Skocz do zawartości

Mandat karny i bezrobotnosć :)


Koobe

Rekomendowane odpowiedzi

Odsetek nie ma jest opłata za każde przyjście poborcy skarbowego z tego co pamiętam 3,6 zł Po kilku nieudanych próbach dają info do us i tam próbują sćiągnąć ze zwrotu z podatku, Jeśli jest bezrobotny to zaliczek na podatek nie płaci więc i zwrotu nie będzie. Po trzech latach umorzą chyba że znajdzie pracę

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja znam jeden skuteczny sposób. Nie stać Cię na mandat - jeździj zgodnie z przepisami a jeśli masz z tym problem - skorzystaj z komunikacji miejskiej...

Święty nie jestem ale jak przekraczam prędkość i mnie złapią to nie tłumacze się, że pies chory, że nie widziałem znaku czy żona właśnie rodzi. Prawo jest jakie jest ale powinno być takie samo dla wszystkich. Irytuje mnie, że policjant pisząc mandat zadaje pytanie "pracuje pan?" A jakie to ma znaczenie? Masz odwagę jeździć szybko? Miej również odwagę wziąść mandat.

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś nie stać, to niech idzie w czynie społecznym zamiatać chodniki czy ulice, malować ławki w parku a nie chować głowę w piasek

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsetek nie ma jest opłata za każde przyjście poborcy skarbowego z tego co pamiętam 3,6 zł Po kilku nieudanych próbach dają info do us i tam próbują sćiągnąć ze zwrotu z podatku, Jeśli jest bezrobotny to zaliczek na podatek nie płaci więc i zwrotu nie będzie. Po trzech latach umorzą chyba że znajdzie pracę

Dziżas.. poborca $karbowy (egzekutor skarbowy) działa z ramienia US - czyli najpierw sprawa trafia do US, a ten przekazuje odpowiedniemu egzekutorowi sprawę.. i zaufaj mi, że nie bawią się w osobiste wizyty - wysyłają pismo o zajęciu, zajmują i tyle.. nie trzeba także pracować, gdyż US ma większą władzę niż zwykły komornik - skarbówka może zająć inne źródła dochodu kierowcy, takie jak zasiłek, emerytura czy renta - słyszałem także o zajęciu stypendium.. Nie mają także obowiązku uprzedzać o zajęciu konta - po prostu to robią. Dopiero w momencie, gdy delikwent nie ma funduszy na koncie, lub wysokość wierzytelności jest znaczna poborca wybiera się do domu zająć ruchomości lub nieruchomości - co jest dla nich ostatecznością. Kwota, którą podałeś jest nieprawdziwa - egzekutor skarbowy działa na zasadzie % prowizji. W trzy lata znajdą sposób aby wyegzekwować należności.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było za bardzo w jedną stronę. Można mieć mniej oporów przy płaceniu mandatu jeśli Policja łapie faktycznie w niebezpiecznym miejscu a nie np. pod koniec miejscowości gdzie budynków już nie ma ale znak końca ograniczenia stoi specjalnie dalej. I żeby była wiara, że kasa idzie na coś pożytecznego a nie na zatykanie kolejnej dziury albo napychanie tłustych brzuchów gogusi z Wiejskiej ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadąc 120km/h wpadłem na odcinek z ograniczeniem do 50. Jeden mundurowy mierzył do mnie z lasera. Wychowałem do 60. Parę zł. zostało w kieszeni. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż miejska stawia fotoradar w każdej wiosce na terenie swojej gminy. Ustawia sztuczne ograniczenia prędkości, fotoradary chowa np w kosze na śmieci. Czy na serio uważacie, że trzeba brać to na klatę i płacić? A jeśli ktoś wymyśli, że mandat wyniesie nie 200 a 2000 zł to będziecie mówić, że prawo jest prawo i płacić trzeba? Trzeba tworzyć mądre i przyjazne prawo. Tak na marginesie to straż miejska też często prawa nie przestrzega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za pomoc w zasadzie to największa pomoc była w 2011 roku :D

zapłaciłem 20% mandatu w październiku tez zapłacę jakieś 10-15 zł

nie mam zamiaru bawić sie w jakieś skarbówki i inne dziadostwa , wole żyć spokojnie.
natomiast co do jazdy postanowiłem ograniczyć tylko i wyłącznie do minimum.

maly offf...

dziś śnił mi sie mandat w wysokości 800set zł.
a to ze jakiś idiota postawił ciezarówe na środek drogi a ja gdzies jechałem w waznej sprawie ,

zjechałem na chodnik . Niestety na końcu stał policjant.

próbował mi wmówić ze nie włączyłem kierunkowskazu, a swiecił sie podczas kotroli.

Potem ,ze jedna żarówka lepiej swieci druga mniej

kłuciłem sie z nim wsiadłem w auto i odjechałem - miał bardzo złą minę ,którą mam przed oczami jak jakiś kryminalista.
obudziłem sie i tyle. pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej mandatów.

Tylko cżłowiek ma stres i kombinuje jak nie płącic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziżas.. poborca $karbowy (egzekutor skarbowy) działa z ramienia US - czyli najpierw sprawa trafia do US, a ten przekazuje odpowiedniemu egzekutorowi sprawę.. i zaufaj mi, że nie bawią się w osobiste wizyty - wysyłają pismo o zajęciu, zajmują i tyle.. nie trzeba także pracować, gdyż US ma większą władzę niż zwykły komornik - skarbówka może zająć inne źródła dochodu kierowcy, takie jak zasiłek, emerytura czy renta - słyszałem także o zajęciu stypendium.. Nie mają także obowiązku uprzedzać o zajęciu konta - po prostu to robią. Dopiero w momencie, gdy delikwent nie ma funduszy na koncie, lub wysokość wierzytelności jest znaczna poborca wybiera się do domu zająć ruchomości lub nieruchomości - co jest dla nich ostatecznością. Kwota, którą podałeś jest nieprawdziwa - egzekutor skarbowy działa na zasadzie % prowizji. W trzy lata znajdą sposób aby wyegzekwować należności.

Organizacja pracy w egzekucji w US wygląda inaczej w każdej izbie, czasem wręcz co urząd to różnice. ja nie słyszałem nie mam info z trzeciej czy piątej ręki napisąłem jak było w moim przypadku. Bez wyroku sądu raczej poborca skarbowy nie może niczego zająć. Drugą kwestią jest to że zająć ruchomość bądź nieruchomość może tylko komornik. Poborca to taki Pan który przychodzi do domu i zostawia karteczkę ( proszę się zgłośić do us celem uregulowania należności). Jeśli powiesz że chcesz zapłacić wystawi Ci pokwitowanie przyjęcia i tyle.

Poborca lub komornik skarbowy nie może zająć świadczeń alimentacyjnych, świadczeń pieniężnych wypłacanych w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczeń rodzinnych, dodatków rodzinnych, pielęgnacyjnych, porodowych i dla sierot zupełnych.

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/332284,jak_uchronic_sie_przed_poborca_skarbowym.html

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up w moim przypadku poborcą skarbowym za niezapłacony mandat była bardzo ładna Pani.. (uhhh.. moje słabe serce ;P) dostałem od niej tylko pismo, że z konta firmowego pobierają sobie 100+60 za niezapłacony w terminie mandat, podając podstawę prawną - mogę odszukać pismo.. 2 dni po tym jak dostałem pismo z konta firmowego skasowano 160 zł + prowizję banku za czynność egzekucyjną urzędu skarbowego..

u ładnej Pani byłem tylko podpytać o jaki mandat chodzi, żeby wiedzieć, czy przypadkiem nie było to jakieś nieporozumienie - na moje nieszczęście rzeczywiście był to zapomniany mandat - staram się płacić mandaty w terminie. Żadnego wyroku nie było - US nie potrzebuje takich papierków, co jest z resztą napisane w artykule, który cytujesz i linkujesz:

Podstawą do prowadzenia egzekucji jest wystawiony przez wierzyciela (np. gminę, ZUS) tytuł wykonawczy wraz z upomnieniem. Do tytułu wykonawczego wierzyciel dołącza dowód doręczenia upomnienia, a jeżeli doręczenie upomnienia nie było wymagane, podaje w tytule wykonawczym podstawę prawną braku tego obowiązku

czyli mówiąc w skrócie, za niezapłacony mandat upomina Cię Urząd Marszałkowski oraz wzywa do zapłaty w określonym terminie. Gdy tego nie zrobisz kierują tytuł wykonawczy do US i sprawę przejmują egzekutorzy US i robią swoje dla uzyskania odpowiedniej prowizji.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zabrali za mandat 100 zł (plus tam jakieś odsetki) w tym roku z podatku (i to jedynie przez moją omyłkę, bo zapłaciłem o 100 zł za mało ;)

dziś śnił mi sie mandat w wysokości 800set zł.
a to ze jakiś idiota postawił ciezarówe na środek drogi a ja gdzies jechałem w waznej sprawie ,

To, że ktoś jest idiotą nie oznacza, iż ty nim musisz być

zjechałem na chodnik . Niestety na końcu stał policjant.

Mogłeś od razu na stadion narodowy wjechać, złamałeś prawo, po chodniku chodzą ludzie a nie jeżdżą samochody

próbował mi wmówić ze nie włączyłem kierunkowskazu, a swiecił sie podczas kotroli.

Jakie brednie, to wjechałeś na chodnik a pieprzysz o światłach? Powinni ci zabrać prawo jazdy, na kilka lat, dowalić taką grzywnę, byś zrozumiał czym jest chodnik

Potem ,ze jedna żarówka lepiej swieci druga mniej

Sprawdzenie stanu technicznego oświetlenia to oczywista oczywistość

kłuciłem sie z nim wsiadłem w auto i odjechałem - miał bardzo złą minę ,którą mam przed oczami jak jakiś kryminalista.

Jak już piszesz takie brednie, i udajesz dorosłego to użyj oprócz fantazji również słownik, gdzie byś odjechał?

obudziłem sie i tyle. pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej mandatów.

Tylko cżłowiek ma stres i kombinuje jak nie płącic.

De facto usłyszałeś, "synu wyłącz te GTA"

Nie wiem o czym ty gadasz, łamiesz prawo drogowe i nie chcesz płacić za swoje błędy?

Sam nie jestem święty, ale mam jaja i biorę na bary to, jak coś przeskrobię a nie płaczę skąd wezmę pieniądze

zapłaciłem 20% mandatu w październiku tez zapłacę jakieś 10-15 zł

Niezłe brednie, piszesz o aucie, super biznesie, hajsie jaki masz, a co miesiąc na spłatę mandatu przeznaczasz tyle co paczka fajek, no ale ja się przyzwyczaiłem do internetowych milionerów

Moja prośba, kup słownik, idź do szkoły i nie pieprz głupot, to nie forum dla idiotów, a ty tutaj ajmazing historie opowiadasz

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty pieprzysz.

Tak samo było w innych tematach napisałem ze to mi sie śniło.

Dlatego teraz boje sie jeździć sen a rzeczywistość to dwie różne kwestie.
mandat dostałem za światła artykuł 88 - czyli dokładnie tak jak napisałem na początku.

piszesz o aucie, super biznesie, hajsie jaki masz, a co miesiąc na spłatę

nigdy nie pisałem o hajsie Jeśli mi udowodnisz to przyznam ci racje.

o biznesie pisałem ze swojego punktu widzenia wiec luzuj majty :milosc:

PROPONUJĘ NAUKĘ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

To tyle w temacie odemnie.

dziękuje dla intrudera ,ze poświecił swój czas oraz szfaba i wszystkich ,którzy wnieśli cos do tematu.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak samo było w innych tematach napisałem ze to mi sie śniło.
Dlatego teraz boje sie jeździć sen a rzeczywistość to dwie różne kwestie.

Nic osobistego ale doradzam Ci pilne konsultacje z lekarzem lub farmaceutą.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zasadniczego tematu. Wiecie do kogo trafiają pieniądze z mandatów? Spójrzcie na odcinek A lub B mandatu karnego. W przypadku wystawienia go przez Policję pieniądze wpływają na konto urzędu wojewódzkiego. Gdy nie możemy się w terminie wyrobić z zapłatą to warto tam się zgłosić w tej sprawie i dogadać. Policja nie jest tutaj żadnym wierzycielem.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności