Skocz do zawartości

Jaki silnik sklepu?


My4tic

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie sklep działa mi na silniku shopera jednak ze względu na dodatkowe moduły i zmiany w kodzie jakie wprowadziłem wisi to wszystko na starej wersji 4.1.2 (sprzed 1,5 roku). Zaczynam pracę nad redesignem sklepu i zastanawiam się czy zostać na silniku shopera czy skorzystać z czegoś innego... Co obecnie byście polecili? Wymagania to otwarty kod aby można było wprowadzać zmiany. Liczy się również głównie frontend sklepu, dodatkowe ciekawe moduły dla kupujących, coś do up/cross-sellingu itp. bo od zaplecza i tak obsługuje to dodatkowa aplikacja. Ruch ~1,5k UU dziennie.

SEO BulletProof VPS.

Załóż konto na dropbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Trochę zmian w Shoperze będziesz miał, jeśli zdecydujesz się pozostać przy nim i po prostu zaktualizować. Jeśli nie to wspomniane już Magento, a jeżeli możesz jeszcze trochę się wstrzymać to i polski GekoSale być może Cię skusi. Jak chcesz to podeślij mi na PW adres, postaram się coś doradzić.

PS. Chyba w dziale skrypty sklepów internetowych wątek ten powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech Ci, którzy polecają sklep napiszą od razu dlaczego go polecają. I czy potrafią zidentyfikować w nim jakieś wady. Bo w przypadku np. Magento to bardzo szeroka funkcjonalność idąca w parze z potężną zasobożernością (serwer dedykowany albo co najmniej VPS).

Z własnego doświadczenia wiem, że i z OSCommerce można zrobić duży i wydajny sklep. Pytanie jakie są potrzeby, perspektywy i możliwości finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam wymienić jakieś wady to dodam po jednej/dwie na wymienione przeze mnie oprogramowanie.

Shoper ma integrację z Subiekt GT (zaleta), ale wymagana jest Sfera, czyli dodatkowe 690 PLN netto. Jeśli ktoś nie korzysta z Subiekt GT to nie stanowi to żadnej wady. Ostatnio też cena Shopera poszła mocno do góry, z tego co kojarzę to było coś w granicach 1k netto, teraz 1.5, ale to nie jest wada samego softu.

Jedna z wad wspomnianego przeze mnie Magento została podana powyżej. Jest to zasobożerne, to fakt, ale też ze sporymi możliwościami. Jako drugą wadę mogę podać stopień skomplikowania jakichkolwiek zmian oraz brak przystosowania do rynku polskiego "out of the box".

Na sam koniec pozostał GekoSale. Na dzień dzisiejszy panel wymaga dopracowania. Druga sprawa to wymóg posiadania ionCube loader'a, gdyż część źródeł aplikacji jest zaszyfrowana. Prócz panelu jest jeszcze wiele do zrobienia w GekoSale, ale to najmłodsza z wymienionych aplikacji, a przy okazji darmowa i polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to niewiele się zmienia w temacie :) Presta polecana przez większość. Chyba mocno zastanowię się nad przesiadką na preste. Cena Shopera faktycznie poszła do góry + za aktualke też trzeba zapłacić + Sfera o której nie wiedziałem.

SEO BulletProof VPS.

Załóż konto na dropbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborem rozeznaj się w dostępności dodatków różnych, które będą Tobie potrzebne. Presta darmowa, ale za dodatki typu integracja z allegro czy jakimiś softami innymi to już trzeba kupić moduły odpowiednie. Zobacz pod kątem późniejszych wydatków jaki soft będzie dla Ciebie najtańszy.

Czemu ja polecam Prestę? Robiłem kilka wdrożeń i dobrze mi się w nim dłubie. Jest prosty, ma sporo darmowych modułów. Samo pisanie modułów jest także dość proste. Wadą pewnie będzie jego popularność i to że będzie bardziej narażony na rożne próby ataków. Jakieś parę miesięcy temu wykorzystano jakąś lukę i na sklepach był jakiś syf... Plus mają za bardzo szybką reakcję, szybkie zdiagnozowanie problemu i wydanie patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze obejrzeć każdy skrypt aczkolwiek optymalizowałem (sam :)) niedawno Shopera - odradzam calkowicie ! Skończyło się prestą i klient jest WIELCE zadowolony :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności