Skocz do zawartości

kilka (dla mnie nie bardzo) prostych pytań


gelol

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym urzytkownikiem forum, przez kilka dni przeglądałem jego zawartość jako gość ostatnio się zarejstrowałem i musze przyznać, że w ciagu tych kilku dni dowiedziałem sie całkiem sporo na temat pozycjonowania. Ale też dużo rzeczy mi sie całkowicie pomieszało.

Do nauki pozycjonowania zostałem niemal zmuszony, gdyż firma w której pracuje kazała właśnie mnie zająć się pozycjonowaniem swojej strony.

Trzeba nad tą stroną naprawdę dobrze przysiąść, ale dzięki forum wiem już od czego trzeba zacząć i jak sie do tego zabrać. Jednak prosił bym jeszcze o odpowiedź na kilka moich wątpliwości:

1) Czy dodając stonę do katalogu powinienem dodawać do wszystkich kategorii stronę główną, czy do odpowiedniej kategorii podstronę najbardziej odpowiadającątej danej kategorii?

2) Czy lepeij mieć keywords takie same na wszystkich podstronach i stronie głównej, czy lepiej na stronie głównej inne a na podstronach inne najbardziej pasujące do podstrony?

3) O co chodiz z tymi przekierowaniami... Pytam ponieważ w niektórych miejscach w sieci czytam że nie moze byćzadnych przekierowań a w niektórych że one nie szkodzą a nawet są one potrzebne? Moja strona jest przekierowywana z www.nazwastrony.com.pl na https://nazwastrony.com.pl/store/index.php/departament. Który adres powinienem podawaćw katalogach jako adres strony głównej? Myślęże ten drugi ale wolę sie upewnić...

4) Słyszałem że google bierze pod uwagę częstość wejść na stronę i długość pobytu na niej, czy myślicie że gdybym na kilku komputerach zainstalował googletoolbar i ustawił moją stornę jako startową mogło by to poprawićjej notowania w google?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam jeżeli zadaję po raz któryś to samo pytanie ale czytam forum juz jakiś czas i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy dodając stonę do katalogu powinienem dodawać do wszystkich kategorii stronę główną, czy do odpowiedniej kategorii podstronę najbardziej odpowiadającątej danej kategorii?

Mało który admin katalogu zezwoli na dodawanie pojedyńczych podstron.

Dodawaj stronę główną - chyba najlepiej do kategorii "firmy", lub do odpowiedniej branźy jeśli katalog takowy podział posiada.

2) Czy lepeij mieć keywords takie same na wszystkich podstronach i stronie głównej, czy lepiej na stronie głównej inne a na podstronach inne najbardziej pasujące do podstrony?

Najlepiej jak każda podstrona ma keywords dostosowane do swojej treści.

3) O co chodiz z tymi przekierowaniami... Pytam ponieważ w niektórych miejscach w sieci czytam że nie moze byćzadnych przekierowań a w niektórych że one nie szkodzą a nawet są one potrzebne? Moja strona jest przekierowywana z www.nazwastrony.com.pl na https://nazwastrony.com.pl/store/index.php/departament. Który adres powinienem podawaćw katalogach jako adres strony głównej? Myślęże ten drugi ale wolę sie upewnić...

A jakie to przekierowanie?

4) Słyszałem że google bierze pod uwagę częstość wejść na stronę i długość pobytu na niej, czy myślicie że gdybym na kilku komputerach zainstalował googletoolbar i ustawił moją stornę jako startową mogło by to poprawićjej notowania w google?

Nic mi na ten temat nie wiadomo.

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zależy od tego jaką treść chceswz pozycjonować

2. tytuł i frazy kluczowe adekwatne do zawartości danej stron/podstrony

3. zależy od rodzaju przekierowania

4. źle słyszałeś

/////

Firefox był szybszy :pytajnik:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką pomoc, niestety nie mogę dzisiaj powiedizeć jakie to jest przekierowanie, ponieważ sam jeszcze nie mam do dyspozycji kodu strony i narazie zbieram tylko teoretyczne informacje. Przeglądam dokładnie moją stronę oraz przyglądam sie stronom konkurencji. Korzystam też z meta narzędzia na stronie https://www.widexl.com/remote/search-engine...g-analyzer.html z kąd mogłem sie dowiedzieć że moja strona jest.... bardzooo kiepściutka :/ Ale jest to dla mnie ciekawe wyzwanie. Jedyną informacja jaką mogę podać co do przekierowania jest komunikat z wyżej wymienionej strony, może on cośWam podpowie bo mi niestety jeszcze nic nie mówi poza tym że jest przekierowanie...

Refresh: 0; URL=https://i tutaj adres strony na którą następuje przekierowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak refresh to używaj tego adresu który pokazuje się docelowo (po przekierowaniu).

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo tak będę robił, mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ więcej linków prowadzi do strony zawierającej www w adresie strony, zastanaiwa mnie czy te linki będą się liczyły do link popularity strony docelowej (strony po przekierowaniu) wiem że jest to gdzieś na forum i nawet już o tym czytałem ale teraz nie mogę tego znaleźć a wolęmieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności