Skocz do zawartości

Automatyczne sortowanie według dat w excelu


daymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę.

Mam pytanie jak zrobić automatyczne sortowanie kolumny według dat w excelu ?

Chciałbym aby domeny oraz serwery które należy opłacić na dniach wyświetlały się automatycznie na samej górze i jeśli się da to np. by były zaznaczone kolorem czerwonym.

Męczę się z tym i nic nie mogę wymyślić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz obszar, który Cie interesuje, klikasz 'dane' -> 'sortuj' i tam wybierasz sobie opcje sortowania.

Jeśli chodzi o alert dot. zapłaty to możesz zrobić sobie tak:

- w jednej z komórek np. A1 używając funkcji =dziś() wyświetlasz sobie dzisiejszą datę.

- w komórce A2 obliczasz sobie różnicę między datą do zapłaty(A3) a datą z komórki A1.

- w następnej komórce używając funkcji =jeżeli(A3-A1<=x;"DO ZAPŁATY";"") - A3 data do zapłaty, x jako liczba dni od ilu ma wyświetlać się komunikat.

edit: ewentualnie można też użyć do tego formatowania warunkowego, ale to już jak kto tam sobie woli :)

Wykonam:

- kodowanie z .psd do HTML/CSS/JS,

- wdrażanie szablonów pod WordPress, SEOKatalog oraz inne skrypty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Mam jeszcze pytanie jak zrobić coś na zasadzie - jeśli liczba dni jest mniejsza lub równa np. 14 to właściwa komórka = czerwone wypełnienie :)

Chodzi mi o to aby komórki np. z domenami które wygasną za 2 tygodnie podświetlały się na czerwono, komórki których domeny wygasną za 1 miesiąc podświetlały się na żółto itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć do tego formatowania warunkowego. Zaznaczasz obszar z danymi dot. ilości dni, które pozostały do zapłaty wybierasz opcje 'formatowanie warunkowe' -> 'reguły wyróżniania komórek' -> 'mniejsze niż' i tam wpisujesz sobie np. 14(liczba dni) i obok wybierasz opcję dot. koloru itp. po spełnieniu warunku x<14.

Wykonam:

- kodowanie z .psd do HTML/CSS/JS,

- wdrażanie szablonów pod WordPress, SEOKatalog oraz inne skrypty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności