Skocz do zawartości

Postowanie scrapeboxem - konsekwencje prawne


adrenaline

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to w żaden sposób nie sprawia ze te programy są zakazane tak jak to wyżej napisałeś - czysta bzdura.
Nie wnikam w kwestię spamu komentarzy, ale do wypowiedzi vardess.

Jak chodzi o ścisłość -> Zanim się wypowiedz w tak "autorytatywny sposób" racz zgłębić choć częściowo zagadnienie !

Art. 269a. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
i druga część:
Art. 269b. § 1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 2, art. 268 § 2 albo § 3 w związku z § 2, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Urządzenia lub programy komputerowe, o których mowa w § 1, podlegają przepadkowi, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jezeli sam wierzysz Mion w to co podales to ja bym na Twoim miejscu nie spal spokojnie, bo jako tworca Ping SEO Master przystosowanego do popelnienia przestespstwa z art. 269a czyli spamowania Wordpressow moze sie okazac, ze kolejna aktualizacje bedziesz wydawal z paki :)

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałem -> "Nie wnikam w kwestię spamu komentarzy, ale do wypowiedzi vardess."

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jezeli cos takiego wkleiles to uwazam, ze sie z Tym zgadzasz i twierdzisz, ze tak jest. To nie ma nic wspolnego ze spamem komentarzy, bo Art. 269b. § 1 stanowi "Kto wytwarza". Czyli wedlug tego co podales niezaleznie, czy ktos spamuje Ping SEO Master blogi, czy nie to Ty popelniasz przestepstwo bo jestes jego autorem.

Ja sie z czyms takim nie zgadzam i uwazam, ze zarowno Twoj soft jak i XR i SB sa w pelni legalne i zgadzam sie z vardess'em, bo po prostu ten przepis nie ma do tego zastosowania (mowa o Art. 269b.). Natomiast dziwi mnie Twoje stanowisko, bo to tak jakbys sobie podcinal galaz na ktorej siedzisz.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vardess i Carnagge Nie mam czasu na te pierdoły....

"Tu" możemy wszyscy być "mądrzy", ale w razie czego w sądzie jest zupełnie inaczej więc życzę wszystkim zainteresowanym by nie musieli tej konfrontacji przechodzić.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 269a. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
i druga część:

Żaden ze mnie prawnik, ale ja to chyba się tyczy ewidentnego włamania na serwer i kradzieży/usunięcie danych.

Odnośnie hardcorowych spamiarek typu rumak czy sb, problem może być wtedy, gdy spamowanie komentarzami bloga lub forum doprowadzi do zawieszenia serwera. Wtedy można to podciągnąć pod paragraf o DoS.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakłócanie pracy serwisu informatycznego i tym podobne :) - był w takiej sprawie wyrok

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 269a. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego...

Musiałbyś udowodnić, że automatyczne wypełnianie postów w istotny sposób zakłóciło pracę systemu komputerowego....

Równie dobrze 3 posty też mogą w istotny sposób poprzez transmisję... coś tam, coś tam.

Pierdoły Waszeć prawisz.

To zaś tyczy się "spamowania skrzynek" oraz "wyłudzeń" a nie rumaka !

Mion.. proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyczy zakłócania sieci informatycznej. Ktoś może mieć 100 swoich blogów i nagle programem o jakim mowa lub podobnym ktoś mu wsatwi 100 komentarzy w ciągu np minuty wiec analizując logi itd może pozyskać IP do tego odpowiedni prawnik i może być już nie tak wesoło.

Wszystko zależy na co trafi kosa.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym innym jest zakładanie X kont / pisanie X komentarzy na jednym serwisie (tak jak to jest w przypadku linka, którego dał Mion), a czym innym zakładanie kont lub pisanie komentarzy na różnych stronach / forach. Komentowanie scrapeboxem biorąc pod uwagę ilość komentarzy z jednego blasta przypadającą na 1 stronę nie jest w stanie zakłócić działania sieci teleinformatycznej. Do tego komentarze w większości lądują na "stronkach" a nie poważnych serwisach internetowych - który właściciel takiej "stronki" wybierze się na policję, aby ta nas ścigała?

Nawet jeżeli znajdzie się jakiś napaleniec, który stwierdzi, że jesteśmy spamerami, bo dodaliśmy mu 2 komentarze na jego pięknym i ślicznym blogu to:

art. 1 § 2 Kodeksu karnego stanowi, że nie jest przestępstwem czyn, którego społeczna szkodliwość jest znikoma

A jeżeli ktoś chce być całkowicie bezpieczny, to od czego są proxy i vpny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakłóca pracę systemu komputerowego

otwartym jest natomiast pytanie co jest systemem komputerowym...

poza tym tylko patrzec az wlasciciele sharedow beda masowow zawiadamiac prokurature o popelnieniu przestepstwa przez osoby przeciazajace konta i w ten sposob zaklocajace prace ;)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dopisywanie komentarzy(w duzej ilości) ,zakładanie dużej ilości kont

A ile to jest dużej ilości?? ;) Dla mnie trzech to już tłum...

A jeżeli chodzi o wyrok za spam w Polsce to nie był on za rejestrację kont, tylko że "za ich pomocą rozsyłali wiadomości spam do innych użytkowników NK"

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności