Skocz do zawartości

[Ankieta]Generator stron zapleczowych


PawelC

  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które rozwiązanie jest lepsze?

    • Generowanie pliku PHP lokalnie
      7
    • Wysyłanie artykułu do bazy na serwer
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mała ankieta i proszę o głosy. Ankieta dotyczy generatora wartościowych stron www. Lepszym rozwiązaniem, jest generowanie plików PHP z artykułem i dopiero jak zakończy się stronę, upload na FTP, czy najpierw upload na FTP i poprzez panel dodawanie artykułów do bazy na serwerze?

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda to by byla taka, gdzie by sie podawalo sciezke do pliku bazy na dysku twardym i by zapisywal w tej bazie, a pozniej sie robila upload jej na serwer.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygenerujesz pliki php bez php na windows ?

Musiał byś je generować bezposrednio na serwerze bądź napisać jakiś program w C++ co myślę że nie ma sensu bo potem byś miał tysiące plików do wgrania

Niektórzy mówią, że dobry programista django jest na wagę złota. Zapraszam Cię na mój blog prawiący o informatyce.
Najlepsze suchary w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carnagge a dlaczego nie na serwerze? Jak skonfigurujesz szablon dla strony etc... to lepiej zrobić upload tego na serwer i mieć problem z głowy, a jedyne co by zostało do zrobienia lokalnie na kompie, to tworzenie artów i wysyłanie do bazy na serwerze.

Generowanie bazy na lokalnym komputerze wiąże się z instalacją PHP.

Według mnie lepszym rozwiązaniem jest konfiguracja szablonu + upload jego na FTP, dzięki czemu stronę możemy już indeksować. A w miarę możliwości dodawać zdalnie artykuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisałem

Nie używaj bazy ponieważ stawiasz na szybkość tworzenia takiego zaplecza ? Jezeli postawisz to na bazie to na każdej stronie bedziesz musiał uzupełniac config

Napisz skrypt który bezposrednio na serwerze tworzy nowe podstrony w postaci nazwa-seo-arta-id.rozszerzenie

Niektórzy mówią, że dobry programista django jest na wagę złota. Zapraszam Cię na mój blog prawiący o informatyce.
Najlepsze suchary w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OceanFire - zeby generowac pliki php na komputerze nie musisz niczego instalowac. Plik php to zwykly plik tekstowy tylko zamiast .txt jest .php. Tak generuje np. program Mion'a do RSS i nie ma z tym problemow.

@ExPloiT - dlatego nie na serwerze, bo jak w Twoim programie ustawilem 5000 stron do generacji to generowal to na serwerze przez ok. 1 godzine. Przy generowaniu na localhost idzie to w 5min plus 5 min na wrzucenie pliku na serwer. Natomiast mi chodzi o zwykle dopisywanie do pliku bazy bez zadnego generowania poprzez skrypt itp. duperele. Przeciez to wytsarczy napisac w jaki sposob ma zapisywac kolejne rekordy do pliku i moze to wrzucac bezposrednio do niego, a nie na zasadzie dodawania przez skrypt php, ktory sie laczy z baza.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carnagge co innego jest pobieranie zdań z bazy i składanie ich w całość w locie jak w XSGP, a co innego jest wysłanie gotowego, jednego artykułu bazy do na serwer, to akurat jest chwila ;) Artykuły nie będą generowane, tylko przeznaczenie softu będzie dla wartościowych stron, więc praktycznie dodajesz artykuł do pola tekstowego, i wysyłasz na serwer, to wszystko.

Dodanie artykułu trwa tyle samo, co z normalnego CMS :jezyk1: Tutaj nie musi losować zdań z bazy, mieszać, losować synonimów. Tutaj to co doda użytkownik, zostanie dodane do bazy na serwerze www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności