Skocz do zawartości

Pytanie allegro i karta kredytowa


Sebastek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj kupiłem na allegro telefon, zapłaciłem przy pomocy karty kredytowej. Moje pytanie brzmi czy sprzedający dostaje od razu jakieś informacje dotyczące tej metody płatności no i ile będzie czekał na kasę ode mnie? Jakąś godzinę po zakupie dzwoniłem do banku w inne sprawie, ale przy okazji zapytałem się czy odnotowali taką transakcję na mojej karcie i okazało się, że nie, wiec w końcu nie wiem o co chodzi, czy może ja coś skopałem czy system allegro się wyłożył. Zależy mi na czasie z tym telefonem stąd moje pytanie tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płaciłeś kartą, to na pewno przez PayU, jeśli weryfikacja karty była ok to sprzedający powinien mieć info bardzo szybko(z moich kilkukrotnych płatności - od kilkunastu min do kilku godz),. Zresztą też otrzymasz maila, że otrzymał kasę.

Chyba, że wszystko poszło do RPA;)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź swój e-mail, bo tak jak mówi kolega wyżej, płacąc przez Płacę z Allegro (teraz jakieś PayU) otrzymujesz na swojego maila informację z potwierdzeniem, że środki zostały przekazane na jego konto. Jeśli nie ma maila - to znaczy że PayU jeszcze "trawi" transakcję. Czasem to trwa trochę dłużej, np. ja zapłaciłem z konta Millenium (wtedy jeszcze PzA) o 12 z minutami, a gość kasę otrzymał dopiero po 16.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca otrzyma pieniądze najwcześniej jutro w zależności od jego ustawień na koncie Allegro. Wg Allegro powinien wysłać towar, gdy dostanie informację od Allegro, że pieniądze dotarły na ich konto.

Zaloguj się na swoje konto Allegro i sprawdź status płatności. Jeśli jest napisane "Zakończona", to znaczy, że Twój bank wysłał pieniądze do PayU, a PayU już je zaksięgowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności