Skocz do zawartości

Wyciekł dokument z wytycznymi dla SQT :)


shpyo

Rekomendowane odpowiedzi

To jest instrukcja obsługi dla osób oceniających wyniki wyszukiwania a nie żadne sekrety czy "panel" pracowników Search Quality.

Te instrukcje wielokrotnie już wyciekały i nie ma tam absolutnie żadnych cudów. To jest tylko kolejny argument, że warto robić strony przydatne dla ludzi.

Między innymi dzięki pracy owych "oceniaczy" uczą swoje algorytmy. To już wspominał Rand Fishkin opisując czym jest Panda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No właśnie, wyniki wyszukiwania - tzn że jak nam strona wejdzie do topu to wtedy takie typki mogą źle ocenić i strona leci 10 pozycji w dół.

I wtedy zamiast zakładać temat "czy to filtr" warto poświęcić chwilę i pomyśleć czy strona w topie jest użyteczna dla ludzi.

Nie mówię oczywiście o zapleczu, które generalnie w wynikach się pojawiać nie powinno. Nie mówię też o stronach robionych pod cloaking i redirecty które mają krótki life span z definicji.

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą, po prostu dają nam wskazówki jak mamy robić strony, żeby oni mogli zarabiać na Adwords, a my na Adsense:P

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam myślę, że ten cały "wyciek" to nic innego jak "podpucha" w celu powiększenia grona ich "klakierów" dostających orgazmu na dźwięk słów "zgodnie z wytycznymi" albo "łajt seło" i pouczających cały świat jaka to prawa i uczciwa oraz dbająca o dobro użytkowników jest korporacja spod znaku google. W jakim kierunku zmierza jedynie słuszna szukajka widać jak na dłoni :

darmowe kupony Adwords - w celu podwyższenia CPC

podwyżka CPC dla fraz dających największą konwersje

rozpoczęcie przygotowań do ograniczenia darmowego analitics

coraz większa ilość ich aplikacji nad wynikami naturalnymi (które korzystają oczywiście z dostarczonej cudzej zawartości)

w niedługim czasie będzie wiecej linków sponsorowanych ponad wynikami naturalnymi

i można

by tak wymieniać w nieskończoność.

Dla mnie ten cały "wyciek" ma taka sama wartość jak pieprzenie o tym, że nie można wywalić w niebyt dowolnej strony ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyrodzie nic nie dzieje się bez powodu.

1. Na blogu mata jakoś tam dziwnie pojawiła się odpowiedz odnośnie spamu z strony alifacyjnej

2. Jeden z pracowników z G opublikował krytyczny posta na temat G+ oczywiście zostało to usunięte ale nadal można znaleźć w sieci

3. Wyciekło Search Quality i znowu G interweniuje

Za dużo nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności.

Dla mnie to kontrolowane wycieki i forma przekazu nowych zasad odnośnie Qt:

* Nie możecie kupować linków na innych stronach bo tym my się zajmujemy

* I nowa: programy alifacyjne będą zabronione my możemy jedynie zarabiać nie wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniło mi się dzisiaj że Google nie radzi sobie ze spamem i wypuszczają niby takie przecieki żeby ludzie zaczęli robić wartościowe strony zamiast spamu dzięki czemu będą mieli mniej roboty :) To był drugi mój sen w życiu na temat SEO, kiedyś miałem inny ale nie zapisałem go i nawet już nie pamiętam co to było :P

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam go od kilku dni :) nic nadzwyczajnego.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgreda nic już nie zaskoczy ;)

tylko to że M zaciąży :P

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to był celowy "wyciek" taka celowa dezinformacja jak w teoriach spiskowych, ufo itd :faja:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności