Skocz do zawartości

Jak nie zostać hieną cmentarną(windykatorem)?


raven282

Rekomendowane odpowiedzi

ale przecież chyba dobrze wiesz, że największy problem to jest z małymi kredytami a nie dużymi np. pod hipoteke.

Właśnie nie wiem, bo nigdy (oprócz studenckiego) żadnego nie brałem i nie zamierzam!!

Wg. mnie powinien być wprowadzony prosty przepis - nie można udzielać kredytu mniejszego niż np. 100 średnich krajowych, czyli żadnego kupowania nowego telewizora na raty, albo kompletu garnków z zelmera po praniu mózgu na darmowej prezentacji połączonej z otrzymaniem prezentu, etc

Pełna zgodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że u nas mamy teraz wolną amerykankę. Te wszystkie pożyczki na dowód to jest jakiś śmiech. Ostatnio brałem w mbanku 10tys pożyczki, tak jak pisali, po 15min miałem kasę na koncie bez żadnych formalności (tylko wniosek online i potwierdzenie hasłem). Pamiętam kiedyś ile to było załatwiań żeby coś kupić na raty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuje, kupiłeś 10 tys. zł za jakieś, strzelam 12-14 tys.

Ej w Szybka Kasa byłoby chyba 17,5 - 20tys do oddania.

:)

A co jak przyjdzie do spłaty? kolejna pożyczka tym razem trzeba brać 2 więcej niż się pożyczyło? I tak bez końca !!

Współczuje tym, którzy ulegli pokusie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie największym mózgowcem była znajoma mojej matki, która jak zepsuł się jej TV to wzięła pożyczkę na nowy w PROVIDENT, bo używanego kupować nie będzie, a tu gotówkę przynieśli do domu :)

Co do windykacji, jak powinie ci się noga i wpadniesz w spiralę długu to właściwie nie masz szansy z niej wyjść.

jak zaczną ci się doliczać wszelkie koszty sądowe, odsetki, opłaty, koszty komornicze, to jesteś w czarnej d..ie.

Wbrew pozorom banki kochają tych którzy opóźniają spłatę, dopiero na tym maja przebitkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że w gospodarce wolnorynkowej (lub takiej która podobną udaje) kredyt to podstawa i ciężko cokolwiek rozkręcić z własnych środków.

Odnośnie pożyczek to znam ludzi którzy zadłużają się corocznie na opał, oczywiście nie są tego w stanie spłacić w jeden sezon, więc długów przybywa. Dom 200m2, olejówka, ale nie myślą o jakimś zbilansowaniu - na razie mają jakąś tam pracę, więc mogą się zadłużać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Wbrew pozorom banki kochają tych którzy opóźniają spłatę, dopiero na tym maja przebitkę

To jest igranie z ogniem. Rząd powinien wprowadzić jakiś program edukacyjny, billboardy cokolwiek co by uświadamiało ludzi, że kredytu nie bierze się po to żeby sobie kupić coś fajnego.

@radoslaus:

Fakty są takie, że w gospodarce wolnorynkowej (lub takiej która podobną udaje) kredyt to podstawa i ciężko cokolwiek rozkręcić z własnych środków.

To jest bzdura - studiowałem ekonomię (co prawda nie skończyłem bo mnie znudziła ;D) - i kredyty nie są żadnym wymogiem aby się gospodarka "kręciła", natomiast zbyt duża ilość złych kredytów to świetny sposób żeby ją zahamować.

Niestety keyensizm, pompowanie długu publicznego i generalnie przerzucanie wszystkiego na następne pokolenia to był sposób na życie np. w USA i jest to kopiowane w PL. Tylko teraz już taka zwała się z tego robi, że zagraża już to nie tylko przyszłym pokoleniom ale obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, już to spłaciłem (niecałe 12 wyszło).

10 tys. kredytu, a spłata 12 to jeszcze nie jest tragedia. Moim zdaniem państwo powinno zrobić jednak porządek z tymi podmiotami, które każą sobie spłacać prawie 2x tyle. Taki Provident chociażby. Szkoda, że zgodnie z prawem można wciskać kredyty i rujnować ludziom życie. Dzisiaj kredyty wciska się, jak każdy inny produkt konsumencki.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy blog do poczytania, gościa który próbuje pozbyć się kilku kredytów konsumpcyjnych: https://fkincredits.blogspot.com/ a do tego jeszcze uzbierać spory budżet oszczędnościowy.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności