Skocz do zawartości

Krav Maga (Trenujecie?)


aniec2

Rekomendowane odpowiedzi

[....] a taktyki obron są skonstruowane tak aby niosły jak największy ból.

obawiam się, że jesteś w błędzie i to dużym, w żadnej samoobronie czy jak to szumnie nazywają sztukach walki nie chodzi o sprawienie największego bólu tylko zupełnie o co innego - w sztukach walki chodzi o samodoskonalenie się duchowe a w samoobronie jak sama nazwa wskazuje chodzi o skuteczne techniki obrony.

Chyba nie od rzeczy jest zresztą pierwsza zasada krav magi - unikania miejsc niebezpiecznych czy jakoś tam i druga mówiąca, że jak już tam się znajdziesz to staraj się jak najszybciej oddalić z tego miejsca :)

popraw mnie jeśli się mylę :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

taka jedna rzecz, odnosnie ktoregos tam postu, ze jak cie atakuje z nozem to masz walczyc za cene nawet reki. dziwna szkola, dziwne taktyki. jak cie ktos napadnie z nozem, to chocbys mial 98 level wtajemniczenia czinkczangczong to prawdopodobienstwo smierci lub bycia ciezko rannym jest tak wysokie, ze nikt normalny nie uczy obrony tylko ucieczki. sam tez trenowalem kyokushinkai oraz taekwondo raczej z dobrymi wynikami (zawody, itd) i zawsze tlumaczono nam jedna rzecz. widzisz bron? spiepszaj. jak poszukasz po necie to sa filmiki jakis magikow/ekspertow/maestrow czy jak tam sie zwia, jak to wyglada w realu walka z uzbrojonym napastnikiem. moze 1/10 udalo sie obronic, reszta zakonczona bylaby zgonem.

no, koniec tego offtopu, wracajcie do tematu :)

pozycjonowanie - interwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzezniczek zaproponował idealne połączenie. Zacząć od boksu, przejść do BJJ i skończyć na MT. Wszechstronnie.

Zgadzam się w 100%. Widać po najlepszych zawodnikach MMA, że króluje boks + BJJ + MT.

A co do tych Kravek i innych super tajnych uderzeń w czułe punkty. Walczyliście kiedyś i próbowaliście gdzieś tam podczas walki palec wcisnąć? Podczas walki jest żywioł i nie ma miejsca na szukanie splotów nerwowych czy tętnic w takim zamieszaniu. Nawet w Combatach na noże nie zalecają ciąć głęboko a zaczynać od żył na nadgarstkach. Liczy się skuteczność a nie piękne wykonanie. Im prostsza technika tym skuteczniejsza.

Co do Tae-Kwon-Do to sorry, ale badziew jakich mało. Ćwiczyłem przez parę lat i WTF i ITF - i niestety ale uważam, że to są te lata stracone. Wystarczy zobaczyć na walki MMA, że wysokie kopnięcia i cudawianki się nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego avatara śmiało polecam :P !!

Rzeźniczek kolejną zasadą w Krav Maga o której nie napisał Beerbant jest to żeby używać rąk do walki tylko i wyłącznie w ostateczności a wcześniej szukać jakichś ... przedmiotów, kijów,.... itp także nawet jeśli jesteś super fighterem jajkami kamieni nie rozbijesz :brawa: Co innego sprawa na ringu ale w krav madze nie o to chodzi .. i nie jest to sztuka walki tylko system walki. Mój trener powiedział mi że "nasze zawody są na ulicy" i o to w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już potrenujecie, to wpadnijcie dziewczynki do Wrocławia, pokażę Wam kilka rzeczy i będziecie mogli zakładać tematy: "jak chuck norris dokopał mi w tyłek i komu jeszcze?" :P

ps. co za debilny temat, co to scrabble? Gram w scrabble, ktoś gra?

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Cię ubodło, taaaki ładny temat, amerykancki...

Ależ musisz być samotny, nie masz kogo spośród znajomych spytać o radę, tylko na forum pytasz Maćka z Bydgoszczy, Rafała ze Zgierza i Piotra z Lęborka czy trenują Krav Magę. Kij z tym, że to nie jest forum o sztukach walki, które to fora pewnie trudno znaleźć jak się nie potrafi korzystać z Google, tylko przesiaduje na forum o Google i zakłada debilne tematy.

Jutro zapewne założysz temat: [Kobieta] Ktoś ma? Warto?

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domains - lamus jesteś więc milcz. Tacy ludzie jak ty psują/popsuli to forum więc zajmuj się klockami ... tylko nie spuszczaj wody żebyś tu zbyt szybko nie wrócił wylewać zółci

No zobacz, 450 postów i rozpirzyłem to forum? Dobry jestem ;)

A beze mnie kwitło merytorycznie? Niedobry domains :)

EOT

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taki typ osoby która włącza się do dyskusji mimo że nie ma nic do powiedzenia (merytorycznego) tylko jak to teraz ładnie się mówi robi to żeby "hate'ować". Wyprzedzając Twój następny post lubię również twój rok 2004 dołączenia do forum itd...itp... Skończmy... Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności