Skocz do zawartości

Link 4 Opinie


lysy2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono po raz kolejny ;)

Otóż od 5 lat ubezpieczam samochody firmowe w PZU AC + OC + NW (pełny pakiet),

Zawsze dawali mi najniższe oferty ubezpieczenia, miałem jedną szkodę w Listopadzie, co prawda ja nie jechałem ale na mnie była polisa...

PZU pięknie wypłaciło kasę - nie było problemów, szkoda na ok. 750zł zderzak wymiana.

Teraz chce przedłużyć polisę o absurd.. za Toyotę Yaris 2009, rok temu płaciłem mniej niż 2000, teraz w związku że miałem kraksę (nie interesuje ich że ja nie prowadziłem).

Ubezpieczenie wzrosło do 3900zł:D!! Szkoda była na 750zł, a samochód przecież nie jest antykiem żeby wzrósł na wartości.

Dzwoniłem do innych ubezpieczycieli ceny wszystko ponad 4000zł.

Jedyny Link 4 zaproponował cenę w prawie graniach starego ubezpieczenia czyli 2200...

Znalazłem tylko jeden haczyk w umowie, że jak będzie szkoda w AC to dopłacam za nią 500zł, a za każdą kolejną 1000zł....

Jakie macie zdania o Link 4???

W PZU co prawda obsługa super, zmienili zderzak za 48h, nawet było auto zastępcze, obsługa super.

Ale co z tego.. PZU dwa razy więcej chce...

Może jakiegoś innego ubezpieczyciela polecicie?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet OC bym się tam nie pokusił kupić. Potem same kłopoty nawet z OC. Przysyłają Ci do opłacenia polisę lub komornika jak już dawno sprzedałeś samochód. A AC to za żadne skarby świata bym tam nie wykupił. Po to miałbym wykupywać żeby potem nawet na piwo nie starczyło nie wspominając już o samej naprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem przez krótki czas w ubezpieczeniach i mogę powiedzieć Ci jedno - popytaj w różnych biurach o ceny, bo agenci mają duże możliwości kształtowania wysokości składki, nawet w obrębie tego samego ubezpieczyciela. Najczęściej dobrą cenę można złapać w małych multiagencjach.

Ja pracowałem akurat w oddziale Interrisk i szczerze polecam likwidowanie tam szkody - wyceny są bardzo sympatyczne a realizacja szybka i sprawna jednak nie wiem jak teraz przedstawiają się składki. W każdym razie najtańsi nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie OC auta to produkt, który przestaje być rentowny dla wielu ubezpieczycieli.

Teraz chce przedłużyć polisę o absurd.. za Toyotę Yaris 2009, rok temu płaciłem mniej niż 2000, teraz w związku że miałem kraksę (nie interesuje ich że ja nie prowadziłem).

Ubezpieczenie wzrosło do 3900złwykrzyknik.gif!! Szkoda była na 750zł, a samochód przecież nie jest antykiem żeby wzrósł na wartości.

1). Zgadza się, nie interesuje ich bo szkoda została rozliczona z OC na Twój pojazd.

2). Spadłeś do niższej klasy bonus malus po tej szkodzie i nie ma tu znaczenia czy była ona na 20 złotych czy 200 000 złotych. Szkoda to szkoda.

Jedyny Link 4 zaproponował cenę w prawie graniach starego ubezpieczenia czyli 2200...

Znalazłem tylko jeden haczyk w umowie, że jak będzie szkoda w AC to dopłacam za nią 500zł, a za każdą kolejną 1000zł....

1). Franszyza integralna - szkody wypłacane są od 500 złotych z AC obejmuje wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe i jest narzucona ustawowo bo korzystając z AC spadamy do niższej klasy bonus malus (tracimy zniżki).

2). To dopłacanie 1000 złotych to franszyza redukcyjna, która zobowiązuje Cie do wyłożenia wkładu własnego. W tym jest przewaga Link4, że operują takimi franszyzami w AC stąd mają niższą składkę (choć nie zawsze).

Nawet OC bym się tam nie pokusił kupić. Potem same kłopoty nawet z OC. Przysyłają Ci do opłacenia polisę lub komornika jak już dawno sprzedałeś samochód. A AC to za żadne skarby świata bym tam nie wykupił

1). Sprzedający w ciągu 30 dni od sprzedaży pojazdu musi zgłosić fakt sprzedaży do dotychczasowego ubezpieczyciela. Jeżeli tego nie zrobi może wystąpić nierzadko sytuacja, że będzie składka na przyszły rok od Ciebie wymagana.

2). Na skserowany zgłoszeniu do ubezpieczyciela trzeba wziąć pieczątkę potwierdzającą fakt wpłynięcia oraz podpis i pieczątkę osoby przyjmującej umowę kupna sprzedaży samochodu.

Pracowałem przez krótki czas w ubezpieczeniach i mogę powiedzieć Ci jedno - popytaj w różnych biurach o ceny, bo agenci mają duże możliwości kształtowania wysokości składki, nawet w obrębie tego samego ubezpieczyciela. Najczęściej dobrą cenę można złapać w małych multiagencjach.

Multiagencje ubezpieczeniowe mają IDENTYCZNE oferty jak agenci wyłączni.

Chętnie pomogę w takich tematach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do innych ubezpieczycieli ceny wszystko ponad 4000zł.

A dowiedź się jak, będzie jeżeli przepiszesz samochód na współwłasność np z rodzicem:) jak mają zniżki to będziesz płacił mniej. Ja tak kiedyś miałem i było ok, tylko z tą różnicą że nie miałem kolizji, ale zniżki przeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiagencje ubezpieczeniowe mają IDENTYCZNE oferty jak agenci wyłączni.

Oczywiście rozumiem, ale wydaje mi się, że małe multiagencje są bardziej skłonne do obniżenia składki kosztem swojej prowizji, dlatego napisałem, że można u nich uzyskać lepszą cenę. U mnie przynajmniej tak właśnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dowiedź się jak, będzie jeżeli przepiszesz samochód na współwłasność np z rodzicem:) jak mają zniżki to będziesz płacił mniej. Ja tak kiedyś miałem i było ok, tylko z tą różnicą że nie miałem kolizji, ale zniżki przeszły.

Najwięcej kosztuje AC i niestety żaden z moich rodziców nigdy nie wykupował AC i zniżek z tego tytułu niestety nie będę miał...

Polecam ubezpieczyciela HDI. Dla mnie zaproponowali najtańsze OC z pośród wszystkich ubezpieczycieli.

E. Nie wiem jak z odszkodowaniami - jeszcze nie miałem :D

OC faktycznie ładne, ale AC wyliczyli mi 7k... Zresztą 80% ubezpieczycieli mi daje więcej niż 5k za ubezpieczenie, mam 26 lat, prawko od 6.

Najtaniej ten LINK4... Ale się waham, miał tam ktoś szkodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam u nich od 3 lat dwa samochody ubezpieczone, między innymi też toyote.

Z mojego doświadczenia nie jest źle. Przy toyocie nie miałem praktycznie wyboru, bo cenę za pakiet dostałem 40% taniej niż w każdej innej ubezpieczalni.

Miałem też stłuczkę z mojej winy. Bezproblemowo rozliczyli. Poprosiłem o wypłatę na konto po jakiś 3 tygodniach zadzwoniłem kiedy dostanę kasę, a oni na to że już tydzień temu przelali. Faktycznie była na koncie.

Problem u nich jest inny, jak samochód będzie do kasacji. Moja mama też miała samochód w linku. Miała stłuczkę i naprawa przekraczała 70% warości samochodu więc do kasacji. I dostała 70% na konto i wrak na pamiątkę :D Z tego co mówili na infolinii w każdej opcji ubezpieczenia tak postępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nas 796002004 przeliczymy Ci składkę wyjaśnimy o co chodzi.

W swojej ofercie mam kilkanaśćie towarzystw w tym LINK 4 i sprzedamy Ci taniej niż sam kupisz przez telefon. nawet bez udziału włąsnego.

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem przez krótki czas w ubezpieczeniach i mogę powiedzieć Ci jedno - popytaj w różnych biurach o ceny, bo agenci mają duże możliwości kształtowania wysokości składki

Tak jasne, ale kosztem jakości ubezpieczenia. Dadzą wariant kosztorysowy, wpakuja franszyznę redukcyjną, wytną ryzyko kradzieży i już ubezpieczenie spada. Inaczej nie mogę bo stawki mają ustalane odgórnie przez Centralę i to nie agent dyktuje stawki a dane Towarzystwo Ubezpieczeń. Jak agent coś naciągnie to Centrala, albo wyśle do Ubezpieczonego wezwanie do dopłaty albo nie wypłaci prowizji dla agenta nie wspominając już o przyznaniu kary finansowej za błędy. Tak więc agenci mają tutaj związane ręce, chyba że młodzi co nie wiedzą że po tyłku dostaną od Centrali za takie manipulacje.

Jeżeli interesuje Cię cena to zerknij tutaj: https://www.reso.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja co roku zmieniam. Obecnie LINK4 ale już na przyszły sezon może być inaczej.

dobre podejscie.

Jeśli mieszkacie w małych miejscowościach rozejrzyjcie się za TWU TUZ mają niskie stawki

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności