Skocz do zawartości

Telefon za złotówkę, wysyłka 200 zł na allegro - czy to nie oszustwo?


satin0

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś była taka aukcja, w której można było kupić zdjęcie telefonu, w aukcji było dokładnie napisane, co to za telefon, jakie ma funkcje - cena 400 zł

[..]

Jeśli aukcja była w kategorii telefony, a nie np. obrazy to pewnie była jakaś tam podstawa to unieważnienia transakcji.

W kwestii zawyżania kosztów przesyłki to jest na to paragraf w regulaminie Allegro. 2 punkt. A już interpretacja tego zależy od nich.

https://allegro.pl/help_item.php?item=1383

Takie koszty przesyłki skończą się banem prędzej czy później. Jak przedmówcy wspomnieli - to jest omijanie samej prowizji dla Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz odejmij sobie ok. 60 nawet do 70% ceny i tyle kosztuje ten produkt który zamawiasz Chin

Nie no co ty, te telefony po 11 zł E50 czy coś takiego na allegro 11 zł + przesyłka czyli koło stówy, a na alibabie koło 8 dych. Czyli z Allegro sobie biorą plus minus 25 zł za każdy sprzedany telefon. Ale jak już sprzedajesz te telefoniki to najbardziej opłaci Ci się wysyłka z Polski, moja aukcja telefonu - allegro.

Przy obecnych kursach dolara bardziej się kupować podróbki od jakiegoś prywaciarza niż z fabryki. Niektórzy oferują gwarancję + zwrot kasy jak paczka nie dojdzie. ;)

Ok, czyli nie wolno zawyżać kosztów przesyłki, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe kupiłem kiedyś e-papierosa z chin, zapłaciłem za wysyłkę chyba 5 zł ;) typowy chwyt marketingowy dla napaleńców - allegro na szczęście udostępniło sortowanie po cena + koszty przesyłki (z dostawą), co umożliwia omijanie szerokim łukiem takich aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satin0,

najlepsze hasło na tej aukcji to "klon noki", hehe

jutro ide na bazar, kupie pare szmat i będę wystawiał jako klony adidasa, hehehehe

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satino Ja zawsze zamawiałem po 20 do 50 sztuk max czegoś,tak się bardziej opłacało .Moim zdaniem to nierozsądne zamawiać jedną rzecz aż z Chin skoro dodasz tam powiedzmy 100zł do tych 200 i masz 3 albo 5 sztuk czegoś .Tam ceny to negocjacje i można zejść z ceny nawet o 50% i nie stracić na jakości.Oni mają taki przerób na tych messengerach ,wystarczą odpowiednie argumenty i trochę fantazji :pisze:

a jeśli chodzi o klony i podróbki to jak się rozsądnie wybiera sprzedawcę to ma się te same produkty co orginały tyle że bez papierka i dużo taniej :)

Ludzie to sobie myślą że firmy z zachodu tam mają pobudowane Swoje fabryki i w nich sobie produkują hehe :(

Te jak wielu mówi "tępe komuchy" mają lepszą żyłkę do interesów niż wielu sobie myśli , i są o niebo uczciwsi i słowni przedewszystkim. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności