Skocz do zawartości

Kuchenne rewolucje o seło:)


shpyo

Rekomendowane odpowiedzi

oryginalny program Z Gordonem można zobaczyć na BBC Entertainment , z lektorem pl. Tak pani M. tez czasami słowo na k. używa ;), oglądam to czasami zęby się pośmiać w szczególności jak sypie przyprawy w czerwonym opakowaniu wszędzie gdzie się da ( najlepszy był chińczyk z wawy który nie dal wsypać lokowanego produktu :))

Taka ciekawostka w parę odcinkach ona uczyła robić tatara, ale każdy kto zna się na jedzeniu wie ze właśnie jeden z najlepszy tatarów w Warszawie to u Gesslera w Bistro ( przynajmniej parę lat temu był, teraz nie próbowałem). A patent krojenia tatara przy gościach, to właśnie z Bistro Gesslera każdy Warszawiak-smakosz zna :D, magia telewizji koledzy, magia telewizji.

Malo kto wie ze właśnie Gordon zaczynał od zmywaka, teraz ma paręnaście restauracji , dalej sam gotuje, jest znakomitym kucharzem. Od 2000 roku jedna z jego restauracji do dzisiaj ma 3 gwiazdki Michelina ( inne tez odznaczone ale nie wiem dokładnie punktacji). Wiec przeprowadzając "rewolucje" ma jak najbardziej wszystkie kwalifikacje, mowie zobacz cie oryginalny program, moim zdaniem jest mniej wyreżyserowany jeśli chodzi o całość, a o profesjonalna cześć już napisałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uwarzasz człowieka który dostał Order Imperium Brytyjskiego za prostaka, twoja sprawa ale właśnie praca na kuchni wygląda tak jak on pokazuje a nie tak ja leci w niebieskiej telewizji ;)

Każdy ma swoje zdanie, ja wolałem już lepiej na TVP1 program z Gesslerem, gość jest diabelsko inteligentny, i restauratorstwa polskiego nie uczył się na szybko :), ale było to również program bardziej rozrywkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w jednym z odcinków tego programu pojawił się jeszcze inny akcent SEO'wy. Otóż Pani Gessler pytała jak tam kondycja strony internetowej, a szef odpowiedział, że strona jest pozycjonowana przez "specjalną firmę" - czy coś w tym stylu. Może to ktoś z PiO? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności