Skocz do zawartości

Firma pozycjonerska + Handel w sieci


bestos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam obecnie firmę która zarejestrowana jest w PKD jako:

- Działalność agencji reklamowych

- Reklama

Firma do tej pory zajmowała się szeroko pojętym biznesem w sieci, jednak nie dawno zwęszyłem nowe źródło dochodów jakim jest sklep Internetowy.

Chciałbym na nim sprzedawać pewne produkty, oczywiście ja nie jestem producentem tych produktów, chcę tylko je sprzedawać. Kupować u producenta w cenie hurtowej, sprzedawać z marżą.

Wiecie czy wystarczy tylko zmiana w papierach dotycząca nowego pkd - handel? Może Trzeba zmienić nazwę z firmy usługowej, na handlowo - usługową?

A może trzeba otworzyć drugą działalność?

Wiem że miałem Klientów którzy mieli dwie firmy jedna od okien, druga od cegieł, więc może nie wystarczy tylko dodatkowy pkd...

Z góry dzięki za podpowiedź jak to ugryźć..

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wystarczy dodanie nowego pkd - no problem...

W sumie szacun że już nie trzeba za to płacić, bo jak zakładałem firmę kilka lat temu to trzeba było płacić... Pamiętam jak dziś Pani w urzędzie mi tłumaczyła: lepiej podać więcej, jak ma Pan dopłacać za pół roku....

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mwrona korzystasz z tej platformy? rzeczywiście to działa i jest wygodne?

Próbował ktoś zakładać działalność online korzystając z tej strony? :)

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla w urzędzie, który się tym zajmuje i mówił, że na chwilę obecną możesz tam założyć działalność ale i tak musisz to przyklepać pisemnie w urzędzie, że niby Ty to naprawdę Ty. No chyba, że masz podpis elektroniczny to nie trzeba.

Co do zmiany PKD jest chyba tak samo, z tym, że jeszcze nie wszystkie istniejące firmy są przeniesione do bazy. Cała operacja ma zostać sfinalizowana do końca roku i tyle urzędy mają czasu na przeniesienie wszystkich, zarejestrowanych u siebie firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem kilka dni temu PKD w UM i byłem pozytywnie zaskoczony otrzymaniem na mail odnośnika do strony, gdzie można np. pobrać PDF z aktualnym wpisem do ewidencji... Co ciekawe znajduje się tam też link do strony firmowej (gov.pl) :)

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz nowoczesny urząd :) W niektórych pewnie też wysyłają pdfy ale tradycyjną pocztą na dyskietce :P

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności