Skocz do zawartości

Mandat karny i bezrobotnosć :)


Koobe

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za porady, zaraz coś poszukam.

Mam trudną syt. więc być może uda się coś zdziałać.

Ewentualnie wpłacę cokolwiek tak jak mówicie i zobaczymy :hi:

Dzięki wszystkim.

Pozdrawiam.

Tak się zastanawiam, w końcu brat, czy nie brat? ;-)

Zapraszamy na irca - #seo na ircnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj też dostałem mandat, 450zł, no nie uśmiecha mi się to :hi:

ale odnośnie tematu. Policjant powiedział, że jest bez czapki i może mi powiedzieć, że ludzie kombinują tak, że teraz wpłacają część w ciągu 7 dni i tam już coś zaksięgują i się nie czepiają. A resztę wpłacają w ratach później. Takie nieoficjalne raty mi zaproponował.

SEO, SEO i SEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tak samo dozwolne 50 jechałem 85 - olałem mandat a po chyba 2 miesiącach na koncie odpowiednio mniej i pisemko że sciągneli kasę z konta a odsetki to jakaś groszowa sprawa

Czytam i oczom nie wierzę. Jak - "ściągnęli"? Kto sciągnął - bank wpłacił za ciebie ? Jakieś przepisy to regulują ? Jak dla mnie niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi sie podoba, ze w Polsce to bezrobotni rozbijaja sie furami i nawet na paliwko maja jak po 4,50 jest :) cos jednak chyba za dobry socjal mamy :(

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carnagge, znam bezrobotnego który ładną A6 po mieście jeździ z duuużym silnikiem (coś koło 3.0l - dokładnie nie pamiętam, bo się nie znam), a jakiś czas temu z MOPS dostał komputer i internet (taka akcja czy coś było) bo jest bez pracy i dochodów :)

Edit: A paliwko po 4,50 sam bym chętnie kupił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę. Jak - "ściągnęli"? Kto sciągnął - bank wpłacił za ciebie ? Jakieś przepisy to regulują ? Jak dla mnie niesamowite.

Jeżeli masz jakies zaległości w państwowych instytucjach to sprawa kierowana jest do urzędu skarbowego. Jezeli masz konto bankowe albo rente z ZUSu to urząd skarbowy nie ma najmniejszego problemu pobrac Twoje pieniadze.

Jeżeli masz za moło na koncie to potrafią rozsyłać pisma do firm z ktorymi miałeś ostatnio podpisane jakies umowy z nakazem aby nie wyplacali Tobie pieniedzy tylko przekazali je do US. O firmach wiedzą z ostatnich rozliczeń podatkowych.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezrobotność ( :) ) nie zwalnia od odpowiedzialności za wykroczenia. Szczególnie takie jak w temacie.

Przykre jest też, że większość z wypowiadających się w temacie kombinuje jak nie płacić.

Polskie kombinatorstwo?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz kasy na zapłacenie mandatu to nie płać i czekaj na komornika. Policja zazwyczaj wysyła zlecenie do firmy komorniczej i po jakimś czasie np po 5 miesiącach przyjdzie Ci komornik i się rozliczycie. Przykładowo jeśli dostałeś mandat w wysokości 100zł komornik pobierze od Ciebie kwote 106 zł ( czyli nie wiele więcej niż manadat Cie wyniósł.) Jeżeli mieszkasz gdzieś w jakiejś trudno dostępnej lokalizacji np na wsi bardzo możliwe ze komornik do Ciebie nie będzie jechał bo komu by się chciało jechać po kase za prowizje w wysokości 6zł. Znam wiele osób które w ten sposób uniknęły płacenia mandatu. Okres przedawnienia to chyba 2lata. Ale to przy tym trzeba liczyć tylko i wyłącznie na szczęście...Aczkolwiek znam mnóstwo przypadków gdzie osoby uniknęły płacenia mandatu ze względu na przedawanienie..

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi sie podoba, ze w Polsce to bezrobotni rozbijaja sie furami i nawet na paliwko maja jak po 4,50 jest ;) cos jednak chyba za dobry socjal mamy :D

Dokładnie. A skoro już na bezrobociu i z trudną sytuacją finansową to niech przestrzega przepisów, a nie płacze, że trzeba mandat zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrów brata ;-)

Ja nigdy mandatów nie płacę... Zawsze ze zwrotu podatku sobie pobierają... Ja zresztą z tego chętnie oddaje.

Co innego wyjąć z portfela ciężko zarobione pieniądze, co innego jak zamiast 200zł zwrotu podatku dostaniesz tylko 50zł.

W tym roku też mi zabiorą, zawsze zabierają... W sumie to dobrze że takie prawo jest. Wiadomo, kara musi być, ale jak ktoś nie ma kasy, mało zarabia to zamiast zwrotu podatku otrzyma pismo o zajętych pieniądzach...

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrów brata ;-)

Ja nigdy mandatów nie płacę... Zawsze ze zwrotu podatku sobie pobierają... Ja zresztą z tego chętnie oddaje.

Co innego wyjąć z portfela ciężko zarobione pieniądze, co innego jak zamiast 200zł zwrotu podatku dostaniesz tylko 50zł.

W tym roku też mi zabiorą, zawsze zabierają... W sumie to dobrze że takie prawo jest. Wiadomo, kara musi być, ale jak ktoś nie ma kasy, mało zarabia to zamiast zwrotu podatku otrzyma pismo o zajętych pieniądzach...

Bestos masz 100% rację. Ja wychodzę z założenia że mandatów sie nie płaci, bo jak się rozlicza z urzędem kradzieżowym to zabierają sobie odpowiednią kwotę + 8-12zł kosztów manipulacyjnych :)

Nigdy nie miałem z tego powodu żadnych nieprzyjemności.

A z konta raczej nikt Ci nie zabierze takich kwot ;)

Profesjonalne katalogi stron - Lista seokatalogów stron

Napisz do mnie a otrzymasz indywidualną ofertę zakupu większej ilości multikodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

najmocniej przepraszam ,ze odświeżam temat z 2011 roku.

jednak uważam ,ze jest to ważne no a mi oczywiście bardzo potrzebne.

mam takie zapytanie czy ten sposób jest praktykowany do tej pory?

dziś mija mi 7 dni no i chce wiedzieć rozmawiałem ze znajomym niby to dział.

zastanawia mnie tylko jedno jak to z tym jest, czy nie trafia sie do KRD.
bo z tamtą sie wygrzebać to masakra.

będę bardzo wdzięczny za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności