Skocz do zawartości

Forex


Leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile to hazard a na ile zarobek na podstawie analiz? Przydaje sie wiedza z giełdy? Czy informacje np o interwencjach nbp są przydatne?

Życie to hazard, więc nie trafiłeś z tym pytaniem :)

Do wszystkich osób zainteresowane inwestowaniem na forex- każda platforma na której możemy inwestować na forex daje konta demo. Każdy może sprawdzić czy to dla niego czy nie. Ja jak na razie na admiralmarkets.pl (według mnie najlepsza platforma) na koncie demo potroiłem kapitał w ciągu dwóch miesięcy i obecnie zbieram środki na pierwszy depozyt.

Żeby nie było że to szczęście początkującego - dwa miesiące poświęciłem teorię i różne aspekty rynku forex przed rejestracją konta demo ;)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie to hazard, więc nie trafiłeś z tym pytaniem :)

Zabawne, rok temu to ja napisałem te słowa w temacie o pokerze gdzie próbowałem przekonać kolegów, że poker (holdem, omaha) to nie tylko hazard a wykorzystując matematykę (rachunek prawdopodobieństwa) czynnik losowy można wykorzystać na swoją korzyść w seriach tysięcy rozdań.

w zyciu tez wystepuje element losowosci, interes sie uda albo nie uda, tez zalezy to od wielu losowych czynnikow

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gry w pokera nie żałuję, ponieważ dzięki niemu spłaciłem kredyt studencki (pół roku temu w całości), ale po wypłacie dużej części swojego budżetu pokerowego później dostawałem ostro po du**e co dało mi do zrozumienia że z pokera żyć nie mogę. Pieniądze które zarobiłem wszystkie szły na kredyt, a na życie utrzymuję się z etatu. Ale jak z budżetu 500 USD spadłem do 100 dało mi do zrozumienia że to nie dla mnie, po drugie zauważyłem że za dużo czasu na to poświęcałem i byłem prawie no life (praca, poker, siłka i nic więcej :) ) .... Pokerka obecnie traktuję jako rozrywkę od czasu do czasu

Ekonomia była od zawsze moją pasją i gdy spłaciłem w końcu kredyt studencki skierowałem swoje zainteresowania na rynek forex.

P@wel w pewnym sensie forex jest prosty w swej trudności. Bez wiedzy na temat:

- ekonomii

- finansów państw

- sytuacji politycznej w kluczowych państwach na rynku

- plotek, przecieków, informacji

nie da się grać. Oczywiście są różne współczynniki, z których można tworzyć "systemy" gry, jednak jeśli człowiek się nimi kieruje to według moich obserwacji przegrywa lub wygrywa (jednak jeśli wygrywa to dość mało, chyba że ma duży kapitał inwestycyjny ). Być może gdybym tylko skupił się na "systemach" gry, stworzyłbym swój idealny miałbym z tego profit, ale jednak mam swój pogląd na daną sytuację. Dla przykładu:

- 11:00 twój system wskazuje "kupuj" eu/pln

- 11:25 idziesz na kawę

- 11:30 informacja NBP o sytuacji gospodarczej,

- 11:35 informacje z rynku pracy o spadku bezrobocia i zadłużenie polski

I ogólnie jesteś udupiony w tej inwestycji bo złotówka się będzie umacniać a ty grałeś na osłabienie.

Forex jest dla ludzi którzy kochają ekonomię i jej wszystkie aspekty, jeśli ktoś tego nie kocha to według mnie będzie wychodził na zero lub minus.

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 11:00 twój system wskazuje "kupuj" eu/pln

- 11:25 idziesz na kawę

- 11:30 informacja NBP o sytuacji gospodarczej,

- 11:35 informacje z rynku pracy o spadku bezrobocia i zadłużenie polski

- 11:40 powstało 500km autostrad

- 11:45 informacje z rynku pracy o wzroście bezrobocia

- 11:50 informacje o spięciach na granicy polsko-chińskiej

:)

Forex jest dla ludzi którzy kochają ekonomię i jej wszystkie aspekty, jeśli ktoś tego nie kocha to według mnie będzie wychodził na zero lub minus.
Dzięki za wyjaśnienia, to chyba jednak nie dla mnie - staram się częściej uczestniczyć w realnym życiu a forex kojarzy mi się z wielogodzinnym wpatrywaniem się w skaczące cyferki na kilku monitorach :)

1305887643-15.JPG

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi P@wel o pokazanie że jedna informacja wystarczy aby rynkiem zatrząść. Na przykład jak miałem darmowy kapitał na plus500.pl i trochę się bawiłem. Na yahoo.com była informacja że szef FED osłabia dolara aby eksport rósł i kupiłem na osłabienie dolara środki (nie zakończyłem zlecenia, bo pomyślałem że przez noc jeszcze trochę zarobie) a gdy spałem szef FEDu dał wywiad że nie osłabia dolara i mój darmowy kapitał poszedł w las :)

Tym wyżej przykładem pokazałem, jak wszystko w mgnieniu oka potrafi się zmieniać :)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram na forex i na popularnych akcjach z USA, gra to raczej zabawa niż nastawianie się na konkretny zysk, polecam PP gry na forex dla partnerów. Jak na razie szukam odpowiedniej platformy.

ps. na walutach można jeszcze używać >Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie wymieniasz waluty między użytkownikami, niestety nie ma dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wiedzy na temat:

- ekonomii

- finansów państw

- sytuacji politycznej w kluczowych państwach na rynku

- plotek, przecieków, informacji

nie da się grać.

(...)

Forex jest dla ludzi którzy kochają ekonomię i jej wszystkie aspekty, jeśli ktoś tego nie kocha to według mnie będzie wychodził na zero lub minus.

Nie mam pojęcia o finansach państw, w ogóle nie śledzę plotek i przecieków - uważam to za główną przeszkodę w zarabianiu na forexie (też towarach i indeksach). Ekonomią się nie interesuję, na studiach ledwo miałem 3 (co prawda parę lat od tego czasu minęło :D ) a mimo to zarabiam regularnie na forexie od kilku lat. Wniosek: da się :) Trzeba jednak trochę posiedzieć nad analizą techniczną, Fibonaccim, Carolanem, Elliotem i paroma innymi rzeczami i mieć umiejętność obserwowania rynków.

I jeszcze jedno: gra na demo jest dobra dla poznania platformy, nic się z niej nie da nauczyć jeśli chodzi o strategie bo gra w realu to zupełnie inna dyscyplina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności