Skocz do zawartości

Księgowanie bez dowodu?


krzysiek_web

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy można wliczyć jakoś w koszty usługę kupioną na allegro ale nie mam żadnego rachunku i faktury bo sprzedawca ich nie wydaje - nie ma działalności.

Kiedyś słyszałem że kupując coś na allegro automatycznie jest zawierana umowa ale nie wiem co i jak...

Czyli podsumowując jak można zaksięgować wydatek na daną usługę kupioną na allegro nie mając od sprzedawcy rachunku ani faktury...?

Wdrożenia i modyfikacje sklepów PrestaShop - webKS.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że można zaksięgować w pkpir jako koszt (na podstawie przelewu), jednak musi ten przelew spełniać jakieś warunki, no i musi być umowa kupna-sprzedaży podpisana. Nie będziesz mógł natomiast naturalnie vatu odliczyć.

1. podpisujesz ze sprzedającym umowę kupna-sprzedazy

2. wykonujesz przelew do sprzedawcy z odpowiednim tytułem

3. księgujesz w pkpir sobie jako koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas kontroli będzie prawdopodobnie sporo tłumaczenia

Właśnie dlatego trudniejsze przypadki należy bezwzględnie konsultować z księgową (jeśli się ją ma). Znam przypadki gdzie podobne zagadnienia były inaczej interpretowane przez różne US.

Inaczej jest w dużym mieście inaczej w małym miasteczku. Ktoś kto długo prowadzi działalność i ma do czynienia z różnymi US wie jak jest.

Jeśli mam wątpliwości odpalam buraka i uzgadniam sprawę z księgową. Może dlatego pomimo kilku kontroli US mam święty spokój !!!

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności