Skocz do zawartości

Sockety - łączenie z zewnętrznym IP


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam malutki, albo duży problem posiadam w domu router T-Link i kilka komputerów. Chcę sobie w C# .NET napisać aplikację klient serwer np. komunikator i problem jest taki, że przy pomocy socketów otworzę normalnie wybrany port, i np. przy użyciu IP 127.0.0.1 połączę się z nim bez problemu.

Schody zaczynają się w momencie gdy chcę użyć i połączyć się z zewnętrznym IP wybranego komputera w domu. Port pokazuje poprawnie, że jest otwarty jednak nie mogę się połączyć, ponieważ pokazuje mi komunikat o braku odpowiedzi. Miał ktoś taki problem, i poradził sobie z nim w jakiś sposób?

Prawda jest taka, że mogę sobie testować przy użyciu lokalnego IP, jednak chciałbym program przetestować w rzeczywistych warunkach. Port nie tylko otwarty jest przy pomocy Socketów, ale i w konfiguracji routera jest otwarty, a połączyć się za chiny nie idzie.

Z góry dziękuję za pomoc, bo mam nadzieję, że jedynym sposobem nie jest załatwienie sobie zewnętrznego IP w firmie gdzie mam internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odblokować na routerze połączenia z wybranym IP i portem tak by były wzajemnie widoczne bez tego są niewidoczne.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności