Skocz do zawartości

IPB vs. EE


Lesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć opinii osób, które mają doświadczenie w kwestii produktów Invision Power Services oraz ExpressionEngine. Wiem, że jest jeszcze vBulletin Publishing Suite, ale jakoś mi nie podchodzi. Gdyby chodziło o samo forum to wybór byłby prosty, ale potrzebuję cały pakiet, czyli albo IP.Board, IP.Content, IP.Blog albo też ExpressionEngine z modułem forum. Będę wdzięczny za wszelkie sensowne opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście akurat bardziej pasuje IPB jeśli chodzi o forum. Ze względu na fakt, że potrzebna jest do tego niemała strona w pełni zintegrowana z forum to wybieram pomiędzy ExpressionEngine i IPB. Przez chwilę oglądałem panel EE, ale w wersji 1.6, a obecna wersja to 2, więc różnice pewnie jakieś są, za to EE we wspomnianej wersji nie do końca do mnie przemawia. Jest za to dość rozbudowane i stworzone jako CMS z modułem forum (100 USD za sam moduł). Słabe jest właśnie to forum, ciekawsze możliwości ma darmowe SMF czy MyBB. Z drugiej strony jest rozbudowane i lubiane przeze mnie IP.Board, jednak zupełnie nie mam pojęcia jak wygląda IP.Content oraz IP.Blog, a nie zależy mi jedynie na samym forum. Tak naprawdę forum ma być jako dość istotny dodatek. Nie wiem na ile te pozostałe produkty IPS są elastyczne i jak się tym zarządza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam odmienne zdanie. Takie fora jak sfd są proste, nawet napisane w asp a ludzi tam masa.

Ludzie lubią jak coś jest proste. Nie lubią też takich samych for dlatego posiadanie rzadkiego silnika w przypadku forum będzie atutem.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ExpressionEngine jest mało popularne, ale moduł forum mimo niezbyt niskiej ceny ($99.95) daje dość ograniczone możliwości (w wersji, którą oglądałem nie można nawet użytkownikowi nadać przywilejów moderatora, nie można też stworzyć grupy z uprawnieniami moderatora ale pod inną nazwą).

Co do prostoty to OK, ale odnośnie rzadkiego silnika to się akurat nie zgadzam. Silnik ma dawać możliwości. Poza tym wygląd forum można modyfikować/dostosować (i tak będzie w moim konkretnym przypadku), a użytkowników nie interesuje to, czy jest to IPB, vB, phpBB, SMF, MyBB, czy cokolwiek innego. Dla userów forum ma być funkcjonalne, proste i przyjazne w użyciu.

Bardzo proszę o informacje choćby od osób, które nie korzystały z EE, ale miały styczność z IP.Content.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności