Skocz do zawartości

spamowanie for wpisami z moich katalogów


mikeusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

nie no... umarłem :) Jeszcze jest jakiś właściciel katalogu, który nie jest zadowolony z podlinkowania wpisów?

Może niech któryś ze 'starszych braci' - właścicieli katalogów - uświadomi kolegów, że bany nie są rozdawane za spam z xrumera lub swli...

A najbardziej mnie zabijają stwierdzenia 'mój wartościowy' katalog albo precel...

Przemyśl, w jakim celu ludzie się wpisują do Twojego katalogu... Dlatego, że codziennie tysiące userów tam wchodzi i przeszukuje, jakie to nowe firmy się dodały?

A może potrzebują linka, którego można zaindeksować pingiem i wzmocnić mocnym podlinkowaniem...

A może to ja się nie znam, po co się buduje katalogi i po co się do nich dodaje...

A swoją drogą, to jaki katalog Ci zbanowali? - jak zbanowali, to przecież możesz podać domenę: zobaczymy, co mogło być przyczyną bana.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam przyczyny, bo wiem że może być ich wiele, ale jedną z nich może być to.

Chodzi mi o wykorzystanie mojej domeny do spamowania miejsc gdzie na te linki nikt nie czekał. Dodanie do katalogów rozumiem, ale spamowanie stron to coś innego.

Spamujesz - rób co chcesz - to wolny kraj, ale kup sobie domenę zrób przekierowanie i nie wciskaj mi że użycie czyjejś domeny do spamowania jest ok.

Przepraszam, może kogoś uraziłęm, ale ja tak to widzę.

Nie jestem podpierdalaczem i nie będę kablował. :) miłego dnia.

ps nie chodziło o te wpisy do don mini.

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę czemu kilka moich dobrych katalogów dostało bany...

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "kilka dobrych katalogów". Jeżeli poszła ręczna interwencja to raczej nie były "dobre".

Stawiacie na potęgę na tych zakichanych regionalkach za 0zł jakieś donmini , webmini, kupamini, sramini i potem jest płacz. Potem jakiś agent wymyśla dodawarkę no i jest jeszcze większy płacz, bo ktoś Ci zaspamował spamowaty katalog, i na dodatek inni zaczynają go jechać xrumerem/swl sądząc że dopalą sobie wpisy. No dajcie spokój! :)

Chyba by mi dnia nie starczyło, aby to wszystko "kapować" gdybym miał taką ochotę. Uwierz mi, że mam lepsze rzeczy do robienia oraz wystarczającą liczbę zleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikeusz czy ty nie rozumiesz ze człowiek co pościł tego basta jeśli pościł, zrobił to przez anonimowe bramki?

A myślisz czemu ja nie sprzedaje blastow? między innymi właśnie dla tego ze nie chce mieć nic wspólnego takimi "pozycjonerami" :)

Dalej podtrzymuje ze nie można dostać bana za podlinkowanie, jesli by to była prawda to pacząc co się dzieje w polskim seo, wszyscy by linkowali konkurencje a nie swoje strony.

Właśnie tu się zgodzę z Dido, dobrej stronie nie da się zaszkodzić( a ja podtrzymuje że żadnej), również jakimś balstem na który Google założyło już lekkiego kagańca, jakiś czas temu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że podlinkowywał wpisy w preclach też z anonimowej bramki, założe się z tobą że da się ustalić kto to szybciej niż myślisz, ba nawet wystarczy pismo przedsądowe i właściciel firmy co była tak pozycjonowana sam wyśpiewa komu to zlecił.

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wykorzystanie mojej domeny do spamowania miejsc gdzie na te linki nikt nie czekał. Dodanie do katalogów rozumiem, ale spamowanie stron to coś innego.

Spamujesz - rób co chcesz - to wolny kraj, ale kup sobie domenę zrób przekierowanie i nie wciskaj mi że użycie czyjejś domeny do spamowania jest ok.

A w jaki niby sposób ktoś "użył" Twojej domeny do spamowania? O ile dobrze zrozumiałem to ktoś podlinkował swoje wpisy w Twoich katalogach, więc "użył" innych stron... Jeśli to było przyczyną problemu, który opisujesz (w co wątpię) to katalogi nie były zbyt wartościowe...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia kontynuowanie dyskusji z mojej strony jest bezsensowne, czekam na prawomocny wyrok sadowy w tej sprawie, daj znać jak się uprawomocni, a najpierw że udowodniłeś ze to podlinkowanie twojego "katalogu" spowodowało wykluczenie jego z indeksu Google.

p.s Powiem tobie z autopsji ok rok temy właściciel pewnego blogu z PL próbował pozwać mojego klienta za komentarz na jego blogu, wystarczył jeden telefon od kancelarii prawnej co mnie obsługuje ( w zamian za SEO :)) do prawnika którym właściciel bloga się zasłaniał, sprawa została załatwiona w ok 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnijcie proszę podlinkowanie w miejscach których ktoś użycza do tego celu płatnych czy nie od zaspamowania twoją domeną for i wszystkich innych dziurawych skryptów.

Można by użyć porównania moja domena jest jak moje nazwisko, lubisz jak ktoś szarga Twoje?

Nie poszedłem jeszcze do sądu, i nie wiem czy wogóle pójdę, ale spam w Polsce jest karalny a na spamowanie for jest paragraf, na wykorzystanie domeny będącej moją własnością nie zgodnie z zasadami net etykiety, lub mojego regulaminu też. Właściciel katalogu stron użycza miejsca na jakiś zasadach, i ich złamanie to nadużycie. Czytajcie regulaminy :) Znam sie na tym i wiem co należało by zrobić aby dojść swoich racji.

Cała ta dyskusja może uświadomi rumakowym jeźdźcom czy scrapebox-owym komentatorom, zagrożenia jakie z sobą to niesie.

Ja się na nikogo nie obrażam, bo zbanowano mi stronę czy katalog/i jakość stron ocenia G. uważa że nie są potrzebne to ich nie ma. Jako właściciel forum, miałbym jednak uwagi do automatów dodających mi spamowe wpisy.

PS. Kiedyś padłem ofiarą ludzi którzy zastawiają celowo pułapki na tożsame działania, więc wiem z czym to się je.

Skoro właściciel bloga udostępnił komentowanie więc nie było sprawy, ale gdybyś złamał mu zabezpieczenia forum i puścił spamowe w swojej zawartości wpisy sam wiesz że byś nie wygrał.

dpiszę:

Jeśli chodzi o udowodnienie że takie działania mogły mieć wpływ na ban, - od tego są biegli, oni wystawiają opinię, pewnie co biegły to inną, myślisz że jak 100 właścicieli forów zgłasza do google ze strona alamakotainiespi.pl samuje im forum nie ma wpływu? - pewnie nie@

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładanie profili na forum, dodawanie komentarzy na blogach gdzie właściciel to zezwolił, gdzie jest taka możliwość nie jest karalne, mam na to opinie prawnika, wiec na prawdę radze najpierw zaczerpnąć opinie prawnika.

a na spamowanie for jest paragraf, na wykorzystanie domeny będącej moją własnością nie zgodnie z zasadami net etykiety, lub mojego regulaminu też.

zweryfikuj to w najbliższego radcy prawnego.

Kiedyś padłem ofiarą ludzi którzy zastawiają celowo pułapki na tożsame działania, więc wiem z czym to się je.

są już parę kantor co wysyłają jakieś dziwne listy, ale opisałem tobie realna sytuacje i jak została załatwiona.

Obecnie w Polsce mam mało klientow, po 2gie nigdy nie balstuje ich domeny :), wiec pogadaj z kimś kto dopala tak docelowe strony klijentow :P, podlinkuje wpisy czy dostali przynajmniej jakieś pismo przed-sadowe, z tymi z kim się kontaktuje nigdy nie wspominali o czymś takim. Naprawdę VPNy działają całkowicie nie przezroczyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spam w Polsce jest karalny a na spamowanie for jest paragraf

Przytocz proszę ten paragraf bo z miłą chęcią go poczytam?!

ba nawet wystarczy pismo przedsądowe i właściciel firmy co była tak pozycjonowana sam wyśpiewa komu to zlecił

Nie rozśmieszaj czytelników tego forum jakimiś bezpodstawnymi pismami przedsądowymi.

Aby kogoś podać do sądu i walczyć o odszkodowanie musiałbyś mieć dowody, że to właśnie te działania doprowadziły do bana a w konsekwencji do szkody finansowej. Chciałbym zobaczyć jak Ty to udowadniasz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności