Skocz do zawartości

Pytanie co do allegro - czy muszę zwrócić pieniądze?


satin0

Rekomendowane odpowiedzi

No więc miałem sobie tą aukcję. Ktoś wylicytował i aukcja się zakończyła. Aukcja została opłacona na pełną kwotę i tak dalej i tak dalej, aż tu nagle dostaję telefon, że ktoś sobie wylicytował inny przedmiot gdzie indziej no i żebym zwrócił mu kasę a on odda mi koszty allegro itp. Jak jest ze zwrotem pieniędzy? Czy muszę go robić? Nie mam zamiaru sobie szukać nowego kupca. Fakt, był chętny ale się rozmyślił.

Przepraszam za tyle tematów o Allegro ale chciałbym wiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadnym razie. Jak juz koles Ci zaplacil to wyslij mu towar i dla Ciebie sprawa zalatwiona. Gorzej jakby Ci kasy nie wplacil to ciezko by go bylo zmusisc do zawarcia umowy, a tak to koniec.

Zeby uniknac jakis przepychanek to mozesz nawet sciemnic, ze juz towar wyslales i za pozno napisal.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satin0 napisal, ze sprzedawal na aukcji z licytacji - nawet jak sprzedawal jako przedsiebiorca to przy licytacji nie obowiazuje zwrot w ciagu 10 dni.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uniknac jakis przepychanek to mozesz nawet sciemnic, ze juz towar wyslales i za pozno napisal.

Powiedziałem że towar jutro wyślę :) Ale dzięki.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, było sporo zainteresowanych ale ze względu na aukcję odmawiałem. Teraz pisałem i albo kasy nie mają albo już nie są po prostu zainteresowani. I co zrobić.

Aha no i mam czternastkę ledwo tak że przedsiębiorcą to ja nie jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polska, tutaj wszystko potrafią zrobić, byleby wyszło na ich :) Kiedyś sprzedawałem VB + książka, kupiła to jakaś firma. Po jakimś czasie zaczęli mnie straszyć, że jak nie zwrócę kasy to narobią mi problemów, ponieważ książka i płyta nie jest im potrzebna. Zakończyło się to na tym, że allegro zawiesiło mi konto do wyjaśnienia ponieważ firma która kupiła napisała do nich, że zakupiona książka posiadała piracką kopię oprogramowania, co najciekawsze płyta była oryginalna od książki.

Więc nie do końca jest powiedziane, że Polskie firmy nie kręcą wałków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, twój przykład pozostawię bez komentarza. Aż takiego czegoś to się nie spodziewałem, że ludzie robią.

No ale dzięki, sprawę przedstawiłem jasno, przedmiot jutro normalnie wysyłam.

Sprawa poszła bez zgrzytów i jakiś wykrętów, bardzo się cieszę. Dobrze że nie trafiłem na jakiegoś prawdziwego bachora, który sobie licytuje dla jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie zgodzil na cofniecie kasy z jeszcze jednego wzgledu - czesto jak cos licytuje i pozniej patrze, ze ten sam przedmiot ten sam sprzedawca wystawia to omijam juz te aukcje. Czesto wg mnie jest tak, ze ktos juz mogl wyslac towar okazal sie on trefny i zostal zwrocony i ponownie jest sprzedawany, dlatego lepiej nie brac udzialu w takiej aukcji.

Sam nawet kiedys tak mialem jako sprzedawca, ze jak wystawilem ponownie, bo koles nie chcial zaplacic to kilka osob sie pytalo czemu przedmiot jest ponownie wystawiany. Zawsze takie cos to mniejsza szansa na uzyskanie takiej samej badz wyzszej ceny jak pierwotnie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności