Skocz do zawartości

Linkolo.pl - giełda linków w treści ...


Linkolo

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych użytkowników, postanowiliśmy rozbudować naszą giełdę o linki w tzw. boksach, ponieważ nie każdą frazę można znaleźć w treściach przez nas indeksowanych. Artykuły na stronach mają to do siebie, że są zazwyczaj poprawne gramatycznie a w pozycjonowaniu niestety często korzysta się z fraz niepoprawnych, np. fotografia okolicznościowa Kraków. Konia z rzędem temu, kto w normalnym artykule zastosuje taką frazę a udostępniając linki w boksach jest to możliwe.

Powyższa funkcjonalność powinna skutkować większymi zarobkami wydawców, z drugiej strony pozwalając pozycjonerom stosować dowolne frazy.

Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest możliwość kupowania linków na stronach głównych serwisów. Stosując tylko linki w treści nie mogliśmy specjalnie indeksować stron głównych, ponieważ zazwyczaj nie są one statyczne.

Wdrażając powyższe rozwiązanie zbliżyliśmy się nieco do innych Systemów Wymiany Linków i mamy nadzieję, że pomoże to wam w skuteczniejszym pozycjonowaniu. Nadal priorytetem są dla nas linki w treści a linki w boksach są w tej chwili uzupełnieniem naszej oferty.

W najbliższym czasie planujemy zająć się następującymi tematami:

- oznaczenie w systemie według określonych kryteriów stron naprawdę wartościowych i możliwość zakupu linków tylko na nich,

- ustalanie oddzielnej ceny dla linków sprzedawanych na stronach głównych,

- tworzenie globalnych ustawień formularza dodawania nowych fraz dla pozycjonera,

- filtrowanie według fraz znajdujących się w url szukanych podstron, ewentualnie tagów <h>,

Czy któraś z tych pozycji jest według was priorytetowa? Może macie jakieś inne propozycje? Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie.

Linkolo.pl - Skuteczne pozycjonowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 244
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem które strony medalu masz na myśli, więc trochę ogólnikowo napiszę o obu ;)

Strony medalu nr 1, czyli linki w treści kontra linki w boksach:

z linkami w treści bywa różnie, czasami jest tak, że poszukiwana fraza występuje tylko na kilku podstronach lub nie ma jej wcale. Z linkami w boksach jest już lepiej - cały czas można znaleźć wolne miejsca na stronach głównych przyzwoitych serwisów, za w miarę sensowne pieniądze.

Strony medalu nr 2, czyli pozycjoner kontra wydawca:

od strony pozycjonera testowałem Linkolo na kilkunastu frazach i w większości wypadków, po kilku dniach było widać ich wyraźne poruszenie w górę. Oczywiście jest jedno małe "ale" - moim zdaniem Linkolo nie nadaje się do spamowania linkami, chyba wyszłoby to zbyt drogo. Jeśli jednak poświęci się chwilę na ogarnięcie i skonfigurowanie ich wyszukiwarki to naprawdę można znaleźć dobre miejsca na linki.

Od strony wydawcy niewiele mogę powiedzieć - mam tam dodany jeden zakurzony serwis z PR 3 i zarabia on miesięcznie około 40 zł (ten sam serwis w Prolinku zarabia miesięcznie około 10 zł). W sumie po rzucie okiem w statystyki, widzę że od czasu wprowadzenia linków w boksach, sprzedaż linków wzrosła mi prawie dwukrotnie :>

Podsumowując: jak już się człowiek oswoi z obsługą tego systemu, to daje on radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony wydawcy:

Eleganckie wtyczki do WP i Joomla - duży plus

Przyjmują precelki itp

Instalacja, działanie serwisu strona techniczna - bez zarzutu

Odpowiedzi supportu - e-mail - kilka godzin

Chyba jednak trochę mało reklamodawców

Nie testowałem, ale chyba można wsadzać swoje linki na własne strony bez opłat

I jeden ogromny minus - "Prowizja Linkolo.pl od sprzedaży linku - 20 % wartości linku, lecz nie mniej niż 1 punkt " - czyli sprzedając linki poniżej 5 punktów prowizja rośnie, osiągając przy cenie linka 2 punkty 50%! 1 punkt=1gr/dzień

Napewno warto zjarzeć i spróbować.

Edit: No i linki w treści - czyli praktycznie nie do wykrycia przez Google :)

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja skromna opinia o linkolo :D pisałem też o tym na ich forum : Moja rozmowa z linkolo Serwis jak dla mnie zaliczył dwie podstawowe wpadki i to go wyklucza po pierwsze GOOGLE zaindexowało mi linki przychodzące z wyszukiwarki linkolo ... Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że wszystkie moje serwisy maja linki przychodzące z linkolo pełen profesjonalizm z strony serwisu ... I tutaj mówie że nie wiem czy to przez to ale wszystkie te serwisy poleciały mi z top 10 do top 40 ... Po tak jak wspominam w rozmowie z serwisem linkolo gdy miałem problem z hostingiem usuneli mi wszystkie linki z konta linkolo nie naliczali mi za nie pieniędzy ale linków już z moich serwisów nie usuneli ... Czyli kasy nie dostawałem ale linki zostały dlamnie to kradzież .... I tyle o linkolo nie polecam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna opinia o linkolo :) pisałem też o tym na ich forum : Moja rozmowa z linkolo Serwis jak dla mnie zaliczył dwie podstawowe wpadki i to go wyklucza po pierwsze GOOGLE zaindexowało mi linki przychodzące z wyszukiwarki linkolo ... Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że wszystkie moje serwisy maja linki przychodzące z linkolo pełen profesjonalizm z strony serwisu ... I tutaj mówie że nie wiem czy to przez to ale wszystkie te serwisy poleciały mi z top 10 do top 40 ... Po tak jak wspominam w rozmowie z serwisem linkolo gdy miałem problem z hostingiem usuneli mi wszystkie linki z konta linkolo nie naliczali mi za nie pieniędzy ale linków już z moich serwisów nie usuneli ... Czyli kasy nie dostawałem ale linki zostały dlamnie to kradzież .... I tyle o linkolo nie polecam ....

Pierwsza sprawa, indeksowanie przez Google. Fakt daliśmy ciała i linki z wyszukiwarki się zaindeksowały. Po zgłoszeniu tego problemu przez Ciebie, jeszcze tego samego dnia naprawilimy to i ładnie przeprosiliśmy. Co twoim zdaniem mogliśmy jeszcze zrobić? Co do twojego spadku to powiedz z ręką na sercu, że używałeś tylko Linkolo do pozycjonowania? Jeśli nie to znaczy, że nie wiesz że to przez nas i nas tylko niepotrzebnie oczerniasz. Jak do tej pory jesteś jedynym, który powiedział, że przez Linkolo strony poleciały. To chyba nie trochę nie Fair, skoro to miałoby być powodem fitra w Google to nie sądzisz, że nie byłbyś jedynym?

Druga sprawa czyli linki u Ciebie na stronie. Zauważ pewną sprawę. Jak sam napisałeś miałeś problemy techniczne ze swoją stroną. Skoro strona nie działała, to linki zniknęły z systemu. Jak mieliśmy usunąć linki z twojej strony, skoro ona nie działała? Gdybyś byl pozycjonerem, to na pewno nie chciałbyś płacić za linki, które się nie publikują. I tak też jest u nas. Pozycjoner nie zapłacił za linki więc jak my mamy za nie zapłacić tobie? Gdzie Ci coś ukradliśmy? Czy to my mieliśmy problemy techniczne, czy może jednak ty? Gdybyś nie skasował strony z systemu, to na pewno te linki by zniknęły w końcu z niej. Nie możemy co chcwila bombardować site'ów wydwaców, bo by nas szybciej zlinczowali niż ty.

Zdajemy sobie sprawę, że już nie mamy szans u Ciebie, ale postaraj się chociaż nas nie oczerniać bo nigdy nic nikomu nie ukradliśmy a jak były jakiekolwiek problemy i była szansa dogadania się z userami to tak się stawało, a ty od razu skreśliłeś jakąkolwiek formę porozumienia.

Linkolo.pl - Skuteczne pozycjonowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy ze stroną były związane z przekroczeniem limitów zużycia zasobów na koniec miesiąca czyli akurat noworocznie zablokowali mi serwer na jeden dzień ... jak widać po dacie na waszym forum 2012-01-20 ... 20 dni później linki dalej wisiały i wisiały by dodzisiaj gdybym nie zorientował się przez przypadek robiąc poprawki ...

Co do twojego spadku to powiedz z ręką na sercu, że używałeś tylko Linkolo do pozycjonowania?

Nie używam linkolo do pozycjonowanie sprzedawałem tam tylko linki i stronki pioły się w górę aż tu zbieg okoliczności poleciały w tym samym czasie gdy zwróciłem uwagę na to że dostałem bonusowe linki prosto ze systemu sprzedaży linków gdzie jak każdy wie sprzedaż jest złem w oczach google ...

Gdybyś byl pozycjonerem, to na pewno nie chciałbyś płacić za linki, które się nie publikują.

Zapominasz chyba że nie tylko pozycjonerami system wymiany linków żyje bo bez wydawców nie macie towaru na sprzedaż i moim zdaniem powinniście myśleć o dogodnym korzystaniu z systemu dla obu stron a nie tylko tej która potencjalnie daje pieniądze.

Czy to my mieliśmy problemy techniczne, czy może jednak ty? Gdybyś nie skasował strony z systemu, to na pewno te linki by zniknęły w końcu z niej.

Jak widać po sprawie indexowania niebezpiecznych dla wydawców informacji przez google to wy macie niedopracowany system. I faktem jest ze moim skromnym zdaniem system jest nie dopracowany zamiast kasować linki z list sprzedanych można było blokować aż do czasu powtórnego postawienia systemu tak jak jest u konkurencji. Moim zdaniem prawda jest taka że nie dopracowaliście systemu wywaliliście linki od siebie z bazy uznaliście że wszystko jest cacy kij że wydawca cierpi. Jak już nie ma info w bazie o tym że są u mnie linki to nie ma ich jak usówać bo one dla was nie istnieją ale ja tracę dlatego jeżeli chcecie mieć oblegany system to pamiętajcie o RÓWNOWADZE pomiędzy wydawcami a pozycjonerami.

I WAS NIE OCZERNIAM BO WSZYSTKO CO PISZĘ TO PRAWDA więc wybierz inne słowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem współtwórcą Linkolo i chciałbym odnieść się do sytuacji z niedziałającymi linkami.

Jak działa nasz system:

1. Co kilka godzin sprawdzamy czy zakupione linki wyświetlają się na stronach wydawców

2. Jeśli link nie wyświetla się dłużej niż 24 godziny to zostaje usunięty (a raczej oznaczony jako 'emisja zakończona')

3. Po wyłączeniu linku wysyłany jest do wydawcy nowy plik z aktualnymi linkami dla jego serwisu

4. Jeśli wysyłka tego pliku nie powiedzie się, to w odstępach kilkugodzinnych podejmowane są kolejne próby jego wysyłki

I teraz sedno:

DrNoah piszesz, że przez 20 dni linki wyświetlały się na Twoich stronach mimo, że nie były już powiązane z Twoim kontem. Widzisz coś takiego przez 20 dni i nie kontaktujesz się z supportem? Co więcej w końcu kasujesz swoje serwisy i przez forum dowiadujemy się, że coś nie działało i że jesteśmy złodziejami. No fantastycznie, ale jak w takiej sytuacji mamy Ci pomóc?

Gdybyś zgłosił nam problem, to pewnie rozwiązalibyśmy go w przeciągu paru godzin i jeśli byłby rozjazd punktowy, to wszystko zostałoby wyrównane.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Linkolo do funkcjonowania potrzebuje zarówno wydawców jak i pozycjonerów. I dlatego każdego dnia pomagamy zarówno jednym jak i drugim przy instalacji, obsłudze, czy jakichkolwiek problemach, których nie wyłapią nasze automaty, a które zostaną nam zgłoszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz coś takiego przez 20 dni i nie kontaktujesz się z supportem?

Nie widzę niczego przez 20 dni bo orientuje sie dopiero po 20 dniach tracenia kasy tylko i wyłącznie przez przypadek wtedy uznaje że nie ma sensu siedzieć w systemie który nie zapewnia mi bezpieczeństwa tranzakcji bo w tym momencie równie dobrze mogę się wymieniać linkami na forum i samemu je monitorować chociaż będę miał pewność że nie płace nikomu zadarmo a monitoring wygaśnięcia będzie prowadzony profesjonalnie...

Jeśli link nie wyświetla się dłużej niż 24 godziny to zostaje usunięty (a raczej oznaczony jako 'emisja zakończona')

I tu moim zdaniem leży jeden z poważnych problemów linkolo dlatego że moim skromnym zdaniem rozwiązane konkurencyjnego serwisu czyli zawieszenia na czas problemów technicznych jest o wiele lepsze. (I u mnie nic nie było oznaczone jako emisja zakończona tylko poprostu znikło może pozycjonerzy mają lepiej bo wkońcu ich się szanuje)

4. Jeśli wysyłka tego pliku nie powiedzie się, to w odstępach kilkugodzinnych podejmowane są kolejne próby jego wysyłki

Najwyraźniej nie wystarczająca ilość prób skoro linki wisiały 20 dni.

Ale cóż nie ma co dyskutować opisałem swój problem jak porzadny forumowicz który doradza całej reszcie i fakt dla pozycjonerów sytuacja z darmowymi linkami może być bardzo atrakcyjna gorzej z wydawcami. Ale należy chyba jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy związanej z linkolo "Prowizja Linkolo.pl od sprzedaży linku 20 % wartości linku, lecz nie mniej niż 1 punkt " co oznacza że dla 80-90% podstron w linkolo prowizja systemu wynosi 50%%% większość ludzi kupuje linki najtańsze w linkolo najtańszy link to 2pkty dziennie jeden punkt dla wydawcy jeden dla linkolo ... jak sprzedajemy za 3pkty no to 30 procent dla linkolo dopiero przy 5 pktach czyli cenie którą za podstronę bez PR ciężko osiągnąc mamy magiczną prowizję z regulaminu. I faktem jest że udało mi się sprzedać też droższe linki gdzie prowizja wynosi to 20 procent ale w 90 procentach przypadków linkolo zabierało połowę moich zarobków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz coś takiego przez 20 dni i nie kontaktujesz się z supportem?

Nie widzę niczego przez 20 dni bo orientuje sie dopiero po 20 dniach tracenia kasy tylko i wyłącznie przez przypadek wtedy uznaje że nie ma sensu siedzieć w systemie który nie zapewnia mi bezpieczeństwa tranzakcji...

I właśnie o to chodzi. Od samego początku rozmowy w tym temacie (jeszcze na naszym forum), próbuję Ci wytłumaczyć, że w naszym systemie mógł się pojawić błąd o którego istnieniu nie wiedzieliśmy.

Z własnego doświadczenia, jeśli korzystam z jakiegoś serwisu i widzę, że coś mi nie gra to próbuję skontaktować się z jego obsługą celem wyjaśnienia sytuacji (zwłaszcza kiedy w grę wchodzą moje pieniądze). A jak już problem zostanie rozwiązany to wtedy podejmuję decyzję czy warto z danym serwisem dalej współpracować czy nie.

Ty z kolei wybrałeś inną drogę - obraziłeś się, skasowałeś co mogłeś skasować jednocześnie nie dając nam szansy na jakąkolwiek reakcję, naprawę, cokolwiek...

Z jednym się z Tobą zgodzę - dalsze drążenie tego tematu chyba nie ma większego sensu.

A pomysł z zawieszaniem linków na czas problemów technicznych u wydawcy na pewno wykorzystamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności