Skocz do zawartości

Premier zapowie cięcie ulg


Rocky77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
jestem za tym aby w ogóle nie było ulg - tylko niech mi wtedy podatki obniża do 13-15%

Ja również, ale jest jak jest i w obecnej sytuacji zamykanie ostatnich furtek

umożliwiających legalnie płacić nieco mniej podatku dochodowego uważam za szczyt chamstwa.

Tworzenie, wsparcie sklepów na Prestashop GoPresta.pl zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za likwidacją niesprawiedliwości społecznych i pokojem na świecie. Chce żeby wszyscy byli zdrowi, szczęśliwi a zwierzęta były dobrze traktowane. Chcę likwidacji przywilejów emerytalnych i niesprawiedliwych ulgi. Marzy mi się by kobiety mogły rodzić zdrowe dzieci, dobrze się nimi opiekowały i nie kolidowało to z ich karierą zawodową. No i by podatki wynosiły max 10% (dochodowy + VAT) :)

Treningi WattUp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam. Wszystkie rozwinięte kraje planują, co by tu zrobić, by zwiększyć przyrost naturalny, żeby na emerytury wystarczyło, a u nas odcina się ulgi i becikowe, żeby jeszcze go zmniejszyć. Naprawdę coraz bardziej boję się o swoją przyszłość.

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedyś słyszałem, ma to ponoć zachęcić ludzi do posiadania co najmniej 3 dzieci :)

dla rodzin z 3 dzieci, jest nawet karta dużej rodziny i jakieś zniżki z tego powodu (u mnie w miescie , tanszy basen, zajęcia organizowane przez miasto, zniżka na przedszkole)'

więc wg rządu jest to walka o przyrost :)

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - urbancreative.pl, Z sukcesem szprzedaję Tynki Kabe w okolicach Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wydaje mi się, że najdroższe jest pierwsze dziecko - później jakoś łatwiej :), w maju się dowiem czy jestem naprawdę bogaty bo trzecie w drodze :) i np u mojej żony w pracy to taki standard jest (kobiety w okolicach 30) - więc może będzie dobrze z tymi naszymi emeryturami

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - urbancreative.pl, Z sukcesem szprzedaję Tynki Kabe w okolicach Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale becikowe to bzdura, jednorazowe wsparcie tysiącem pln dla każdego jest śmiechem na sali. Żal, że w ogóle komuś przyszło do głowy w tak durny sposób wydawać pieniądze. Zrozumiałbym gdyby to tyczyło się szczególnych wypadków, ale wszystkim ? Niektórzy po dobrym weekendzie mają mniej niż 1k w kieszeni, a to ma być pokusa do rodzenia dziecka ? Ktoś chciał chyba z ludzi debili zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na to nie ma co liczyć. W dzisiejszych czasach, żeby pozwolić sobie na co najmniej trójkę dzieci, trzeba być naprawdę bogatym.

E tam !

Niektórzy nie wnikają i robią ile fabryka dała :) ( albo Bóg, bocian, zajączek czy coś innego, co kto wierzy :) )

I jakoś nie patrzą na koszty.

Wszyscy się jakoś uczepili ulg , ale ciekawe czemu nie szuka się oszczenosci tam gdzie dało by to wymierne korzyści.

Czym że są ulgi w stosunku do stałych co miesiecznych wydatków zwiazanych z wykarmieniem wszelakiej maści darmozjadów.

Sorry , jest ciężko , obcinamy 25% w budżetówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becikowe samo w sobie, owszem :) ale wszelkie inne sposoby pomocy rodzinom nie. Przecież jest wiele w Polsce takich, którzy właśnie dzięki ulgom mogą utrzymać dwójkę dzieci, bo sami zarabiają minimalne krajowe. I to nie jest patologia, a standard.

slaymer, miejmy nadzieję :)

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podatku dochodowego, to powinien zniknąć - to kara jaką człowiek pracujący płaci za to, że ośmielił się pracować... Na wypadek gdyby jeszcze miał czelność pracować dobrze i / lub dużo zarabiać istnieją oczywiście progi podatkowe. Po co zostawić więcej pieniędzy w rękach ludzi? Jeszcze mając więcej w łapach zaczną je wydawać i nie daj Boże rozruszają nieco gospodarkę. Nie, lepiej zabrać im kasę w podatkach i wprowadzać jakieś ulgi, które niczego nie rozwiązują. Wysokie podatki dla najbogatszych to brednie - najbogatszych stać na to, żeby de facto tych podatków nie płacić, ale co tam...

Ulgi to jest jakieś nieporozumienie. Niech państwo przestanie nie okradać regularnie co miesiąc, ulgi nie są mi do niczego potrzebne. Mam w tej chwili jedno dziecko, będzie nas stać na następne to pojawi się następne. Proste. Dlaczego racjonalizując własne wydatki mam jeszcze dopłacać do cudzych dzieci? Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość społeczna - jest tylko sprawiedliwość. A co do becikowego, to była to populistyczna zagrywka, która powoduje więcej strat niż korzyści. Jakim degeneratem trzeba być, aby rodzić dzieci dla becikowego? Polityka prorodzinna?

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , jest ciężko , obcinamy 25% w budżetówce

od bodajże 3 albo 4 lat nie miałem grosza podwyżki, za darmozjada sie nie uważam, a jeść muszę Oo

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - urbancreative.pl, Z sukcesem szprzedaję Tynki Kabe w okolicach Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności