Skocz do zawartości

Naruszenie praw własności do znaku towarowego ;)


Mich@ł

Rekomendowane odpowiedzi

dodac przecinek pomiędzy tymi słowami. chronione jest całe wyrażenie "poczta kwiatowa" - ewentualnie poszukać na uprp.pl :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
dodac przecinek pomiędzy tymi słowami. chronione jest całe wyrażenie "poczta kwiatowa"

To akurat w niczym nie pomoże. ew. chyba, że ktoś nie zna się kompletnie na prawie.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić?

skorzystać z pomocy prawnej

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja na pewno z "poczty kwiatowej" nigdy niczego nie zamówię, a zdarzało mi się korzystać z tego typu usług. Nie pamiętam jednak czy dokonywałem zamówień w "poczcie kwiatowej" czy u konkurencji. Następnym razem na pewno skorzystam z oferty konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem to samo,godzina 8:30 ja smacznie śpie, a tutaj telefon dla klientów "standard" którego właściwie nie powinienem odbierać z ryj*m do mnie że na stronie klientki złamałem prawo i teraz ma przez to problemy bla bla bla, że zadzwoniła do niej jakaś baba o 7 rano i żąda, aby do 12 był usunięty zwrot "Poczta Kwiatowa" ze strony klientki bo ta z nimi nie współpracuje.

Gdyby nie to że klientka się na mnie darła i zepsuła mi humor na cały dzień to bym to przemilczał i owej rozmowy do CRM'u nie wpisła, zrobił swoje i po sprawie, ale że telefon dla "standardów" działa od 12:00 a wg umowy jest 2,50zł za minutę przed (lub po 15) to skasowałem ją za całą rozmowę 15,00zł netto ;)

Morał jest krótki i niektórym znany - Nie zadzieraj z osobą, która przyprowadza ci klientów :P

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobną (inna nazwa inna firma) akcję, tyle że z domeną klientki. Ale co fajne, nazwa dopiero co została zastrzeżona, a kancelaria zamiast kulturalnie poprosić o zmianę domeny i usunięcie wpisów reklamowych z katalogów, przysłała pismo w wersji "straszonko", włącznie z tekstami o łamaniu ustawy o zakazie nieuczciwej konkurencji. Oczywiście sytuacja zmusza w takim przypadku do zmiany domeny itd. tu nie ma co dyskutować, ale forma komunikacji pozostawia wiele do życzenia.

Swoja drogą, jak tak dalej będzie, to trzeba będzie brać za wpis w katalogu 25 zeta, jak to od dawna robią koledzy na "zachodzie".

Wszystko po to żeby upie..lic maluczkich.

No i jeszcze jedno, może pora stworzyć na tym forum dział dotyczący praw autorskich, własności intelektualnej itp. bo to powoli zaczyna być problem dla zwykłego, myślącego pozycjonera ;)

Na pewno przydałby się temat z wykazem nazw zastrzeżonych z którymi mieliśmy, lub będziemy mieć problemy :D

Co do poczty, jeszcze nic nie dostałem, może dlatego że w moich katalogach nie widnieją dane kontaktowe, a może jeszcze nie grzebnęli... Tak czy siak, mam już robotę na wieczór :/

Edycja: ku większemu zrozumieniu :P

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa dopiero co została zastrzeżona

To, skoro to jest niedawno zastrzeżona nazwa, a wyrzażnie wystepowało powszech w sieci chociażby w postaci nazw innych stron/firm to jakim cudem, czy też jakim prawem UP zgodził się na zastrzeżenie takije nazwy?? Może jest zastrzeżone tylko pocztakwiatowa.pl

To jest rzeczywiście tak jak zastrzeżenie nazwy sklep spożywczy albo kwiaciarnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa dopiero co została zastrzeżona

To, skoro to jest niedawno zastrzeżona nazwa, a wyrzażnie wystepowało powszech w sieci chociażby w postaci nazw innych stron/firm to jakim cudem,

Nie, ja nie opisuje przypadku poczty od kwiatków ;) - aż se wyedytuję post, żeby nie było niedomówień

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w związku z tym, że zawodowo zajmuję się prawem własności przemysłowej i doradzam pewnej spółce z branży SEO/SEM, napisałem jakiś czas temu na moim blogu artykuł o kwestiach prawnych związanych z pozycjonowaniem stron internetowych, również o kwestii znaków towarowych. Mam nadzieję, że mój artykuł będzie pomocny dla wielu z Was:

https://www.prawofreelancera.pl/2012/01/zgo...znaki-towarowe/

Mogę jeszcze dodać, że nie zawsze żądanie ze strony kancelarii prawnej, by usunąć określone treści ze strony internetowej, które rzekomo naruszają prawo własności przemysłowej jest uzasadnione. Warto niekiedy skonsultować tą sprawę z prawnikiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o p*** kwia****? (Boje sie uzyc nazwy.. :lol:)

to jest chyba jakis automat od tych pism (bo sa bledy w szablonie typu rozdzielanie dat "," a nie kropka, nie automat by to zauwazyl ;))

w zeszlym roku dostalem takie pismo (najlepsze jest to, ze czesc linkow w ogole nie dotyczyla moich stron/domen ;)), wyslalem im odpowiedz poleconym, a oni po miesiacu znow mi wysylaja jakies linki w ogole nie zwiazane ze mna, tylko dlatego, ze domena jest podpieta pod DNSy, ktore we whois maja mnie jako wlasciciela.. i te ich grozby sugerujace, ze ja jako wlasciciel dnsow odnosze zyski z uzywania ich nazwy i jest to nieuczciwa konkurencja..

mam na to podobny punkt widzenia jak lesiu, jedyne co osiagneli to zrazili mnie do swoich uslug bardzo mocno i tak naprawde walcza z wiatrakami, wpisujesz w google ich nazwe i masz na dobry poczatek 7 linkow obcych kwiaciarni w adwords, a oni sie burza o jakies wpisy na preclu.. marnowanie papieru i pieniedzy, mysle, ze na te polecone za potw. odbioru wydaja co miesiac sporo kasy, ktora mogliby wydac na pozycjonowanie..

pozdrowienia.

googlerulz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności