Skocz do zawartości

Architektura 64-bitowa..


joketown

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję niebawem zakup nowego komputera. Jako że komputer ma mi służyć do:

- projektowania grafiki (głównie photoshop cs4)

- programowania (visual studio, a wiec .net)

- pozycjonowania i obsługi programów wspomagających (m. innymi market samurai, scrapebox, seolight, seo leniviec)

- grania (zarówno stare gry działające pod winuea, dosbox, kilkuletnie ale pecetowe, jak i nowości)

To zastanawiam się, czy nie skusić się na windowsa 7 64bitowego. Mógłbym chociażby obsłużyć 8gb ramu. Słyszałem, że część aplikacji 32-bitowych nie można nawet zainstalować na systemie 64-bitowym i tu jest moja wątpliwość, czy mimo wszystko się skusić (może z tymi aplikacjami akurat nie ma problemu, lub w ogóle to rzadkość i większość działa?). Pracujecie na 64 bitach? Fajnie by było usłyszeć opinie zarówno grafików, seowców, jak i programistów :). Szczerze mówiąc, to nie specjalnie interesuję się tematyką hardware, a jedynie w większym stopniu średnio raz na 5 lat kiedy planuję zmienić sprzęt i teraz właśnie jest taki moment (a świat poszedł do przodu..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na systemach z rodziny unix, używanie oprogramowania przeznaczonego pierwotnie na 32 bity wymaga jedynie zainstalowania kilku bibliotek - podejrzewam, że na Windows 7 jest podobnie (tzn. bez problemu można używać wszystkich programów "32-bitowych", nie wiem skąd miałyby się brać wyjątki :) ). Używałem Market Samurai na 64 bitach i nie było problemów, co do pozostałych aplikacji się nie wypowiem.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz robić coś w grafice a do tego grac i jeszcze wykonywać dodatkowe prace to powinieneś przede wszystkim skupić się na tym aby:

-wybrać system win 7 64-bit Professional,

-RAM min.6GB,

-procesor i5/i7/Xeon w teście Pass Mark wynik co najmniej 4500

-co najmniej 2 dyski w tym najlepiej jak jeden to dysk SSD lub karta, w ostateczności 2 dyski SATA III 7200rpm, jeśli nie ma dasz rade na SATAII,

-komputer powinien mieć już interfejsy USB 3.0,

-karta graficzna min. 1GB Nvidia,

Generalnie taki hardware powinien dać Ci spokój i komfort na dłuższy czas. Jeśli chcesz mieć spokój bierz coś z Della albo HP.

Ciekawa oferta na usenet w UseNeXT . Z kolej usenet unlimited tylko w Newshosting .

W serwisach anglojęzycznych o sieci Usenet można znaleźć ciekawe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o kompatybilności z 32 bitowymi sterownikami urządzeń :)

Swoją drogą: podaj model dokładnie, bo zaczynam wątpić, że tak profesjonalna i popularna drukarka ma problemy ze sterownikami.

A nawiasem mówiąc...

Na co Ci stery do drukarki? Na dobrą sprawę po instalacji Windowsa 7 instalujesz sterowniki do grafiki niezintegrowanej i to tyle.

@Nzb:

To od góry:

1. I tak i nie, różnica dla zwykłego usera jest żadna.

2. Core i5+8 GB starczy na początek

3. Albo połączenie HDD i SSD jako cache do normalnego dysku. Sprawdzone, chodzi wyśmienicie.

4. Interfejsy USB 3.0, fajnie że jest, nie każdy na nie zwraca uwagę.

5. Fanboj nVidia - zgiń przepadnij. Kupiłem Radeona HD 6870 VTX 3D. Wciąga nosem wszystko na full detalach i bez zająknięcia, przy cenie która pobija nVidie o dwie długości co najmniej ;) Więc nVidia tylko i wyłącznie to taka lekka pomyłka. Nie neguję możliwości samych układów, ale po co przepłacać? :)

Rozumiem, że dopisek o Dellu albo HP to pomyłka, bo jak tak patrzę od góry to autor nie wspominał o lapku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że ten temat się rozrośnie. Ustosunkuje się do tego co Rogal napisał, komentując mój wpis.

@Rogal:

1. I tak i nie, różnica dla zwykłego usera jest żadna.

Bardzo duża, bo Win 32-bit nie obsłuży RAMu tak jak napisałem min. 6GB ani tak jak Ty napisałeś 8GB co mieści się w zakresie jaki podałem.

2. Core i5+8 GB starczy na początek

Podałem i5/i7/Xeon więc się powtarzasz :)

3. Albo połączenie HDD i SSD jako cache do normalnego dysku. Sprawdzone, chodzi wyśmienicie.

Na SSD albo pamięci w postaci karty na PCI-E stawiasz system i tak konfigurujesz Photoshopa aby pracował na tym szybkim dysku. Tylko po to SSD. Prędkość odczujesz.

4. Interfejsy USB 3.0, fajnie że jest, nie każdy na nie zwraca uwagę.

Jak będziesz musiał zrzucić coś na zewnętrzny dysk to USB 3.0 da dużą różnice.

5. Fanboj nVidia - zgiń przepadnij. Kupiłem Radeona HD 6870 VTX 3D. Wciąga nosem wszystko na full detalach i bez zająknięcia, przy cenie która pobija nVidie o dwie długości co najmniej wink.gif Więc nVidia tylko i wyłącznie to taka lekka pomyłka. Nie neguję możliwości samych układów, ale po co przepłacać?

To co napisałem wskazywało na jednego producenta. Możliwy jest oczywiście Radeon i inne układy ale takie aby spełniały specyfikacje pod programy graficzne i oczywiście dały zadowalający efekt w grach.

>Rozumiem, że dopisek o Dellu albo HP to pomyłka, bo jak tak patrzę od góry to autor nie wspominał o lapku wink

To nie pomyłka. Kup kiedyś komputer stacjonarny Dell albo HP, dołóż do niego grafę jaką chcesz i dyski, a wtedy zobaczysz, że na dobre 5 lat masz spokój z serwisem, kompatybilnością i wydajnością. I dotyczy także lapków. Ale dotyczy to sprzętu który jest w zakładce "dla firm".

Ciekawa oferta na usenet w UseNeXT . Z kolej usenet unlimited tylko w Newshosting .

W serwisach anglojęzycznych o sieci Usenet można znaleźć ciekawe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2? Rok produkcji: 2002? Jeżeli masz problemy to zachęcam do sprawdzenia tego: https://nomoregoatsoup.wordpress.com/2010/0...pport-pack-3-8/

@Nzb:

źle przeczytałem - myślałem, że naciskasz na wersję professional :) Co do 64 bitów to nie ma co dyskutować.

Czy ja wiem - jeżeli autor potrzebuje czegoś dla firmy to pewnie miałby ludzi, którzy mu coś złożą. Druga kwestia to kwestia kasy - po co kupować gotowca, rozkręcać i dokładać skoro można złożyć od razu taki jak się chce i także nie ma się żadnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nzb:

źle przeczytałem - myślałem, że naciskasz na wersję professional :) Co do 64 bitów to nie ma co dyskutować.

Czy ja wiem - jeżeli autor potrzebuje czegoś dla firmy to pewnie miałby ludzi, którzy mu coś złożą. Druga kwestia to kwestia kasy - po co kupować gotowca, rozkręcać i dokładać skoro można złożyć od razu taki jak się chce i także nie ma się żadnych problemów?

Rogal nie zauważyłem, że może Ci chodzić o wersje Professional. Rzeczywiście mam takie zboczenie z systemów 32-bit. Ale rzeczywiście nie jest wymagana.

Generalnie masz rację.

Te gotowce dla firm najczęściej wyglądają tak, że w przypadku Della to Dell daje bebechy do wyboru i sami w fabryce konfigurują, w przypadku HP to partner dokłada Ci bebechy jakie chcesz najczęściej. Co do rozkręcania to kompy mają najczęściej otwieranie takie, że łapiesz za uchwyt-otwierasz i nie ma plomb.

Dobrać konfigurację trzeba umieć - zaawansowany użytkownik sobie poradzi. Niby nie ma filozofii ale później fora pełne są pytań dlaczego ta a dlaczego tamto nie działa jak chciałem. Nie mówiąc o tym, że coś padło.

Ciekawa oferta na usenet w UseNeXT . Z kolej usenet unlimited tylko w Newshosting .

W serwisach anglojęzycznych o sieci Usenet można znaleźć ciekawe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności