Skocz do zawartości

Artykuły z synonimami - redaktorzy


tjay99

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Zacznijmy od tego, że prawdziwy copywriter nie pisze tekstów do precli czy na zaplecza.

A niby dlaczego nie? Czym to się różni od napisania każdego innego tekstu? Czy to ma być właśnie wyróżnik "prawdziwego copywritera"?

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pół roku daję zlecenia temu użytkownikowi: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showuser=22909

Co prawda przez ten czas zleciłem jedynie ~10 opisów do katalogów (drugiego poziomu zagnieżdżenia) to mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. :D

Za opisy 700 znakowe drugiego poziomu płacę 18,2zł. Ostatni opis do katalogów jaki zleciłem z wszystkimi znakami (z synonimami, znakami {|} itd.) ma 4438 znaków. Po zsynonimizowaniu minimalnie otrzymam tekst mający 685zn., maksymalnie 1210zn., średnio otrzymuję tekst mający 900 znaków.

Poziom opisów na dobrym poziomie... w przeciwieństwie z poprzednimi pisarzami, z którymi miałem do czynienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst do precli nie może kosztować 100zł. To nierealne. Z tymi zapleczami to się nie zgodzę. @BaS ma jednak trochę racji. Zauważyłem, że po filmie Autor Widmo, przybyło nam wielu ghostwriterów :D. No przyznać się, kto napisał książkę Krzyśka Ibisza?

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chciałbym wejść w temat polskich MFA, powiedzcie jaki byłby koszt stworzenia 10-20 tekstów średniej długości (trudno mi teraz powiedzieć ile znaków..krótkie artykuły) na bardzo zróżnicowane tematyki (1 strona = 1 tematyka= 1 paczka artów = 10-20 tekstów ) takie jak np. hodowla koni, maszyny przemysłowe, wynajem samochodów, strzyżenie trawników, kosmetyki... Czy copywriter poradziłby sobie z takich zróżnicowaniem? Ile jedna osoba jest w stanie napisac takich artykułów miesięcznie?

edit: doprecyzuję moją definicje krótkiego artykułu: krótki artykuł = około 1000-1500znaków bez spacji, 200-250 słów.

edit2: chodzi mi o normalne artykuły, bez synonimów.

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety same chęci na tym rynku nie wystarczą. Masz wiele racji wspominając o tym, że potrafią pisać nieliczni. Pamiętaj jednak, że jest o wiele więcej czynników, które wpływają na to kto za ile pisze. Przez to, że jest aż taka konkurencja w tym temacie, trudno jest się przebić zdolnym pisarzom.

Napisz mi, co mam zrobić żeby pisać artykuły po 100zł? Potrafię to robić i idzie mi to całkiem dobrze. Mam doświadczenie w redagowaniu artykułów do gazet. Co dalej? Jak znaleźć miejsce na tym rynku. Ciekawi mnie Twoja odpowiedź.

Jak znaleźć miejsce na tym rynku? Potrzebna jest determinacja, trochę szczęścia i chęć zarabiania w ten sposób. Większość "copywriterów" robi dziesięc rzeczy na raz, tutaj popozycjonuje, tam postawi stronę, a przy okazji machnie kilkadziesiąt precli - w ten sposób można pisać za głodowe stawki i narzekać, że taki jest rynek.

Za precle nikt nie zapłaci 100 zł, takie stawki można osiągnąć przy tekstach reklamowych, tekstach na strony www. Co nie znaczy, że nie można zacząć od precli, aby zdobyć trochę obycia w pisaniu. Ale - tu i tu trzeba być po prostu solidnym. Jak słyszę, że teksty są do niczego lub w ogóle nie napisane, bo niska stawka, a przy n razy wyższej byłoby co innego, to nóż w kieszeni mi się otwiera.

Swoje pierwsze strony w 2004 roku robiłem za 30 zł (tak: trzydzieści złotych). Zaczynałem i po prostu chciałem zdobyć dwóch, trzech klientów, zobaczyć z czym to się je. Sam zaproponowałem taką stawkę i za nią wykonałem witryny. Nie wyobrażałem sobie, żeby robić je byle jak, bo prawie nic nie zarobię. Po trzech latach prostą stronę firmową (strona główna + 4 podstrony, bez cms) robiłem za 3000 zł. Z takim samym zaangażowaniem.

A wracając do pytania - jak znaleźć miejsce na tym rynku? Nie jestem tutaj praktykiem, teksty zlecam, nigdy nie pisałem dla nikogo. Gdybym jednak chciał zacząć, zainwestowałbym w dobrą stronę www z ofertą, wykonał kilka zleceń po kosztach, żeby wystartować i szukałbym kontaktów. Jak? Pewnie jest dużo sposobów. Trzeba poszukać firm, korporacji które mogą potrzebować dobrego copywritera. Deweloperzy co roku rozpoczynają tysiące inwestycji, dla których potrzebują chwytliwych haseł, niebanalnych opisów. Na wielu stronach są zakładki "inwestycja w przygotowaniu", "data ukończenia I kwartał 2013" itd. itp. Można wysłać maile z propozycjami napisania niezobowiązujących / bezpłatnych tekstów. Na 100 firm 95 nie odpowie, 4 zamówią bezpłatne teksty i na tym kontakt się urwie, a 1 zaproponuje normalne zlecenie i stawka 100 zł / 1000 nie będzie dla niej problemem.

Potrzebne jest przy tym wszystkim trochę szczęścia, ale naprawdę można mu pomóc : )

PS: Szukałem 5 minut w Google:

tomekbanasik.com/cennik

Teksty reklamowy: do 1800 znaków – na foldery, ulotki, strony www – 220 zł +VAT.

fulczyk.com/cennik/

Tekst reklamowy – na strony www, foldery, blogi, ulotki: 50 złotych (1000zzs);

Artykuł sponsorowany – do gazety, serwisu internetowego, mediów: 70 złotych (1000zzs);

michalmichalik.com/uslugi/

Od 01.09.2011 wprowadziłem jednolitą stawkę za 1000 znaków. Wynosi ona 40 pln netto.

Jak widać, można.

była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kukis

Też raz zamawiałem od tego użytkownika teksty - teksty rzeczywiście dobre.

Co da samego pisania - wydawać się może, że dużo daje choćby SEOLeniviec, niestety wiele osób zamiast się nim wspierać to zwala na program całą robotę. Jak dla mnie pisanie tekstu z synonimami powinno wyglądać tak, że piszemy dobrej jakości tekst na dany tema i dobieramy powoli sensowne synonimy. Potem można stworzyć drugi poziom i mieszać części zdań albo całe zdania. Niestety zajmuje to dużo czasu.

Jak ktoś naprawdę umie pisać, ma jakiś wyrobiony styl, bogaty język itd. to szkoda czasu na precle.

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeliczeniu na godzinę pracy wyszło mi, że żeby przygotować logiczny i składny tekst, w którym 95% wyrazów będzie synonimizowane (2-3 synonimy średnio, przy przymiotnikach można dać ich znacznie więcej) musiałbym proponować stawki 3zł od 1k znaków przed wymieszaniem, licząc, że cena będzie cały czas niezwykle konkurencyjna.

Ja piszę za stawkę 3,2zł przed wymieszaniem za 1000 znaków ze spacjami i klienci są. Trzeba szukać do upadłego lub:

Dlatego jestem bardzo ciekawy, gdzie osoby szukające osób do pisania tekstów synonimizowanych wystawiają swoje oferty

80% moich klientów kupujących teksty z synonimami to stali klienci lub osoby z polecenia, wracający, bo (tak przypuszczam) dostali dobry tekst. Bo raczej nie wracają z powodu ceny, która faktycznie nie jest niska w porównaniu z tymi z ZPN.

Nowych zleceniodawców odstrasza, że np. za precla 1000-1200 znaków po wymieszaniu i 3200-3400 przed wymieszaniem chcę 10-12zł. A już jakąś dziwną panikę wywołuje w nich fakt, że chcę podpisać umowę o dzieło. Wszystko jest dogadane, pięknie, ładnie, mam wystawiać aukcję na Allegro i pojawia się magiczne słowo "umowa" i puf, zleceniodawca rozpływa się w powietrzu.

Czy copywriter poradziłby sobie z takich zróżnicowaniem? Ile jedna osoba jest w stanie napisac takich artykułów miesięcznie?

Bez problemu sobie poradzi. A jeśli jest faktycznie dobry i jakiejś tematyki "nie ogranie" to na pewno nie będzie bał się dopytać zleceniobiorcy o dany temat lub wyraźnie zaznaczy, że nie podejmie się jego napisania. Nic na siłę - nawet w preclach :) A ile tekstów miesięcznie jest w stanie napisać - to już zależy od pisarza i jego mocy przerobowych/ilości klientów/trudności zlecenia.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pół roku daję zlecenia temu użytkownikowi: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showuser=22909

Co prawda przez ten czas zleciłem jedynie ~10 opisów do katalogów (drugiego poziomu zagnieżdżenia) to mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. :)

Za opisy 700 znakowe drugiego poziomu płacę 18,2zł. Ostatni opis do katalogów jaki zleciłem z wszystkimi znakami (z synonimami, znakami {|} itd.) ma 4438 znaków. Po zsynonimizowaniu minimalnie otrzymam tekst mający 685zn., maksymalnie 1210zn., średnio otrzymuję tekst mający 900 znaków.

Poziom opisów na dobrym poziomie... w przeciwieństwie z poprzednimi pisarzami, z którymi miałem do czynienia. :D

@Kukis

Też raz zamawiałem od tego użytkownika teksty - teksty rzeczywiście dobre.

Dzięki, ale miło mi się zrobiło:)

logomini.png
artykuły | opisy | tłumaczenia | synonimy | content marketing| prowadzenie FB

TXT4SEO.pl | txt4seo@txt4seo.pl| 516 423 653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym podbić temat, ponieważ zostałem bardzo mile zaskoczony (to się niestety nieczęsto zdarza) jakością tekstów z synonimami, jakie mi przygotowała jedna z copywriterek - chociaż ciężko jeszcze tak o niej pisać, bo dopiero zaczęła się parać tym tematem i to jest jej przewaga (!).

Bardzo dobre unikalne teksty i synonimizowane z rozsądkiem i zasadami polskiej gramatyki.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że za dobry towar nie płaci się 1,50 za tekst... ale warto.

niestety jeszcze nie ma firmy (brak FV), ale ja się z nią rozliczam umową o dzieło

kontakt: agnieszkam1980<sobaczka>o2.pl

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@poczatkujacy - dzięki, skorzystałem z polecenia i każdy grosz wydany na te teksty zwraca się wielokrotnie. Teksty warte swojej ceny, współpraca i terminowość na naprawdę wysokim poziomie. Pierwsza copywriterka (copywriter) z PiO którą mogę polecić.

No i synonimy robione z głową :)

No i jest już firma.

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności