Skocz do zawartości

Postowanie scrapeboxem - konsekwencje prawne


adrenaline

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy można dostać czapę wszelkiego rodzaju za sypanie SB?

Na moje oko jak ktoś ma blog i daje możliwość zostawienia komentarza to musi się liczyć, że będzie tez spam ale jakoś muszę sobie to tłumaczyć więc pytam doświadczonych.

Raz puściłem mały koment SB na polskie blogi i na FB pisali o tym - tyle krzyku o nic, że niby do pierdla itd bo spam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@tyle krzyku o nic

To postaw się w roli właściciela permanentnie spamowanego bloga .

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni to rozumiem!

Sam prowadzę kilka stron i zasypuje mnie spam, ma tego dość ( w outlooku - zastosuj zasadę usuwania dla wybranych elementów) ale co mam zrobić

Pewnie, że jak zrobię mega promocję w TV za grube baksy to będą ludzie pisali i pozycjonowali ale jak jest się raczkiem to co robić? Gdyby nie to to po co by nam było to forum?

Porady, linki, FAQ'i i inne jak dobrze dojechać blogi AA itd

Tydzień po tym jak zmontuje komuś stronkę to już przychodzą spamy ( mój email w adminie stron WP) - wysyp spamu, najgorszy jest ten niby angielski co to niby ma pasować do wpisu, a naprawdę ma mało wspólnego z angielskim. Z doświadczenia wiem, że doświadczone osoby z forum używające SB mają strasznie słabe niby angielskie komentarze. I co z tego! to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co mam zrobić
Zgłosić się do mnie i zastosuje pewne rozwiązania (odpłatnie) które zablokują spam.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierdla to może nie pójdziesz ,ale jak dostaniesz z 5000 kary n+ koszty sądowe , to może zrozumiesz że spam w Polsce jest zabroniony . wszystko jest to kwestia zgłoszenia , i jezeli na policje SPAM zgłosi jedna osoba to nic z tym nie będa robić ,ale jeżeli zgłosi to kilka osób to może byc gorąco / W każdym razie najważniejsza jest świadomośc ,ze programy do automatycznego spamowania for oraz blogów w Polsce są zakazane . Łamiesz prawo to musisz liczyć się z konsekwencjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokodżambo czy znasz definicje prawna "spamu" ? mój młody podawanie? Wiec polecam lekturę

for oraz blogów w Polsce są zakazane

naprawdę? pokaz przepis w kodeksie karnym, myślę ze koledzy chcenie to zobaczą.

Po 3 cie nikt zdrowo myślący nie puszcza komentarze bez proxy.

wiec najpierw się doszkol , a później pisz bzdety ze zamieszanie komentarzy na blogu gdzie przewidziane pisanie komentarzy jest niezgodnie z prawem.

Łamiesz prawo to musisz liczyć się z konsekwencjami

za takie srtwierdzenie to sam możesz mieć problemy prawne, od oceny tego kto lamie prawo są odpowiednie instytucje państwowe, to tak w kwestii formalnej.

pisałeś wcześnie coś takiego TWOJE WŁASNE SŁOWA :

Autor tego posta powinien trafic przed SĄD wykrzyknik.gif Od tego żeby kogoś nazwac oszustem jest sąd ,a jeżeli ktoś kogoś szkaluje na właśną reke bez orzeczenia sadowego łamie polskie prawo

a sam robisz orzeczenia? Ile ty masz lat mistrzu prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było w polskim filmie "kokodżambo i do przodu" czy założenie profilu na jakiś forum to spam ? Czy dodanie jakiegoś komentarza na blogu to spam ? Jeśli masz forum i wyrażasz zgodę na rejestrację nowych użytkowników to może się każdy zarejestrować, jeżeli masz bloga i wyrażasz zgodę to każdy może dodać swój komentarz. Jeśli ci to nie odpowiada zawsze możesz wyłączyć dodawanie nowych użytkowników lub komentowanie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie programy typu scrapebox , xrumer oraz inne automatyczne postery są programami niezgodnymi z polskim prawem ,a ich używanie jest łamanie polskiego prawa

Nie ma znaczenia co ja napiszę , bo i tak to żadnego z was to nie zaspokoi .

Zapraszam po poradę do najbliższej kancelarii adwokackiej ,a taka porada to raptem 100 zł . Każdy z was będzie miał 100 % pewnośc czy działa legalnie czy tez działa nielegalnie .

Żebyśmy się dobrze zrozumieli , bo Ja nie pisze o dodaniu jednego komentarza czy tez jednego posta , ale pisze o konkretnym wykorzystaniu tych programów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokodżambo wskaż gdzie dokładnie w polski prawie napisano, że xrumer i SB jest zabronione?? :)

Ja znalazłam tylko:

zakazuje przesyłania niezamówionej informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowałem was pod jedyny i poprawny adres - Kancelaria Adwokacka lub jakiś darmowy RADCA PRAWNY

Ja w tym temacie nie będę się więcej wypowiadał , bo wasza świadomość prawna = 0 ,a w nauczyciela nie mam zamiaru się bawić . Zresztą każdy z was prezentuje postawe "wypieranie prawdy" , a komuś kto prezentuje taka postawe nie da się niczego wytłumaczyć .

W każdym razie dopisywanie komentarzy(w duzej ilości) ,zakładanie dużej ilości kont , zaśmiecanie for to nic innego jak "Zakłócenie działania sieci teleinformatycznej" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności