Skocz do zawartości

Zatrudnienie w Anglii i ZUS


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To jest krętactwo, chociaż jeszcze legalne. :) Lepiej zarejestrować firmę w Anglii/na Litwie/na Słowacji, bo świadcząc usługi zdalne, prowadząc sklepy / serwisy internetowe można to zrobić gdziekolwiek. Było już o tym. Opłacanie najniższej składki w UK nic nie wnosi do powiększenia emerytury czy lepszych usług medycznych. Trzeba coś wykupić dodatkowego a to koszt od 100 w górę / miesięcznie.

Ja za 3 miesiące mam zamiar się tak zarejestrować. Głównym powodem jest Europejskie ubezpieczenie zdrowotne. Nie wiadomo co przyszłość przyniesie a chciałbym mieć opiekę na najwyższym poziomie. Jak słyszę jak nasz NFZ oszczędza na zdrowiu ludzi (np chorzy na stwardnienie rozsiany muszą być już bardzo chorzy żeby dostać lek, a na zachodzie już po wykryciu dostaje się ten lek .... ) to odechciewa się żyć, już lepiej się położyć i umrzeć według nich :/

Jak czegoś nie weźmiesz prywatnie to lepiej zostać przy polskim systemie. Zaufaj mi.

Kwestią czasu jest aż "oko Saurona" zwróci się w kierunku "kreatywnych przedsiębiorców" zarejestrowanych za granicą i/lub udziałowców-pracowników. Tylko KRUS jest bezpieczny - za dużo ludzi tam już siedzi żeby jakakolwiek partia pozwoliła sobie na ich "niezadowolenie"

Panowie! Idą wybory można to zmienić.

ZAGŁOSUJĘ NA KAŻDĄ PARTIĘ(NAWET feministki), KTÓRA ROZCIĄGNIE KRUS NA ZWYKŁĄ DG, BO CO TO DUŻO mówić tak powinno być.

Jak nie, to nadal ludzi będą rejestrować firmy za granicą, kręci i migać się od pracy na potęgę, bo nikt nie jest idiotą aby tyrać za 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zawsze znajdą się wałkarze:

Jedna z firm z zielonej góry nie dostarczyła nikomu z swoich klientów wszystkich dokumentów przez co musieli i tak płacić "składki chorobowe"

efekt 99% miało z nich komornika z Zusu na głowie

Aktualnie płaca minimalna w Uk wzrosła więc coraz więcej firm z tego się wycofuje

Na początku trzeba trochę wyłożyć wyjazd w przeciągu 3 miesięcy do Uk zapłata za rejestracje w NIn etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dochodzi do paradoksu , że większość fryzjerek czy taksiarzy w Wawie jest zarejestrowana w UK. Czy to jest moralne/(normalne)? Większość z nich była w UK tylko raz w życiu! Nie zamierza tam mieszkać, ani pracować! A co z resztą? Chodzi o naprawienie systemu, a nie uciekanie przed nim. Państwo i prawo powinny być przyjazne obywatelowi. Jak tak dalej pójdzie to ZUS będzie pożyczał permanentnie na bieżące wypłaty(obecnie sporadycznie) i nic nie odkładał (już nie odkłada na nasze emerytury)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem, aby obejść płacenie zusu jest założenie spółki z o.o. Wiąże się to z większą ilością urzędowych obowiązków (pełna księgowość, notariusz), ale poza tym same zalety. Jest sporo materiałów na ten temat w necie, poczytajcie sobie.

Jest to jedyne rozwiązanie, z którym możesz spać spokojnie, że jakiś urzędas się przyczepi.

www.sagomedia.pl - usługi SEO copywritingu i wartościowe, merytoryczne artykuły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o naprawienie systemu, a nie uciekanie przed nim.

No właśnie - naprawienie. To co - mam głosować na PIS czy PO a może na POPIS ? Którzy zmienią naszą ponurą rzeczywistość ? :)

Złodzieje i pajace cyrkowe potrzebują publiki. Jak publika będzie miała w du**e to co się dzieje i poucieka do Anglii może wreszcie coś się zmieni. Ich trzeba wytępić jak raka - chemioterapią i naświetleniami. Jak ludzie się powynoszą z firmami za granicę to się Polskę wyniszczy ale pozbędzie nowotworu.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciu - bzdura. W świetle prawa z obowiązku płacenia ZUSu zwolnieni są jedynie UDZIAŁOWCY SPÓŁEK którzy NIE świadczą dla niej żadnej formy pracy.

Jednoosobowa sp. z o.o.

Wspólnik jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest osobą prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych.

W związku z powyższym ma obowiązek rozliczania składek - co najmniej od minimalnych zadeklarowanych podstaw wymiaru - we własnym zakresie, na takich zamych zasadach jak wszyscy przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą np. jednoosobowo czy w spółce cywilnej.

Płatnikiem składek ZUS jest w takiej sytuacji sam wspólnik, to on składa dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe we własnym imieniu jako płatnik i ubezpieczony.

Uwaga ! Spółka płatnikiem

Spółka w żadnym wypadku nie może być płatnikiem składek wspólnika, chyba że posiada on inny tytuł do ubezpieczeń, np. jest pracownikiem spółki. W takim jednak wypadku składki jako wspólnik opłaca on jednak nada we własnym zakresie, niezależnie od składek rozliczanych przez spółkę w ramach np. stosunku pracy.

Z > https://www.vat.pl/jednoosobowa_spzoo_platnik_zus_1075.php

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje i pajace cyrkowe potrzebują publiki. Jak publika będzie miała w du**e to co się dzieje i poucieka do Anglii może wreszcie coś się zmieni. Ich trzeba wytępić jak raka - chemioterapią i naświetleniami. Jak ludzie się powynoszą z firmami za granicę to się Polskę wyniszczy ale pozbędzie nowotworu.

Chyba już się wynieśli. Na osiedlach pustka garstka młodzieży z podstawówki , która czeka na 18, aby prysnąć,

Jakoś nikomu nie chce się za 1,5 tys wstawać o 7 rano i tyrać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w Optigenie chyba od 2009 ( nie chce mi się sprawdzać) w każdym razie, od początku tego systemu, a wcześniej była praca nakładcza. Z tą firmą współpracuję od bardzo dawna i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Co do pracy nakładczej, ZUS ścigał za to i choć prawo nie może działać wstecz, dla ZUS-u działało. Sam dostałem informacje o postępowaniu w mojej sprawie, ale od tego czasu cisza, jakby ZUS zrezygnował. Zresztą panowie posłowie obiecywali, że przyjrzą się tej sprawie i pomogą przedsiębiorcom. Również optigen gwarantował mi pomoc prawną.

Co do pracy w UK. Kilka miesięcy po zatrudnieniu, byłem wzywany do ZUS w celu wyjaśnienia, dlaczego nie płacę składek. Przedstawiłem dokumenty o zatrudnieniu w UK i od tego momentu spokój. Każdy kto potrzebuje dokument o niezaleganiu w ZUS idzie i go otrzymuje bez problemów.

Jak będzie w przyszłości, trudno powiedzieć. Wszystko działa według prawa i umów międzynarodowych. Jeżeli się one zmienią, system przestanie działać.

Po podniesionej płacy minimalnej w PL ZUS będzie jeszcze większy, o solidarności nie mówmy, bo przedsiębiorca płacący minimalne składki do ZUS po 30 latach pracy dostanie głodową emeryturę. Im szybciej upadnie ten system tym lepiej, więc przenoście się do UK :)

Inne rozwiązania to

- firma w USA - są firmy w PL które to załatwiają, nie jest potrzebna wizyta w USA

- można także założyć firmę UK

Jeszcze na rozluźnienie;)

https://demotywatory.pl/21037/Owoc-zywota-Twojego-je-zus

RĘCZNE PROFILE - CO.UK oraz PL - Najlepsze linki w sieci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności