Skocz do zawartości

Kto jest za zrównaniem składek ZUS z KRUS?


taurus

Rekomendowane odpowiedzi

I uwazacie, ze to bedzie tansze? Jedyny plus, ze ludzie by sie nie musieli ubezpieczyc. Beda natomiast takie przypadki - chcesz sie ubezpieczyc, a oni Cie dokladnie przeswietlaja i wszyscy Ci powiedza, ze narka ale im sie Ciebie nie oplaca ubezpieczac, bo u Ciebie cala rodzina choruje na serce i Ty pewno tez bedziesz, albo Ci powiedza stawke 1500 zl/mc. Tak jest wlasnie w USA. Nie do konca to jest taki dobry system. Fakt jak sie cos nam stanie to mamy profesjonalna opieke i lekarze sie nami interesuja, ale za darmo to nie jest.

Nikt nie mówił o likwidacji wszystich składek. Problem jest o jej wysokość. Obecnie większość pracując na czarno, za granicą czy będąć na bezrobociu nie płaci nic!:blink:!!

Chodzi o to, aby zachęcić ludzi do robienia czegoś nawet jeśli z tego nie będzie kokosów. Lepiej żeby ktoś opłacał 50-100 zł miesięcznie niż jak to jest obecnie ZERO. Mało tego może komuś się powiedzie i zatrudni kogoś zacznie płacić podatki itd

Dlaczego tak się boicie prywatyzacji?

Przecież większość np gabinetów dentystycznych jest już prywatna tylko maja popisane umowy Z NFZ ?

I co źle jest? Kogoś nie przyjęli? Sam załatwiałem Angolom wizytę u naszych dentystów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodziłabym się z tym że to mit, pewnie istnieją "bogate" wsie w których osiedlają się najczęściej ludzie z miast, ale tych w których bieda aż piszczy jest naprawdę niemało...

NEWS.jpg

3 Miesiące pozycjonowania GRATIS!

Zadzwoń do naszego specjalisty 607 107 712 i omów szczegóły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam szansę przyglądać się rolnikom i biedy to ja tam nie widzę!!

Oczywiście zdarza się, iż jakaś rodzina jest biedna, ale raczej jest związane z takimi patologiami jak alkoholizm itp.

Doprawdy rolnictwa nie łączyłbym z biedą, jeśli ktoś twierdzi inaczej to znaczy, iż długo na tej wsi nie był!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto chce zrównania zus i krus nie wie o czym pisze. Bieda na wsi wtedy osiągnęłaby już totalne maksimum.

Rolnicy:

Mają dopłaty z UE, Ty masz?

Mają preferencyjne składki ubezpieczeniowe KRUS, Ty masz?

Mają większe zyski ze sprzedaży plonów, żywność nigdy nie drożała w takim tempie, masz taki wzrost dochodu jakiego doświadczają rolnicy w ostatnich kilku latach?

Nie martw się, to są kolejne święte krowy (policjani, wojskowi, kolejarze, nauczyciele, górnicy) których nikt nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taurus faktycznie zle przeczytalem temat, myslalem, ze chodzi tez o prywatyzacje szpitali. Co do samych skladek ZUS to faktycznie to powinno byc dobrowolne i niech kazdy lozy na siebie i tyle ile chce. Problem tylko jest taki, ze trzeba za cos placic tym starszym pokoleniem, ktore nie mialy takiej opcji, a skads musza dostac kase.

Co do rolnikow to nie jest tak jak sie wiekszosci tutaj wydaje. Mam rodzine na wsi i wiem jak jest. Piszecie, ze rolnikom sie niezle powodzi - tylko, ze tych prawdziwych rolnikow to jest malo, a wiekszosc fikcyjnych. W tej wsi jest jeden rolnik, ktory naprawde sie tym zajmuje i z tego zyje, reszta ma po prostu ziemie i cos tam uprawia tylko po to zeby byc ubezpieczonym w KRUS i miec status rolnika. Praktycznie zero perspektw na jakas prace. I to nie jest tak, ze oni nie chca pracowac. Chca i lapia sie kazdej okazji. Praktycznie cala wies jak jest jakas budowa czy np. praca w szwalni dla kobiet to wszyscy wspolnie tam jezdza. Problem jest taki, ze wszyscy chca 'zatrudniac' tylko na czarno i ich ten KRUS tylko ratuje.

Patrzac z naszej perspektywy to tez mi sie nie podoba, ze wykladam za nich na te skladki i powinno to byc jakos zmienione, ale z drugiej strony tez widze jakie tam sa mozliwosci zycia i pracy i wiekszosc zyje od 1 do 1.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam większą część rodziny żyjącą na wsi, owszem mają po te 5-7 ha ale zarazem po 3 samochody przed domem. Dopłaty z unii ciągną jednakowo z biednym sąsiadem co jeszcze konia pogania.

Nie chodzi zatem aby zabrać ale rozsądnie, sprawiedliwiej dzielić. W tej chwili wszyscy korzystają z redystrybucji państwowego pieniądza jednakowo. Czy bogaty czy biedny, bez znaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto chce zrównania zus i krus nie wie o czym pisze. Bieda na wsi wtedy osiągnęłaby już totalne maksimum.

Rolnicy:

Mają dopłaty z UE, Ty masz?

Mają preferencyjne składki ubezpieczeniowe KRUS, Ty masz?

Mają większe zyski ze sprzedaży plonów, żywność nigdy nie drożała w takim tempie, masz taki wzrost dochodu jakiego doświadczają rolnicy w ostatnich kilku latach?

Nie martw się, to są kolejne święte krowy (policjani, wojskowi, kolejarze, nauczyciele, górnicy) których nikt nie ruszy.

Nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie da się nie można tego od tak wyłączyć.

To jest tak:

Nie oszczędzasz nie inwestujesz wydajesz te pieniądze na emerytury.

Przez dziesięciolecia pakujesz kasę z składek w piramidę finansową, osób w wieku produkcyjnym ubywa a emerytów przybywa.

Więc zaczynasz się kredytować aby wypłacić emerytury gdy to już nie pomaga podnosisz składki przerzucasz kasę z budżetu na mochery.

A tutaj przychodzi taki jeden z forum Pio i mówi hej obniżcie nam składki do poziomu KRUS.

Urzędzik i polityk patrzy na ciebie jak na ekhmny.

Co ty wygadujesz to za co będziemy płacić emerytury nie da się tego tak zatrzymać potrzeba ponad 30 lat aby zamknąć Zus.

Więc zadajesz pytanie to może chociaż obniżcie Zusiory o połowę.

Przykro mi ale wtedy emeryci otrzymają polowe pieniędzy a i tak mają już racje głodową.

No ale ale w innych krajach emeryci jeżdżą na wakacje stać ich na leki i maja za******e emerytury a płacą o 3/4 tego co my a i więcej zarabiają.

Prawda ale tam system emerytalny opiera się na oszczędzaniu i inwestowaniu a nie wydawaniu jak leci.

No to chociaż wprowadźcie obniżki dla przedsiębiorców gdy zatrudniają 2 osoby nie płacą własnych składek.

Przykro mi nie da się wtedy 3/4 polaków będzie miała firmy i zatrudniała rodzinę.

W takim razie co mam zrobić.

Nic my nie robimy nic i za to nam płacą czekamy aż to się rozleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na założenie firmy biorą grube euro z unii więc nie tylko rolnicy są uprzywilejowani.

Rolnicy nie mają czegoś takiego jak L4 i pewnie masę innych rzeczy. Do tego prawdziwi rolnicy żyją krócej niż pierdzistołki i mają dużo niższą emeryturę.

Na ostatnim wzroście cen zarobił handel bo mleko w klasie extra rolnikom od lat płaci się po złotówce.

Ceny rosną bo chociażby tak niedawno polikwidowali rentowne cukrownie przez durne przepisy urzędnicze.

Do tego ogromne koszty, nawozy, pasze, beczki ropy, kombajn (350/h), weterynarz (50/kwadrans + leki), coraz to nowe wymogi unijne.

Jak weźmiesz kasę z unii to myślisz że możesz na cokolwiek wydać, np. nowy traktor? Nie, przyjeżdża urzędnik co nigdy nie trzymał krowiego cycka w ręku i mówi w co masz zainwestować... np. masz iść na studia rolnicze, a jak nie to zwrot kasy.

Skoro tak jest dobrze to czemu młodzi wolą robić w mieście za 1200 i siedzieć na stancji niż wstawać o 4 rano i tyrać w gnoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności