Skocz do zawartości

Firma przez internet - jaki rodzaj działalności?


messina

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
do 40 tys. rocznie możesz na ryczałt iść ( i przy takich niskich dochodach rocznie to chyba lepsza opcja|) powyżej 40tys jest już chyba tylko vatowiec.
Dobrz, że napisałeś chyba...

Zryczałtowany podatek od przychodów (nie dochodów), a podatek od towarów i usług (VAT) nie są powiązane. Pow. 40 kół nadal można być ryczałtowcem.

@messina, ponieważ są vatowcami, jeśli również nim będziesz ten podatek staje się dla Ciebie neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawus, oczywiście ;) ja pokazałam sytuację odwrotną - w przypadku klienta, który woli zapłacić te 23% mniej.

:) no tak, wystarczy kilkoro dzieci, co tam, nic trudnego :P

a to coś trudnego ? jak coś nie wiesz napisz na pw, na pewno pomogę :P

rezygnując z vat nie znaczy że będziesz mieć koszty mniejsze o 23%, a co za tym idzie że będziesz mogła na luzie dać niższe ceny o 23%, to nie tak działa.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko" zysk będziesz mieć opodatkowany na (np.) 3% od przychodu, a nie 26% od przychodu (+/-) zysku (ryczałt od szeroko rozumianych dostaw (vide: stawki ryczałtu; może być znacznie więcej niż 3%) + VAT = 3% od przychodu + 23% od zysku ponad koszty dokumentowane fakturami na 23%, pod warunkiem że masz faktury na 23%) lub 41-55% od zysku (zasady ogólne: dochodowy liniowy lub progresywny + VAT = 18 lub 19 lub 32% + 23%).

Pozdrawiam, J.

Edycja: Skale podatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze dobrze, rozumiem :)

Ja od początku postanowiłam być VAT-owcem, jakoś w tej branży nie wyobrażałam sobie inaczej.

Jak coś, to napisałam, między innymi dla Ciebie, Messina, króciutki poradnik - https://seonaobcasach.pl/jak-zalozyc-firme-...towa-firme-seo/ - może Ci się przyda.

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w trzecim poście. ;-)

Nie podałeś linka do wykazu :)

Z ryczałtu możesz w dowolnym momencie przejść na zasady ogólne, w drugą stronę-nie.

Piszesz nie precyzyjnie

Wybór formy opodatkowania, zasady ogólne, czy forma zryczałtowana opodatkowania, wymaga złożenia stosownego oświadczenia najpóźniej do 20 stycznia danego roku podatkowego, za który składane jest oświadczenie o chęci opodatkowania.

Jeżeli przedsiębiorca rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej w trakcie roku podatkowego, oświadczenie powinno być złożone do dnia poprzedzającego rozpoczęcie działalności, nie później jednak niż do dnia osiągnięcia przychodów.

Po upływie terminów ustawowych zmiana formy opodatkowania jest tylko możliwa na skutek utraty do niej prawa, czyli np. przekroczenia obrotów dających prawo do opodatkowania na zasadach zryczałtowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Również planuję założenie działalności ale będzie to np:

- sklep internetowy - sprzedaż

- Działalność portali internetowych

- Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych

(Internet)

czy wystarczy tutaj dorzucić:

47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet

?

Z tego co się zorientowałem na handel jest 3% a na usługi chyba inaczej? Jak to w takim wypadku rozwiązać?

Chodzi mi tutaj o możliwość połączenia normalnego sklepu internetowego z usługami "internetowymi" czyli dodatkowe dochody z reklam z innych portali itp? Czy w takim wypadku również można być na ryczałcie?

Jeżeli szukasz ubranek niemowlęcych znajdziesz je w sklepie https://lencia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego kto chce działać tylko przez internet lepiej jest założyć firmę w UK.

Koszt prowadzenia działalności to około 50-60 zł miesięcznie (10 funtów) oraz kwota wolna od podatku to 40000 zł (8000 funtów)

Nie ma sensu płacić 900 zł zus-u.

Lub rejestrować zarejestrować w Polsce - przez pierwsze lata niższy zus a potem zamknąć i otworzyć w UK.

Automat do zakładania i postowania na blogach web 2.0


 


877lqaum.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie do firm, freelancerów pozycjonerów i ogólnie osób zamawiających teksty. Z jaką firmą wolelibyście współpracować: vatowcem czy nievatowcem? Wiem, że to w dużej części zależy też od tego, kto jaką firmę prowadzi, no i od stawek za teksty, ale czy przykładowo jeśli sami rozliczacie się na vat, to czy oferta copywritera nievatowca byłaby dla was gorsza/lepsza od oferty copywritera vatowca?

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności