Skocz do zawartości

Próba naciągnięcia na domeny


Darq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taką sprawę. Zadzwoniła właśnie do mnie znajoma, która posiada własny sklep internetowy i opowiedziała mi ciekawą historyjkę.

Kilkanaście minut temu zadzwonił do niej ktoś, kto przedstawił się jako pracownik firmy "EXTRA INTERNET" (nie wiem jaka jest oryginalna pisownia nazwy, ponieważ była podana telefonicznie), mieszczącej się w Warszawie przy ulicy Kurhan 12a. Podobno jest to jakiś oddział niemieckiej firmy.

Znajoma ma sklep w domenie załóżmy "jakiśsklep.pl". Pani, która do niej zadzwoniła powiedziała, że ktoś właśnie próbuje zarejestrować w ich firmie domeny "jakiśsklep.net.pl", "jakiśsklep.biz.pl", "jakiśsklep.com.pl" oraz "jakiśsklep.info.pl" ale ona może na to nie pozwolić, ponieważ znajoma ma już tę główną domenę i prowadzi tam firmę. Pani zaproponowała, że zarezerwuje znajomej te 4 domeny po 299zł za sztukę a jeśli nie, to pozwoli zarejestrować je tamtej osobie.

Kiedy znajoma zapytała, kto próbuje zarejestrować te domeny, Pani powiedziała że nie może powiedzieć ze względu na ochronę danych osobowych. Oczywiście ustawa ta nie obowiązuje w stosunku do przedsiębiorców, jednak Pani dalej nie chciała zdradzić, jaka firma za tym stoi.

Dodam tylko, że w tej domenie są cały czas dostępne o wiele lepsze końcówki, np .eu, .com, .net, .biz.

Whois pokazuje, że domeny o których wspomniałem wcześniej zostały zarejestrowane dzisiaj. Znajoma ma się zastanowić do poniedziałku rano. Oczywiście nie jest jeleniem, więc się nie zgodzi <_<

Czy ktoś zna tę firmę? Googlowałem, ale nic nie mogę znaleźć.

A może mieliście podobne przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy sposób an naciagnięcie klienta na domeny. Było kilka opisów na PiO np Lerkins

albo to

https://www.interpatrol.pl/?ipatrol=2&id=7

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mieliście podobne przypadki?
Tak, do znajomego [nawet kilku] co chwila wydzwaniała jakaś Pani w sprawie domenowej. <_<

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał te domeny zarejestrować, to by to zrobił. Kto pierwszy ten lepszy, pomijam prawa do znaków towarowych itd. Naciąganie, naciąganie i nic więcej, no może jeszcze szczyt skurw******a bo ceny za domeny są z kosmosu zazwyczaj. Co jakiś czas mam pytanie od swoich Klientów w podobnych sprawach.

edit: i jeszcze się nie zdarzyło by takie "nagle" zakupowane domeny były faktycznie rejestrowane, są co najwyżej w okresie oczekiwania na zapłatę, po czym dziwnie są uwalniane <_<

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, pierwszy raz słyszę o takim przekręcie.

Teraz wiem, dlaczego nie mogę znaleźć nic o nich w internecie - to pewnie jakaś firma-krzak :)

W każdym razie dzięki za info - nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to tak wielki i stary proceder a tu wyłania się obraz rozmiarów co najmniej przekrętu nigeryjskiego <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o promocje 0 złotych w pierwszym roku. Nie wiem jak teraz, ale swego czasu było tak na nazwie i chyba na home oraz ovh. Oczywiście nastepne lata były juz po normalniej taksie, a jak chciałes przenieść domenę do tańszego rejestratora w przypadku (home i nazwy) to musiałeś opłacić normalny koszt przedłużenie i wtedy mogłes przenosić. Było chyba cos i na domeny, ale tam biorąc taka domenę musiałeś u nich przedłużać taką domenę cos przez 2 lata po ładnych cenkach.

edit: na nazwie nadal są pl'ki już od ) zł, a na home jest więcej do wyboru, więc jak widać, rozdawali i rozdają nadal...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej pracy wszystkowiedząca szefowa dała się naciągnąć na 4,5 tysiąca za 7 czy 8 bezwartościowych bubli.

Schemat był taki: pierwszy człon to nazwa firmy, a po myślniku rodzaj głównych produktów którymi handlowali. I końcówki com, eu, biz, net, itp.

A wystarczyło zapytać mnie czy jest to coś warte, no ale to typ człowieka, że pracownik nie może być mądrzejszy od szefowej w żadnej dziedzinie ;)

Mało tego, koleżanka, która zwietrzyła, że coś tutaj nie pasuje dostała ochrzan, że dałaby tak cenne domeny podkraść konkurencji i naraziłaby na straty.

Firmy niestety nie pamiętam, a koleżanka, która mogłaby mi ją podać już tam też nie pracuje.

Ale postaram się wyciągnąć nazwę kolejnych cwaniaków, którzy z miesiąc temu próbowali znajomym podobny przekręt zrobić proponując domenę .com, że niby ją tanio odsprzedadzą by konkurencja nie zwinęła. Domena nie była nawet wykupiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem adres tych pierwszych.

KVI sp. z o.o.

ul Piłsudzkiego 3

00-078 Warszawa

tel. (022) 2442953

fax (022) 2138948

email: info@kvi.com.pl

www.kvi.com.pl

Teraz ich strona to kv-internet.pl

Tych drugich już nie da rady, znajomi pozbyli się wszelkich informacji na ich temat.

Dodane: przy okazji znalazłem ciekawy link na temat tej powyższej firmy: https://pokazywarka.pl/et771q/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności