Skocz do zawartości

złodzieje treści


bajkowydomek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się, jak to na serio wartościowe txt to zawalcz o swoje z cywilnego. W grudniu tex mojej znajomej opublikowano w poczytnej branżowej gazecie jako plagiat, bo podpisała się pod nim inna osoba wzamian zaoferowano 8 kafli w ramach ugody.

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mikeusz, tylko złodzieje treści mają wszystko w nosie bo:

- z kk nic im nie zrobisz (mała szkodliwość czynu społecznego)

- z kc - bez prawnika, bądź osoby obeznanej w sądowej biurokracji niewiele zdziałasz.

Ja jakieś 1,5 roku temu - handlując na allegro miałem przypadek klienta, który wysłał SPAM ponad 500 osobom z jawną listą adresów e-maili adresatów.

W ramach zadośćuczynienia zażądałem 200 zł wpłaconych na dowolną instytucję charytatywną w tym kraju - bez odzewu.

Zgłosiłem ten fakt na policję - przyjęli - po ok. miesiącu dostałem informację, że sprawa została umorzona ze względu na niską szkodliwość czynu społecznego.

Zawziąłem się - wydrukowałem pozew cywilny i zaniosłem go są sądu rejonowego w moim mieście (kopiuj-wklej z forum prawniczego- oczywiście z logicznymi poprawkami) - dostałem po tygodniu odpowiedź, że mój wniosek został odrzucony, ponieważ nie spełniał wymagań formalnych.

Poszedłem do najbliższego adwokata - jak się dowiedział, że nie chce ani grosza, ale domagam się wpłaty dla instytucji charytatywnej - napisał e-mail do delikwenta. Po 2 dniach dostałem potwierdzenie wpłaty 500 zł na konto domu dziecka. Adwokat nie wziął ode mnie ani złotówki.

Reasumując - czasami wystarczy mail - z odpowiednią stopką, a ludzie od razu zdają sobie sprawę, że internet nie jest tak zupełnie anonimowy.

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje pytanie - w jaki sposób można walczyć ze złodziejami treści, którzy bezprawnie przywłaszczają sobie cudza własność i łamią czyjeś prawa autorskie?

1. Sąd

lub

2. Wysłać do "autora" kopiującego rachunek za dotychczasowe wykorzystanie kopii.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności