Skocz do zawartości

Zakładanie firmy przez Internet...


shpyo

Rekomendowane odpowiedzi

Otwarcie firmy przebiega zupełnie online, ale jeśli masz już wyrobiony profil zaufany. A żeby go wyrobić, trzeba posłużyć się tradycyjnymi metodami. :D

Czy dobrze to rozumiem, że np. dziś pójdę do UM i poproszę o wyrobienie profilu zaufanego, to mogę go dostać tak po prostu, a za jakiś czas np. 2 miesiące za jego pomocą ząłożyć firmę on-line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem stosunkowo niedawno d.g. przez internet i trwało to dosłownie 10 minut.

Na drugi dzień byłem w urzędzie, nie pamiętam po co, chyba tylko potwierdzić, że ja to ja ;) to trwało jakąś minutę i to było wszystko.

Wiadomo, też że nie obejdzie się bez odwiedzenia US i ZUS'u, ale tam również moja wizyta trwała kilka minut.

Nie ma żadnych problemów i w moim przypadku wszystko odbywało się "od ręki" i błyskawicznie bym powiedział nawet ;)

Pamiętaj aby podać e-mail. Jest nie obowiązkowy, ale jak go podasz to przychodzą na niego różne potwierdzenia. Ja pocztą tradycyjną dostałem chyba tylko jedno pismo z US, że jestem już VATowcem, resztę rzeczy typu regon itp, dostałem drogą e-mail.

PS. Te potwierdzenia które dostajesz drogą e-mail są tak samo traktowane/ważne jak te,które dostawałbyś pocztą, tak wynika przynajmniej z nowelizacji ustawy. Warto o tym wiedzieć, choćby zakładając konto firmowe, gdzie niektórzy pracownicy banków nie są uświadomieni i w pierwszym momencie każą udać się do urzędu po oryginały dokumentów dot. d.g., a to wcale nie potrzebne ;)

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięć lat temu trzeba było iść do:

urzędu miasta

urzędu statystycznego

zusu

urzędu skarbowego

... i pewnie jeszcze w jakieś miejsce, którego nie pamiętam

wszędzie osobiście i do tego kolejka więc nie marudzić:) ciekawe jak to było 10 lat temu:)

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności