Skocz do zawartości

Krav Maga (Trenujecie?)


aniec2

Rekomendowane odpowiedzi

hummer ciężko stwierdzić co jest lepsze, bo to zależy od Ciebie. Wybierz się kiedyś na trening popatrzeć jak to wygląda. Wtedy łatwiej będzie Ci dopasować coś pod siebie.

mmr88 mam identyczne odczucia co do km. Tak jak pisałem wcześniej do mnie jest to zbyt dzikie. W MT za to urzekła mnie walka w bliskiej odległości przeciwnika i wysokie kopnięcia. Dzisiaj pewnie byłbym po treningu gdyby nie pewne przeciwności losu :)

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A nie lepiej wybrać się do klubu mma? Jest to najbardziej przekrojowy sport walki i chyba najbardziej ogólnorozwojowa dyscyplina, może z wyjątkiem pływania i roweru. Muay tai, boks i zapasy też są dobre jako trening ogólnorozwojowy, jednak w mma trochę uderzasz, trochę kopiesz i możesz sie pokulać na ziemi. Nie jestem z Wawy, ale bodajże klub Pawła Nastuli jest blisko Bemowa. No i możesz się obronić na ulicy nawet jeśli nie jest to Twoim celem, to i tak warto mieć taka umiejętność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hummer 1. gdy bronisz się np. przed nożem i nie widzisz możliwości uniknięcia walki, niektóre techniki mówią ,że nawet ceną poświęcenia 1 ręki masz zareagować na atak i ochronić swoje życie ( ręką blokujesz nóż ).

2. Jeżeli chodzi o przeciwnika , pewnie gdzieś na początkowych zajęciach już Ci powiedzą, że w Krav Maga masz "stopnie" obrony i wszystko zalezy od stopnia "poważności" zadania. Jeżeli widzisz, że możesz uciec , stosujesz tylko atak ,który ma uniemożliwić "złapanie Cie", natomiast jeżeli sytuacja wymaga zabicia bo nie widzisz innej opcji ( może to straszne ale tego też Cie nauczą ).

3. Ja płacę 60 zł /mc i to jest 8 h treningów

4. Czy jest lepsze to już musisz sobie sam odpowiedzieć. Ja amatorsko w domu trenuje sobie jeszcze kick boxing ( i wg. mnie to sie fajnie uzupełnia )

@mmr88 bo w krav maga nie ma obrony, obroną jest szybki atak ;p

EDIT:

Polecam filmik , który naświetli wam troszeczke sytuacje

Mam tego więcej jak będziecie zainteresowani to zapraszam na PW

Niektórzy mówią, że dobry programista django jest na wagę złota. Zapraszam Cię na mój blog prawiący o informatyce.
Najlepsze suchary w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wybrać się do klubu mma? Jest to najbardziej przekrojowy sport walki i chyba najbardziej ogólnorozwojowa dyscyplina,

Zależy w jakim celu. Na mma można sobie iść jeśli się wcześniej ćwiczyło parę lat cokolwiek. Wiem, że istnieją szkółki mma dla początkujących, bo to teraz modne, ale tam niczego się nie nauczysz dobrze. Nauczysz się może trochę uderzać, trochę kopać, trochę dźwigni trochę wszystkie, ale niczego dobrze.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczę mma street fight, wcześniej trochę karate, klub jest na obozowej - koło, trenuje Maciej Góralski, który walczył na KSW. Mi się podoba, jeżeli chodzi o rozwój to idzie się zmęczyć.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wybrać się do klubu mma? Jest to najbardziej przekrojowy sport walki i chyba najbardziej ogólnorozwojowa dyscyplina,

Zależy w jakim celu. Na mma można sobie iść jeśli się wcześniej ćwiczyło parę lat cokolwiek. Wiem, że istnieją szkółki mma dla początkujących, bo to teraz modne, ale tam niczego się nie nauczysz dobrze. Nauczysz się może trochę uderzać, trochę kopać, trochę dźwigni trochę wszystkie, ale niczego dobrze.

Rzeczywiście jakość uderzeń na sekcji mma ustępuje sekcji bokserskiej, ale kluby mma stawiają także na sam grapling(brazylijskie jujitsu i submisson fighting). Myślę, ze można pół roku chodzić na boks i potem spróbować iść na mma. Oprócz trenera ważny jest poziom sparingpartnerów, bo to dzięki nim robisz postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ćwiczyłem 3 lata judo i rok aikido. I zawsze mnie dziło, że w sztukach wali jest "złapie Cię tak i tak" a w życiu sam bym nikogo tak nie złapał czy nie starałbym się uderzyć, więc szukam czegoś realnego. Czy w krav madze są sparingi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w krav madze są sparingi?

Oczywiście w Krav Maga sprujesz z innymi , ale to jest na zasadzie napieprzanki o ustalonych zasadach.

Raz sie sparuje boks, raz kick boxing, czasami zapasy bądź wszystko w jednym (MMA).

Jako tako Krav Maga nie ma swoich ustalonych zasad sparingów

Najlepszy styl, to styl Pana Marka :D

Niektórzy mówią, że dobry programista django jest na wagę złota. Zapraszam Cię na mój blog prawiący o informatyce.
Najlepsze suchary w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko stójkę ma, szkoda, że parter gorszy :-)

Na treningach jest rzeczywiście więcej stójki. Co ważne jest inteligentny, umie się wysłowić w sposób porządny w odróżnieniu do większości zawodników :D.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z Pio ktoś ćwiczy krav magę ? Mam dwóch znajomych co to ćwiczą powyłamywane palce ,ciągłe kontuzje maja że ho i dużo trenują dla nas komputerowców to raczej trening tego typu sztuk walki mógłby sie zakończyć poważnymi urazami a nawet inwalidztwem no ale może się mylę

Kurde zdziwiony jestem że tyle osób trenuje sztuki walki stąd,ćwiczycie raz,dwa w tygodniu czy 5,6 razy ?

aniec jeśli masz zaparcie to ćwicz ta krav mage ja jak próbowałem w jakikolwiek sposób chwycić ziomka zawsze miałem albo wyłamana rekę ,albo jakis szybki cios i zwijałem się z bólu ,albo wystarczyło że mi jeden palec chwycił i robił ze mna co chciał ja tam dziekuję za taka walke wole jeden sprawdzone numery telefonów w razie kłopotów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności