vatowcem, to nie płacisz nic.

Firmę zakładasz tam, gdzie jesteś zameldowany. Ale nie wiem, czy o to Ci chodzi.

To trochę inaczej działa, najlepiej udaj się do jakiegoś biura rachunkowego, zapłacisz raz, a wiele się dowiesz. Ale w przypadku takich kwot i kosztów, raczej podatek dochodowy Cię nie dosięgnie.

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wprowadzać fermentu, ale przecież niedawno była manifestacja pod ZUS w Wawie. Chodziło właśnie o to, że Zus zaczął się upominać etatowców o zaległe składki. Czyli to takie trochę chodzenie po polu minowym. Z jednej strony etatowiec nie musi płacić całego Zus, a z drugiej Zus może się go o to upomnieć. Warto dodać, że pewna pani w wywiadzie stwierdziła, że jej znajomy przedsiębiorca popełnił samobójstwo z tego powodu. Dostał nakaz zapłaty składek do tyłu :/. Jeżeli coś kręcę, to proszę o sprostowanie.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wprowadzać fermentu, ale przecież niedawno była manifestacja pod ZUS w Wawie.

Wprowadzasz ferment bo chodziło o pracę nakładczą (chałupniczą czy coś) i nie opłacali wtedy składek.

Pełny etat (opłacanie składek przez pracodawcę) i jak założysz DG to płacisz tylko składkę zdrowotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to, to efekt "pierdo..." w ZUSie

jak masz etat, to powinieneś mieć potwierdzenie odprowadzenia składek (fakt dodatkowe chodzenie)

@tjay99

fakt, ale mam nadzieje, ze zawsze tak nie bedzie

a póki co koszty mam, a podatek trzeba płacić

Wczasy Egipt, Urlop w Turcji

Imieniny obchodzą..... - złóż Życzenia imieninowe

Przygotuje unikalne teksty turystyczne, kontakt - PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności