Skocz do zawartości

Kolejna zastrzeżona nazwa


mikeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie każe latać po sądzie tylko olać maile i jak ktoś napisze głupoty to nie powtarzać, że system prawny jest do d*py. Tak jak mówisz, to co druga firma w Chinach nazywałaby się Apple:P Dalej możesz tego używać, jeżeli nie chodzi Ci o świadczenie usług jakie świadczy inna firma wykorzystująca tą nazwę.

Tak we wszystko ślepo nie można wieżyc, proponuję spojrzeć z dystansu. Nawet premier na expose mija się z prawdą mówiąc ubezpieczeniach społecznych księży, gdzie takie coś posiadają od 20 lat a ludzie w ciemno powtarzają:)

Ktoś sobie jaja robi a poleciały komentarze obraźliwe w kierunku pracowników budżetówki:P (aczkolwiek z tym się zgadzam i jeszcze dorzucę, że ciołki o:P)

Suma sumaru nie możesz robić konkurencji i tyle:P

pierwszy wynika z googla (wkikipedia)

"Nie każdy znak towarowy może być traktowany jako własność w sposób ścisły, chociażby dlatego że niektóre słowa siłą rzeczy muszą określać klasę produktów w sensie ogólnym i są używane w potocznym języku (taka sytuacja zachodzi w przypadku apple oraz firmy "Apple" (jabłko)). "

samych kodeksów nie chce mi się przytaczać bo muszę się pouczyć na jutro:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail od rejestratora domeny, podpisany kierownikiem działu DD Wiec nie opowiadaj o jakieś anonimowych emaliach

Niezastosowanie się do powyższych wymagań, a tym samym brak możliwości weryfikacji danych Abonenta powyższej domeny, może spowodować rozwiązanie umowy, oznaczające konieczność wyboru przez Abonenta innego rejestratora dla domeny lub kasację domeny.

>

jeśli rejestrator domen do mnie pisze ze może zabrać mi domenę, to wole osunąć te wpisy (10 min pracy) bo te webmini maja już 2 lata i punktują niezłe, wiec nie opłaca mi się pozbycie się tej domeny.

mam głęboko w nosie czy to jest zasadne czy nie 3 wpisy webmini na 200 k nic mnie nie obchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zwykłe naciągactwo, nie po to ktoś takie slowo zarejestrował, żeby teraz na tym tracić. Jeżeli komuś się opłaca słać takie listy to działa jak firma windykacyjna, zgłasząjąc się po przetrminowany dlug. Który z urzędu nie jest przeterminowany. To jest właśnie WOlska. :)()

Facet powysyła listy poczeka pójdzie do sądu zaproponuje ugodę po kilka stłów,. i będzie mial bez pracy pare kołaczy.

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: jest to łatwy sposób aby pozbyć się "pozycjonowania", skoro ma się nazwę zarezerwowaną, to jest się na 1-szych wynikach

fakty:

1.

znak towarowy „Pakamera” zarejestrowany przez firmę CONCEPTIA w Urzędzie Patentowym RP. (nr wniosku Z-342317) oraz znak towarowy „Pakamera” nr wniosku Z-376058,

2. w myśl Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz.U. z 2003r., nr 153, poz. 1503 ze zm.):

Przepisy tej ustawy uznają za czyn nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy m.in. reklamę wprowadzającą w błąd klienta i mogącą przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi. Ponadto stanowią, że przy ocenie reklamy wprowadzającej w błąd należy uwzględnić wszystkie jej elementy, zwłaszcza dotyczące ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy lub konserwacji reklamowanych towarów lub usług, a także zachowania się klienta.

W odniesieniu do czynów nieuczciwej konkurencji wprowadzony został rygor odpowiedzialności cywilnej co oznacza, że przedsiębiorca, którego interes został zagrożony lub naruszony działaniem mogącym stanowić czyn nieuczciwej konkurencji może dochodzić swoich roszczeń przed sądami powszechnymi, na drodze postępowania cywilnego.

skoro nazwa jest zarejestrowana, to nie można jej użyć w kontekście niezgodnym z zarejestrowanym patentem

wniosek: usunąć wszystkie wpisy z tym słowem (ewentualnie dodać filtr na to słowo tak jak na xxx aby sytuacja nie powtórzyła się) i wtedy jest gwarancja, że policja i prokuratura nie będzie prowadzić dochodzenia - jak szukają to mogą też o inne aspekty pytać... lepiej dmuchać na zimne

widać, że się oczyściło, trzeba jednak monitorować, aby temat definitywnie zamknąć

Przy okazji, jak istnieją mechanizmy dodawania, to powinna być teź możliwość usunięcia swoich wpisów, czy to w jednym miejscu, czy zbiorowo/masowo dodanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - powiedzcie czy słowo PROKURENT jest zastrzeżone, bo widzę:

https://msp.money.pl/zakladam_firme/znaki-t...,znak,3411.html

ale nie ma odnośnie czego. Może ktoś rozjaśnić jak to czytać...

Ok, widzę: Odmowa, już normalnie zszkowałam się że takie słowo można by zastrzec...

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności