Skocz do zawartości

Firma przez internet - jaki rodzaj działalności?


messina

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Trzeba założyć jak się ma jakieś konkretne dochody- nie powiesz mi że dwie umowy o dzieło po 250 złotych miesięcznie kwalifikują się do założenia działalności gospodarczej.

Generalnie wiem że prawo dyktuje mi przy stałym ciągłym dochodzie od jednego/kilku podmiotów założenie działalnosci gospodarczej ale ten przepis warto sobie między książki włożyć :).

BTW Jeśli mam 200złotych co miesiąc to sugurujesz mi założenie DG bo...tak trzeba?

Policz sobie ile po opłaceniu ZUS-u (nawet preferencyjnego), podatków,księgowej i kosztów dodatkowych zostanie dla Ciebie...

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie masz bladego pojęcia na temat firmy i go gorsza kosztów związanych z jej prowadzeniem. Przeczytaj najpierw jakąś porządną książkę, a potem zadaj pytania, które obecnie są totalnie oderwane od rzeczywistości. Taka moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

messina,

nie da się tak na szybko podpowiedzieć, odpowiedni ludzie zadbali aby nie było to zbyt proste, musisz pogadać z kimś kto ma jakieś doświadczenie, może jakiś znajomy, rodzina... to trzeba przemyśleć jakie koszty będą, jakie przychody, target klientów itd itp.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taka porada w biurze rachunkowym? Można się poradzić online gratis, wpromocji albo za niską cenę?

Na razie zgłosiłam się tu, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Może jutro coś wymyślę. Bo już naprawdę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo to i ponoć w pysk czasem trudno dostać. To tak nie funkcjonuje. Myślę, że wystarczająco dużo zostało już w tym temacie powiedziane w stosunku do twojego zasobu wiedzy na ten temat, więc ja uciekam już tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podejście Vatowiec czy nie nie zależy jedynie od ilości uzyskanych kosztów, ale również od tego, kim przede wszystkim będą Twoi klienci. Jeśli będą to osoby fizyczne, to nie będzie im się opłacało współpracować z Tobą jako z vatowcem, bo z automatu będą stratni o 23%. Jeśli Twoimi klientami będą głównie firmy (a one najczęściej vatowcami są) to będą woleli, żebyś też taka była, bo poza dochodowym, odliczą sobie VAT.

Co do tego czy warto zakładać firmę przy dochodzie 600 zł... Zastanów się... ponad 360 zł będziesz płaciła ZUS-owi (Chyba że jesteś już gdzieś zatrudniona na umowę o pracę, to tylko 243 bodajże). Przyda się też księgowość, chociaż przy tak małych kwotach możesz to wyliczać sama. Dochodowego przy tym nie zapłacisz, więc to niby plus. Ale czy rzeczywiście warto, skoro większość będziesz musiała oddać ZUS-owi? Ich nie obchodzi czy zarabiasz, czy nie, płacić trzeba.

Co do taxcare, to na razie może jeszcze to sobie odpuść.

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisałam, że będę miała comiesięczne dochody w swojej firmie tylko 600 zł. Może źle się wyraziłam, bo chodzi tylko o jedno zlecenie, o którym wiem na pewno.

A poza tym Przemeks nie musisz się tak wymarzać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bunitas,

jak masz koszty i klientów nie-firmy, to wcale nie będziesz tańsza o 23% dla nich jeżeli zrezygnujesz z vatu,

bo ty koszty płacisz i tak z vatem, tyle że sobie go nie odliczysz :)

przy w miarę niskich przychodach jak jesteś na vacie to i tak dochodowy Ci po roku oddadzą w całości,

wystarczy pare FV kosztowych + 2-3 dzieci

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności