Skocz do zawartości

jak zmienić tytuł w Google bez dostępu do kodu?


kruzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dałem to do pogaduszek bo nie wiem gdzie indziej się to wplasuje...

Sorry za "trochę" przydługi tekst.

Zacznę więc:

Mam stronę o OFE, na której prezentowałem ofertę mojego ojca, który jest agentem ING Nationale Nederlanden. Promując się czy dając ogłoszenia nie wolno mu używać logo ani nawet nazwy (!!) firmy - paranoja wg mnie... Więc ING się do niego przyczepiła za to, że na mojej stronie wykorzystana jest kolorystyka podobna do wcześniejszej kolorystyki ING NN (też absurd... - mogę mieć stronę np. o chomikach w tych kolorach i co mi zrobią?), jest zrobiony (przeze mnie) banner z lwem w tle (nie wykorzystałem ich loga...) i zamieściłem linka do strony głównej ING - jakby nie patrzeć napędzam klientów dla ING - mój ojciec dostał jednak pismo od dyrektora regionalnego, w którym nakazał usunąc w/w informacje ze strony (w sumie to kazali usunąc całą stronę - pod niektóre frazy wspólne z ING jestem od nich wyżej w Google) pod groźbą rozwiązania z nim umowy...

Tak więc usunąłem ofertę ojca i linki do ING - kolorystyka i banner to moja sprawa - i już się nie czepiają.

Pozostało mi pozycjonować stronę oficjalną ojca - https://www.agent.ing.pl/Krzysztof.Kruzycki/

Strona ta jest wg mnie beznadziejnie zbudowana przez ING... ale dostęp do serwera/kodu ma tylko ich informatyk - jest nawet problem ze zmianą danych kontaktowych na tej "stronie"...

Strona jest już w Google - https://www.google.pl/search?hl=pl&q=www.ag...Kruzycki%2F&lr= i na słowo "OFE" jest 4 - czasami, bo wiadomo co dzieje się z Google teraz...

Tylko mam jeden problem - jak zauważycie pojawia się dziki opis i tytuł strony w Google - nawet o to się nie postarali ich informatycy...

e-ISIS Extranet
Krzysztof.Kruzycki@***.pl Krzysztof Paweł Krużycki Przedstawiciel ubezpieczeniowo-finansowy Gdańsk Dyrektor: Michał Wasiluk 80-830 Gdańsk Długi Targ 39/40

Moje pytanie brzmi: czy da się coś zrobić aby Google wyświetlało inny opis i tytuł tej strony bez edycji plików na serwerze ING ?

ps. wpadłem na pomysł, że Google zmienia dane na podstawie wpisu do Dmoz'a, ale wątpie żebym się w nim znalazł tą stroną....

-

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dostępu do FTP - za wiele nie wskórasz - mogę się mylić, choć nie sądzę.

Najlepiej jak wyślesz do nich mail z prośbą o zmianę danych - raczej nie powinien być to problem.

Dziwi mnie jednak fakt gdy ktoś jest pośrednikiem danej firmy to ma ograniczenia które opisałeś. Przecież jest jej reprezentantem i świadczy jej usługi. No chyba że firma nie życzy sobie wykorzystywania ich logo czy innych artykułów.

Więc na jakiej postawie masz postawić wiarygodność owej firmy. Może nie moja działka, lecz dla mnie jest wiele nie jasności.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. mogę zrozumieć problem - niemniej czy wyobrażasz sobie, że możemy zmieniać nie swoje strony (bez dostepu do serwera) !? Absurd.

Wiem, że jest to nieracjonalne, ale pomysł z DMOZem jest jakimś wyjściem :P

Niestety mam taki problem jak napisałem - ING NN w umowie nie zezwala na używanie ich loga - nawet przy rekrutacji do pracy (moja matka jest managerem a ojciec agentem), czy przy dawaniu ogłoszeń np. z OFE - strasznie ogranicza to pole działania - np. dając ogłoszenie o pracę w gazecie nie można wymienić nazwy ING mimo iż ogłoszenie dotyczy pracy w tej firmie. Ja to widzę jako robienie sobie pod górkę, chcąc poprzeszkadzać innym...

Co do maila do "webmastera" - można jedynie zmieniać dane kontaktowe i zdjęcie na stronie - reszta to chyba szablon, wg nieudolny... nawet tytułu nie zrobili... a przecież te strony mają promować też firmę ING i generować klientów... ale widzę, że firma ING woli kierować potencjalnych klientów bezpośrednio na swoją stronę nie dając tym samym zarobić agentom firmy...

Z resztą nieważne... bez tytułu też da się pozycjonować :P

ps. strona, którą podałem automatycznie przenosi na inną stronę - czy Google nie "przeniesie" mojej pracy na ten adres ?

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczylem tytul to tez o dmozie pomyslalem, to chyba jedyna opcja .. niestety czasami sie zmianiaja tylko opisy po dodaniu strony do dmoza i na dodatek opis nie pokazuje sie caly czas tylko zmienia sie w zaleznosci od tego jak bardzo google tanczy.

ps. strona, którą podałem automatycznie przenosi na inną stronę - czy Google nie "przeniesie" mojej pracy na ten adres ?

przy 301 na pewno moc linkow spada na strone na ktorra skierowane jest przekierowane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności