Skocz do zawartości

Internet poza miastem


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że wyprowadziłem się na swoje poza miasto, chciałbym założyć sobie internet, jednak nie mam pomysłu skąd go wziąć. Wcześniej był tam internet z netii, jednak teraz rozmawiałem z konsultantem i powiedział, że nie ma technicznej możliwości założenia tam internetu, co mnie zdziwiło. Dlatego kieruje do Was pytanie, z jakiej firmy najlepiej założyć neta, tak aby w miarę chodził, i nie byłoby problemu z założeniem jego na wsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio plus ma ofertę internetu, że niby oni założą wszędzie tam, gdzie nikt inny nie da rady dotrzeć. Zwie się to CDMA czy jakoś tak.

EDIT: Dziwne jest to, że internet z netii tam był i nagle nie ma możliwości, aby go ponownie podłączyć. Może zadzwoń do innego biura obsługi? :D

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z konsultantem z Plusa i generalnie jest lipa, bo zostaje iPlus co odpada ze względu na transfer. A to drugie tym bardziej, bo są doładowania ;/

Te 2 linki podał konsultant:

https://internet.plus.pl/indywidualni/iplus-cmda-pierwszy

https://internet.plus.pl/indywidualni/promo...ternet-na-karte

vspak najbliższy nadajnik mam ok 9km od domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, jeżdżę na pewne zapupie, gdzie trudno złapać zasięg, trzeba wyjść z domu i piąć się na łączkę :D

Ciekawi mnie czy takie coś jak wzmacniacz zasięgu pomoże w takim przypadku, dodam, że teren górzysty:

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=2178844....02475,0.066047

Dodam że jakieś 200 metrów podemną, już jest neostrada, czy jakbym się starał, żeby do mnie to dociągnęli, to czy tak jak w przypadku prądu, sam będę musiał zająć się stawianiem słupów, a oni resztą się zajmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE od polsatu, poszukałbym tez jakiejś radiówki. zazwyczaj w takich okolicach pojawia się ktoś, kto kupuje niezłe łącze i je dzieli :)

czasami warto się zorientować, zapakować parę browarów do auta i pojechać "porozmawiać"

Jeśli myślicie o internecie mobilnym, to poza LTE, sensowną ofertę miał Play. W poszukiwaniu dostępności takiego netu, także na wakacje, pomocna może być mapka --> mapa.btsearch.pl/

Ale zanim podpiszesz umowę, weź starter, pożycz modem i przetestuj.

Zwróć uwagę nie tylko na wczytywanie www, ale np. na to jak działa ftp - długie czasy odpowiedzi serwera = powolny transfer

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się, czy ktoś z sąsiadów nie korzysta z jakiejś radiówki, bo może jest tam gdzieś dostępna - to też może być dobre rozwiązanie.

Ale ten co oferuje radiówkę również musi skądś ciągnąc net. Mnie ciekawi co to za wieś gdzie nawet tepsa nie dochodzi, bo ja osobiście nie słyszałem o takiej, no chyba że mieszkasz gdzieś pod lasem gdzie do najbliższego sąsiada jest 6km. Ciekaw jestem co będziesz robił jak spadnie metr śniegu za miesiąc.

PS. A co z internetem satelitarnym - https://www.dostawcy-internetu.pl/tooway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, do linii telefonicznej trochę mam bliżej :D

Radiówka to też rozwiązanie, najbliższy sąsiad ma tam właśnie radiówkę, to musiał kable ciągnąć jakieś 500m od domku pod górkę, żeby na jakimś drzewie zawiesić antenę.

A co do satelity... łączność musi być obustronna, tak więc jakiś kontakt "z nimi" musi być, a z GSM tam cięzko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netu bezprzewodowego korzystam 3,5 roku. Najpierw Orange a teraz T-mobile. W miastach jak Cię mogę jakoś chodzi. Jeśli wyrzucić za okno jakąś małą antenę to nawet śmiga. Kłopot z wioskami lub w drodze. Znacznie lepsze efekty są jeśli korzysta się z anteny zewnętrznej. Nadal jednak jest wystarczające do przeglądania stron i poczty. Jak coś się ściąga to jest lipa, bardzo wolno.

W sumie sprawa ciekawa bo na początku lat 90 korzystało się jeszcze z RSŁA (antena kierunkowa u abonenta i w budynku tepsy) w telekomunikacji i nie było problemu z zasięgiem około 25 kilometrów. Były to urządzenia produkowane przez gdyński Radmor. Chyba już św. pamięci. Miałem okazję organizować podłączenie kilku takich zestawów (jestem po szkole łączności). Wprawdzie był to sygnał analogowy ale dziwie się, że technologia się nie rozwinęła przecież klient=kasa :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kikas - masz w cholerę bts-ów wokół siebie tyle że daleko, tj. około 6-8km. Ale gdybyś wspomógł się jakąś zewnętrzną kierunkową antenką to by dało radę. Z tego co widzę to UMTS masz w Play, Plusie, i T-mobile. Jeśli fizycznie widzisz któryś z bts-ów, a kilka jest na masztach, kominach, szczytach, to szanse są naprawdę duże.

Dla przykładu, będąc w Jaworkach (ok. Szczawnicy) bez problemu łapałem na zewnątrz 3G z BTS-a oddalonego o 4 km, ale na wysokiej górze. W innym przypadku: Wysowa Zdrój, BTS 2km UMTS wewnątrz budynku przy oknie. Oba przypadki bez anten wspomagających.

@Kesera - dużo jest takich miejsc gdzie telefon jest na takim kablu, albo na takiej centrali że neostrada jest tylko marzeniem. Ludzie kombinują z sieciami radiowymi na odległości kilkunastu kilometrów.

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności