Skocz do zawartości

Rzeź w google


szolochow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
sumując - gugiel wycina spam, aby zarabiać na adwords :D

nie

wycina bo chce sprawiać wrażenie, że dba o "jakość" wyników w momencie jak juz rozpracują wszystkie najsmaczniejsze kąski na których można zarobić to pierwsza strona wyników będzie wypełniona tylko ich serwisami i reklamami

domains

Oooo, widzę iż sporo mnie omineło w temacie :)

widzisz (bez urazy) taki z Ciebie spec od google i seło

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dodaj dogorywający blogspot i picassę, obniżenie dochodów dla pertnerów, podniesienie opłat za appengine, mapki, czystki w serpach, przecież utrzymanie takiego kolosa jakim jest ta wyszukiwarka kosztuje. A przez branżę SEO jest ona dodatkowo ciągle karmiona nowymi petabajtami danych, które trzeba w nieskończoność przechowywać, konserwować sprzęt i dokupywać nowe maszyny. Dlatego też nie dziwię się ukłonu googla w stronę social marketingu, w końcu to także ograniczanie kosztów. Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby za pół roku nie okazało się, że główne dochody firmy pochodzą z andoid market i youtube.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Beerbant

Moim zdaniem google nigdy nie zmieni znacznie układu swojej strony, gdyż bardzo stracili by w oczach użytkowników, doprowadzając tym samym do sytuacji iż zaczeli by oni korzystać z innej wyszukiwarki.

Jakiś czas temu google prowadziło test przez parę dni, wtedy to główna strona wyników wyglądała jak choinka, jesli ktoś miał okazję to zaobserwować, wie o czym mówię. Jednak bardzo szybko się wycofali,

pewnie ze względu na to iż nie spotkało się to z pozytywnym przyjęciem przez użytkowników. Dlatego na 100% nie popełnią tego samego błedu.

widzisz (bez urazy) taki z Ciebie spec od google i seło

wybacz, ale nie trzeba obserwować wszystkich usług jakie google oferuje, aby być fachowcem w dziedzinie seo.

Bardziej skupiam się na przynoszących dochód obserwacjach tysięcy stron, fraz i parametrów z nimi związanych, które mają bezpośredni wpływ na wynik wyszukiwania.

A ponieważ nie jestem maniakiem tools-ów google, w związku z tym zaskoczyła mnie lista jaką przedstawił domains

T-K

Moim zdaniem reklamy na YT to będzie kolejna klęska, tak samo jak w przypadku GMAIL.

Myśle że część zysku jest osiągana głównie za sprawą nie trafnego naciśnięcia w przycisk zamykający reklamę.

Po prostu inwazyjne reklamy nigdy nie spotkają się z pozytywnym przyjęciem, i tutaj google zapewne też się przejedzie.

[dodane]

Jeśli chodzi o PPC i ogólnie wszelakiego rodzaju programy reklamowe, w ciągu ostatniego roku przybyło ich kilkaset procent.

W związku z tym rośnie konkurencja na rynku pod tym względem, a google zwiększając minimalne stawki za kliknięcie podcina sobie tylko gałąź na ktorej siedzi.

Dodając do tego fuzję YAHOO i BINGA oraz że BING jest teraz obecny w firefoksie, zagrożenie google jest coraz większe i pętla coraz bardziej się zaciska.

Więc jedynie co im pozostało to podniesienie jakości wyszukiwania oraz usunięcie niepotrzebnego balastu jakim jest spam, gdyż zapewne z PPC na wyszukiwarce są największe zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSL nie jest wprowdzane aby walczyc z pozycjonerami.

Wprowadząc SSL google rzuci hasłem "troska lub dbałość o prywatność uzytkowników w sieci" Obecnie takimi słowami jak "prywatność", "eco" itp można bardzo łatwo manipulować stadem. A jak to stado, pozbawione logicznego myślenia odda swoją prywatność w dobre ręce żyjąc w przekonaniu że w trosce o ich prywatność nikt nie bedzie zbierał żadnych danych o ich uczestnictwie w sieci :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO, pewien niepokój może wzbudzać od pewnego czasu "dzikie rozdawnictwo" kuponów AdWords, których ceny lecą potem na łeb. Rozumiem, że mogło to być przyczyną wzrostów dochodów, jednak moim zdaniem krótkoterminowym - dotarcie do Klienta - jedno, zatrzymanie Go - drugie. Pośrednio bije to w wizerunek produktu G.

Oczywiście inwazyjne reklamy nie przejdą, tu się zgadzam z GregiUK, podobnie co do diagnozy ich "popularności".

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poza zlikwidowaniem katalogu google, ktory nie był niczym innym jak kolejną kopią DMOZa z wyselekcjonowanymi wpisami - nie zauważyłem aby google porzuciło jakąkolwiek inną inwestycję."

"wybacz, ale nie trzeba obserwować wszystkich usług jakie google oferuje, aby być fachowcem w dziedzinie seo."

Trzeba jeżeli autorytatywnie wypowiada się na taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak moim zdaniem krótkoterminowym - dotarcie do Klienta - jedno, zatrzymanie Go - drugie.

Warto brać pod uwagę, że jak ktoś już odpalił ten kupon i zrobił jakąś kampanię to dla Googla jest to sukces - żółtodziób liznął ich usługi. Czy wróci do Adwords kiedyś nie wiadomo, ale świadomość usługi wzrasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak Erbit napisał ostatnio - chodzi o pijar, nie ważne czy wytnie 100 domen czy perdyliard - ważne żeby odbiło się szerokim echem i ludzie zaczęli trząść portkami - sory nie z nami takie zabawy :)

FiKaS

Myślę że czas zabaw ze wszelakiej maści spamami oraz bazujących na nich systemach dobiega końca. W sytuacji o ktorej obecnie piszemy, google wykosi je na 100%.

Tak więc co niektórzy dostaną mocno po du**e, może nawet za mocno. Ale każdy znał ryzyko. Sęk w tym iż w takiej sytuacji zostaną "goli".

...Czy wróci do Adwords kiedyś nie wiadomo...

Jesli w międzyczasie dotrze do innych programów oferujących znacznie niższe stawki za tą samą efektywnośc - to zapewne NIE.

A niektórzy wręcz specjalizują się w wykorzystywaniu darmowych kuponów Google, za co Ci korzystający z Adwords płacą coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto brać pod uwagę, że jak ktoś już odpalił ten kupon i zrobił jakąś kampanię to dla Googla jest to sukces - żółtodziób liznął ich usługi. Czy wróci do Adwords kiedyś nie wiadomo, ale świadomość usługi wzrasta :)

Jasne :) Wliczam nawet aktywację kuponu z konta i opłacanie usługi przez jakiś czas (stąd być może wzrost obrotów/przychodów G), jednak nic nie trwa wiecznie. Skuteczność AdWords jest jaka jest, Klient nie będzie się wciąż zachwycał odwiedzinami, za które płaci coraz więcej a które niekoniecznie prowadzą do dochodu. Uzależnianie firmy od AdWords/Google prowadzi w pewnym punkcie do ściany (wskaźnik operatywności) i Klient odchodzi/szuka alternatywy. Ofkors w dużym uproszczeniu.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Beerbant

Moim zdaniem google nigdy nie zmieni znacznie układu swojej strony, gdyż bardzo stracili by w oczach użytkowników, doprowadzając tym samym do sytuacji iż zaczeli by oni korzystać z innej wyszukiwarki.

Jakiś czas temu google prowadziło test przez parę dni, wtedy to główna strona wyników wyglądała jak choinka, jesli ktoś miał okazję to zaobserwować, wie o czym mówię. Jednak bardzo szybko się wycofali,

pewnie ze względu na to iż nie spotkało się to z pozytywnym przyjęciem przez użytkowników. Dlatego na 100% nie popełnią tego samego błedu.

wybacz, ale nie trzeba obserwować wszystkich usług jakie google oferuje, aby być fachowcem w dziedzinie seo.

Bardziej skupiam się na przynoszących dochód obserwacjach tysięcy stron, fraz i parametrów z nimi związanych, które mają bezpośredni wpływ na wynik wyszukiwania.

A ponieważ nie jestem maniakiem tools-ów google, w związku z tym zaskoczyła mnie lista jaką przedstawił domains

[dodane]

Jeśli chodzi o PPC i ogólnie wszelakiego rodzaju programy reklamowe, w ciągu ostatniego roku przybyło ich kilkaset procent.

W związku z tym rośnie konkurencja na rynku pod tym względem, a google zwiększając minimalne stawki za kliknięcie podcina sobie tylko gałąź na ktorej siedzi.

Dodając do tego fuzję YAHOO i BINGA oraz że BING jest teraz obecny w firefoksie, zagrożenie google jest coraz większe i pętla coraz bardziej się zaciska.

Więc jedynie co im pozostało to podniesienie jakości wyszukiwania oraz usunięcie niepotrzebnego balastu jakim jest spam, gdyż zapewne z PPC na wyszukiwarce są największe zyski.

Nikt nie pisał o znacznej zmianie układu strony , miałem na myśli wyświetlanie serwisów/usług google w wynikach (wyświetlanie korzystające z monopolistycznej pozycji) a w niedalekiej przyszłości wprowadzanie odpłatności na coraz większą ilość ich usług.

Z tym , że nie trzeba obserwować rozwoju i kierunków rozwoju jedynej słusznej szukajki to nie zgodzę się , ale ja jestem z PL (małego kraju)także nie znam się na tym, ale cieszy mnie, że niektórzy piszą teraz coś o czym pisałem znacznie wcześniej.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co chcecie, ale dla mnie decyzje, które podejmuje G od jakiegoś czasu świadczą o tym, że ma poważne problemy finansowe.

Nie koniecznie finansowe. Ostatnie zachowanie Kaspara nie zostawia żadnych złudzeń - Google ma poważne problemy ze spamem.

Zastanawiam się, czy to co on uprawia, to samowolka, czy decyzja kierownictwa wyższego. Prymitywny pijar godny wyszookiwarki, a nie Google.

Czy to nowina te ostatnie bany na śmieci, masowe seoki ? Nic nowego - było, ma być i będzie, ale nowy jest PIJAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zaczynasz wdawać się z ostre dyskusje dopiero w momencie kiedy użytkownik Kojotek_OX zamilkł....

Zaczynam wdawać się w dyskusję jeśli rozmówcy prezentują sobą jakiś poziom i posiadają wiedzę w danym temacie. Nie doszukuj się tu powiązań między moją osobą a kimkolwiek innym, gdyż takowych nie ma. Więc detektyw raczej z Ciebie nie będzie, ale zawsze to jakaś alternatywa dla seo jak spamy upadną :)

... żadnych złudzeń - Google ma poważne problemy ze spamem...

Dlatego też właśnie, spamowanie wyszukiwarki przejdzie do historii w najbliższym czasie, zamykając też pewien rozdział w dziedzinie seo. Jest oczywiste że sami spamerzy nie porzucą swojego procederu, tylko trzeba im w tym pomóc.

Google zamiast zajmować się wyszukiwarką zajmowało się duperelami i w tym czasie urosła nie mała konkurencja na rynku PPC, konkurencja na rynku wyszukiwania i jeszcze do tego ogromna ilość spamu jaką musi przetwarzać i wydawać pieniądze na zwiększenie mocy obliczeniowych swoich data center. Ponieważ nie może zlikwidować konkurencji, nie trudno więc zgadnąć czego można wkrótce się spodziewać.

[dodane]

Cóż to będzie za spektakularne przedstawienie i krzykliwe tytuły: Google zlikwidowało spam w wyszukiwarce a wraz z nim setki firm...

Co powiecie swoim klientom ? Spam upadł a wraz z nim moja firma ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności