Skocz do zawartości

Wtyczka do FF: SearchStatus sprawdzająca PR


KxS

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio Google zmieniło link sprawdzający PageRank z "toolbarqueries.google.com/search" na "toolbarqueries.google.com/tbr". Jeśli ktoś używa w swoim Firefoxie wtyczki SearchStatus, to wiem jak to naprawić (tak żeby na nowo wskazywał PR).

  1. Wchodzimy pod następujący adres: C:\Users\(nazwa użytkownika)\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\stpsx3m9.default\extensions
  2. Wypakowywujemy plik: {d57c9ff1-6389-48fc-b770-f78bd89b6e8a}.xpi Archiwizatorem, ja to zrobiłem WinRARem
  3. Przechodzimy dalej: chrome\searchstatus.jar
  4. Wypakowujemy searchstatus.jar
  5. Odszukujemy: content\searchstatus\searchstatus.js
  6. Otwieramy notatnikiem, wyszukujemy interesujący nas fragment kodu, powiedzmy "toolbarqueries.google.com"
  7. Następnie dokonujemy korekty z "toolbarqueries.google.com/search" na "toolbarqueries.google.com/tbr" i zapisujemy
  8. Znów otwieramy plik searchstatus.jar, usuwamy z niego content\searchstatus\searchstatus.js i dodajemy zaktualizowany plik.
  9. Teraz wyłączamy naszego Firefoxa i otwieramy plik {d57c9ff1-6389-48fc-b770-f78bd89b6e8a}.xpi, usuwamy z niego chrome\searchstatus.jar i dodajemy nasz zaktualizowany.
  10. Teraz tylko dwukrotnie odpalamy Firefoxa i gotowe. Status PageRank w naszym SearchStatus znów działa.

Dla pewności przed rozpoczęciem poprawek możesz zrobić kopie zapasową pliku {d57c9ff1-6389-48fc-b770-f78bd89b6e8a}.xpi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności