Skocz do zawartości

Firma w USA a sklep internetowy w Polsce?


fahofiec

Rekomendowane odpowiedzi

taurus, prowadziłeś kiedyś zwykłą działalność w zakresie import-export? To jest bardziej skomplikowane niż piszesz.

dMien, nie podnajmiesz w ten sposób firmy;) Towar musi przejść przez urząd celny (wyjść z kraju) i do niego wrócić, aby taki handel był możliwy. Znam ten temat sprzed 3-5 lat z pozycji producenta sprzedającego towar firmie z zagranicy i jako odbiorca drobnicy z krajów spoza UE.

Wiem też, że nie wiem wszystkiego, bo nie wiem jak dokładnie działają firmy oferujące doładowania prepaid itp.

Dobry i operatywny księgowy udzieli najlepszej odpowiedzi, ale musi się tym zajmować.

=== więcej herezji o SEO piszę na blogu ===
Contexto - problem z pozycjonowaniem? zgłoś się do nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadziłeś kiedyś zwykłą działalność w zakresie import-export? To jest bardziej skomplikowane niż piszesz.

I tak się opłaci jak zapłacisz cło, bo w USA nie ma wielu obciążeń, które są w Polsce, jeśli chodzi o firmy.

Ja rozpatrywałem zaopatrywanie się w towary w Chinach, ale miło usłyszeć , że ktoś chce coś w Polsce kupować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus - mylisz trochę fakty ;). Bo i Ty i ja mamy rację.

Ja się odnoszę do tego o czym pisał autor tematu - chce mieć formalnie firmę zarejestrowaną w usa, ale siedzi w polsce i wysyła paczki z polskiego urzędu pocztowego dla polakow, a tylko na kopercie pisze adres nadawcy z usa (co kompletnie nie ma znaczenia).

Jeśli ma polska firme i handlujesz na ebay'u dla mieszkancow tajlandii to podatki placisz w polsce jako polski biznesman.

Serwer nie ma kompletnie nic do rzeczy. 90% polskich sklepow internetowych nie ma serwera w PL.

Jeśli jesteś pewny swego to proponuję założyć stronę bukmacherską dla polaków, bez krycia swoich polskich danych i dać serwer w innym kraju, a potem puść na siebie donos :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przytoczyć jakiś przepis, który o tym traktuje , bo zajmowałem się tematem kiedyś (niejeden urząd odwiedziłem i nikt nie potrafił mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi). Co urząd to była inna opina.

Nie sądzę, aby takie przepisy istniały. Hosting to nic innego, jak przetwarzanie danych, czyli usługa. Firma hostingowa świadczy ci usługę, podobnie jak agencja reklamowa może wydzierżawić ci powierzchnię reklamową, bądź wydrukować ulotki. Hosting możesz zatem wykupić w Kamerunie, wynająć powierzchnię reklamową w Tajlandii, a ulotki wydrukować w Peru, a wszystkie rozliczenia podatkowe i tak będziesz przeprowadzał wyłącznie z polskim urzędem skarbowym, jeśli tutaj masz zarejestrowaną firmę.

Żaden przepis nie nakazuje ci hostować sklepu w kraju, w którym handlujesz.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak będziesz przeprowadzał wyłącznie z polskim urzędem skarbowym, jeśli tutaj masz zarejestrowaną firmę.

Cały czas to wałkujemy. A jak mam zaresjestriowaną w USA to tam płacę. Jest luka prawna, która pozwala na prowadzenie stron/sklepów online. Chociaż wygląda to śmiesznie i mało wiarygodnie, ze np. serwis o Kozienicach jest zarejestrowany w USA,a le tak się zdarza i to coraz częściej. Jest to legalne.

Jeśli jesteś pewny swego to proponuję założyć stronę bukmacherską dla polaków, bez krycia swoich polskich danych i dać serwer w innym kraju, a potem puść na siebie donos

Jestem w 100%. i co ci zrobią jak masz zarejestrowany w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności