Skocz do zawartości

Firefox i czeste zawieszanie sie


MateuszI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli nie musisz używać FF to olej tą kobyłę - jest SRWare Iron, klon Chrome bez elementów szpiegujących od google. Odkąd na to przeszedłem dziwie się jak w ogóle mogłem tak długo wytrzymać z wolnym i mulącym "lisem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie, od wersji ff 4 zaczęły się te zawiechy. Pamiętam jak przy ff 3 mogłem mieć otwartych ponad 50 stron i nic się nie wieszało. Teraz nawet kilka stron to już się wysypuję. Dobrze, że jest session manager, bo bez tego chyba już bym wyrzucił liska. Od wersji ff 7 zauważyłem poprawę, ale to był tylko początek, teraz znowu się wywala, ale już zdecydowanie rzadziej. A muszę dodać, że ma sporo wtyczek, ale to nie jest główna przyczyna, ponieważ u mojej dziewczyny na ff bez wtyczek jest to samo, a nawet gorzej. Używa teraz opery i już się nic nie wiesza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox 8.0 beta miał poprawione zarządzanie pamięci i naprawdę komfort pracy był 100% lepszy przeglądarki nie musiałem restartować ale znowu w wersji beta FF 10 to jakoś powróciło.

FF 7 tak samo muli cholernie:

Użycie pamięci jak wchodzi na 800Mb zaczyna się mulenie

Rozmiar Pamięci wirtualnej przy 1100Gb zaczyna zamulać

W about:memory widać co jak pamięć jest marnotrawiona:

Można to trochę poprawić:

[about:config]

max_total_viewers = 0

browser.tabs.animate = 0

Nowa wartość bolean

config.trim_on_minimize = 11

Oni chyba po prostu mają w du**e wszystkich nawet buqów nie poprawiają które były wykryte kilkanaście lat temu. Nawet główny programista odszedł od Mozilli bo miał już dość popieprzonego zarządu Mozilli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FF używa się już chyba tylko głównie dla wtyczek, w momencie jak w FF pojawiło się SQLite to pojawiło się mulenie - jeżeli wyłączysz przechowywanie historii oraz podpowiadanie na pasku - czyli rzeczy które mocno działają na SQLite, FF jest o wiele wydajniejszy. Jednak wtedy wiele się traci.

Z tego co się orientuję tylko właściwie chrome ma porównywalne wtyczki (ilościowo i jakościowo) które mogą zastąpić wtyczki FF, SRWare Iron jest kompatybilne z wtyczkami chrome - tzn nie spotkałem się jeszcze z wtyczką do chrome która nie działałaby z SRWare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreeS - i na jak długo taka reinstalacja pomaga ? :) Strzelam, że po miesiącu zaczyna się robić to samo, w dodatku deinstalując tracisz dużo ustawień, musisz na nowo instalować dodatkowe wtyczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreeS - i na jak długo taka reinstalacja pomaga ? ;) Strzelam, że po miesiącu zaczyna się robić to samo, w dodatku deinstalując tracisz dużo ustawień, musisz na nowo instalować dodatkowe wtyczki...

nie wiem, pierwszy raz tak zrobiłem. Aczkolwiek... może to jakaś wtyczka typu seoquake etc? Dziewczyna nie ma tego problemu na kompie a też posiada nowego FF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreeS - ale czy Twoja luba otwiera np. 10 stron/zakładek na raz czy działa tylko na jednej? Problem pojawia się przy wielu zakładkach, w SRWare mogę mieć otwartych 20 na raz i 0 problemu, jak zrobiłbym to samo w FF to masakra. To wszystko na lapku z 4GB ram, Win7, i procesorem i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z tymi animacjami / flashem - też w większości przypadków jak mam otwarte stronki z tego typu rzeczami to się wiesza.

A najczęściej nie mam więcej niż 10 zakładek równocześnie.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, źle zrobiony flash potrafi zamulić bez względu na przeglądarkę.

Anonim44 - dlaczego tak strasznie jesteś przywiązany do FF? Jest tylko innych lepszych przeglądarek: Sea Monkey, Opera, SRWare o którym wspominałem.... odradzam tylko Chrome bo to szpieg google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności