Skocz do zawartości

Wartość domeny


luman

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś niedawno pisał, że kupił jakąś domenę, która była kiedyś używana i miała bana na starcie. Niestety po wyekspirowaniu domeny ban nie znika - może wtedy byłoby zbyt łatwo :blush:

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wartość bo ludzie Pamiętają adresy mówię o tych łatwych i znanych.

Jest dużo wejść na taki adres i reklamy mają wtedy znaczenie .

Sam mam 1 taki adres tylko nie mam pomysłu co tam postawić a ludzie pamiętają że tam kiedyś były ogłoszenia i wchodzą i mam dużą odwiedzalność tylko nie mam pomysłu co tam postawić:D

warto mieć np www.samochody.pl tyle ze na allegro strasznie warjują z cenami za takie domeny handlarze.

Z miesiac temu widziałem domeny radia.maryja na allegro z róznymi koncówkami w komplecie tam były by niezłe wejścia :blush:

A przed kupnem domeny z Banem się nie uratujesz zdarza się

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tym mialem niemila przygode - kupilem kiedys domene i nie chcialo zaindeksowac, okazalo sie ze na niej cos wczesniej bylo - jakis smietnik i domena dostala bana :blush:

druga nie mila przygoda i tutaj przestroga - nie kupujcie domen .elk.pl - tez nie zaindeksuje bo cala glowna domena ma bana :D

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i moj znajomy mial potworne problemy z zaindeksowaniem.... jak sie pozniej okazalo przypadkowo trafil na domene z banem :blush: . Takie sprawy najczesciej wlasnie wychodzą gdy po zakupie nie mozna zaindeksowac domeny.

Slowem - bywa tak, ze jak domena dostaje bana to ludzie sie jej pozbywają. Internet swe lata juz ma wiec i takich domen przybywa (tak sądze)

[edyta]

Mnie sie jednak nie udalo jeszce osobiscie "wdepnąc" na taki adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu.

Wyczytalem gdzies, że PR takiej starej domeny jest zerowany (nawet jesli jest kupiona dwa miesiace po wygasnieciu u poprzedniego wlasciciela - czyli dosc szybko).

Wszak linki tak szybko nie znikają.... wiec dlaczego PR znika !? Macie jakies doswiadczenia w kwestii PR !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google jest coraz lepszy w zerowaniu PR i innych czynników wpływających na pozycje strony w przypadku gdy domena zmienia właściciela.

Kiedyś kupiłem domenę z PR6 (to były czasy :blush:) i zanim postawiłem coś na niej to minęło kilka tygodni, domena dalej miała PR6 a później przyszedł Update PR i domena miała całe PR2.

Wtedy w 50% przypadków działało tak, że jeżeli postawiło się serwis związany z tematyką poprzedniego właściciela w przeciągu 72 godzin od czasu zmiany właściciela to udawało sie zatrzymać PR itp.., ale to tylko w 50% przypadków. Teraz wydaje mi się, że to jest jakieś 5% przypadków, więc gra nie warta świeczki.

Wiadomo, że można liczyć na wejścia z jakiś starych linków lub z pamięci uzytkowników, ale to ostatnio się nie zdarza tak często, bo *surfing* umiera, teraz ludzie wchodzą na google i szukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności